Skocz do zawartości

Eversolo z Arcam avr 5


Recommended Posts

8 minut temu, maciek72 napisał:

Może jestem ignorantem , albo głuchy :)

Czemu albo? Przecież to się nie wyklucza ;)

Sam rozważałem Wiima ale oddchcialo mi sie knuć. Może przy zmianie telefonu wleci iphone i bedxie apple music po airplay. Heos faktycznie może wkurzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem jak zobaczyłem ten wątek. I dzisiaj w celu sprawdzenia podłączyłem optykiem wiim mini do avr5 . I w locie przełączyłem kilka razy na tym samym utworze pomiędzy odtwarzaniem bezpośrednio z Arcam i z Wiim. I mam wrażenie że z Wiim jest lepiej. Dodatkowo można sobie ustawić tryb direct w ustawieniach manualnych źródła amplitunera. To tak na szybko sprawdzałem. Jutro się dłużej pobawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając Wiim przez wejście cyfrowe służy on tylko jako transport i nadal korzystamy z daca wbudowanego w Arcam. Nie wiem jak będzie w przypadku Eversolo. Ale myślę że to trochę przerost formy. I tak jak koledzy pisali wcześniej lepiej tą kasę dołożyć do Diraca. Bo kalibracja też dużo zmieni. W końcu nie na darmo posiada ją wzmacniacz stereo Arcam sa30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak. Ja słucham muzyki przez Tidal connect w trybie stereo. Przez aplikację mobilną wybieram jako głośnik Arcam i ona go samoczynnie uruchomia. Tak samo steruje samym telefonem. Zmiana utworów czy głośności. I wszystko działa jak należy. Oczywiście Arcam i telefon muszą być w tej samej sieci wifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MASX napisał:

Co by wniósł taki Wiim pro czy zen stream w porównaniu do odtwarzania bezpośrednio z AVR przez MusicLife w telefonie?

Inny soft.

10 godzin temu, Wiktorio napisał:

Czyli można założyć , że przez Eversolo będzie  lepiej niż bezpośrednio z telefonu ? 

Co znaczy bezpośrednio z telefonu. Telefon jest pilotem, nie odtwarzaczem.

7 godzin temu, Wiktorio napisał:

Zapytam zatem jeszcze, czy w takim razie nie wystarczy tylko telefon, który będzie przekaźnikiem do Avr muzyki np z Tidala? Pytanie też -czy jest możliwe ustawienie w avr opcji stereo dla takie transferu , tak aby grały tylko kolumny frontowe ?

tak

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2xtak

1. wystarczy telefon na którym wybieram Tidal i po sieci lub BT słucham muzyki

2. jak zmienić aby przy takim odsłuchu nie uruchamiał się zestaw 5.1? Tak aby grały same główne kolumny w stereo 

 

przy podłączeniu Eversolo po analogowym łączu z avr i wskazaniu audio jako wybór stereo jest ok, czyli grają fronty, ale przez NET czy BT przełącza na digital sygnał i uruchamia 5.1 bez opcji wyboru pure direct , jak to powinno się ustawić aby wyeliminować dmpa i używać połączenia telefon-avr ale w stereo? Z góry dziękuję za wskazówkę ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie po sieci i nie potrzebujesz bluetooth. Ja po wejściu w aplikacje Tidal connect mam do wyboru źródła. A co do trybu dźwięku to musisz wejść w ustawienia amplitunera i konfiguracje wejścia do którego masz podłączony Eversolo (bo domniemam że tak jest) i zobaczyć co tam jest ustawione.

Screenshot_2024-03-22-08-54-33-835_com.aspiro.tidal.jpg

Screenshot_2024-03-22-08-56-40-644_com.android.chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami-wrażeniami odsłuchowymi. 
1. Eversolo podłączone po analogu z avr

2. TIDAL po wifi

zabawiałem się przeskakując z 1 na 2 i odwrotnie, nawet żonę zaangażowaniem w „ślepy „ test , nasze odczucia były że 1 minimalnie lepiej grała, nie nazwę tego specjalistycznie aby kwieciście to opisać ale wg nas tak było. Jednak tu jest ale że z taką wiedzą absolutnie bym nie zainwestował w Eversolo bo te ‚„lepiej” -oczywiście dla mnie nie jest warte tych kosztów. No cóż trzeba będzie zaadoptować dmpa do innego pomieszczenia 🙂 . 
 

 Pojawił się jednak inny problem i może ktoś mógłby mnie uprzejmie naprowadzić…?

Po długich nocnych odsłuchać, kolejnego ranka uruchamiam avr5 i zasugerował mi aktualizację  oprogramowania- co oczywiście uczyniłem. Trwało to dość długo, musiałem wyjść z domu i po dopiero po kilku godzinach zakończyłem proces aktualizacji.

I teraz zaczyna się problem:-( system wyzerował się do ustawień fabrycznych i znów parametryzacja wszystkiego. W efekcie mam problem że żadne urządzenie podłączone po HDMI nie jest rozpoznawalne przez avr5 ( ps3,ps4,DVD- brak obrazu,telewizja naziemna , netflix inne tylko obraz bez dźwięku .

Działa tylko część Net,CD, dmp.

Jak wymuszam ponowną aktualizację systemu to już tego nie robi (myślałem że może zbyt długo wcześniej się coś nie pobrało/zaaktualizowało.

Może to coś banalnego czy jakiś większy problem ? Z góry dziękuję za pomoc !

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2024 o 08:08, Wiktorio napisał:

1. wystarczy telefon na którym wybieram Tidal i po sieci lub BT słucham muzyki

Po sieci. BT będzie gorsze.

Dnia 22.03.2024 o 08:08, Wiktorio napisał:

2. jak zmienić aby przy takim odsłuchu nie uruchamiał się zestaw 5.1? Tak aby grały same główne kolumny w stereo 

Funkcja stereo

Amplituner czesto sam rozpoznaje sygnal.

23 godziny temu, Wiktorio napisał:

nasze odczucia były że 1 minimalnie lepiej grała

Na tyle żeby wydawac tyle kasy?

Pytanie czy nie lepiej w tym budzecie kupic Dirac?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Po sieci. BT będzie gorsze.

Funkcja stereo

Amplituner czesto sam rozpoznaje sygnal.

Na tyle żeby wydawac tyle kasy?

Pytanie czy nie lepiej w tym budzecie kupic Dirac?

 

Dzięki, dzisiaj wiem, że nie było warto 😞 , mleko już rozlane. Będę czekał na promocję Diraca i dmp sprzedam najprawdopodobniej - chyba, że połączę z onkyo 656 i do poduchy granie z JBL L890.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wiktorio napisał:

Dzięki, dzisiaj wiem, że nie było warto 😞 , mleko już rozlane. Będę czekał na promocję Diraca i dmp sprzedam najprawdopodobniej - chyba, że połączę z onkyo 656 i do poduchy granie z JBL L890.

A no właśnie. Mówiłem :)

Ale głowa do góry. Uczymy się.

656 z kolei w stereo będzie takie sobie.

DMP jest rozchytywane więc jak dasz dobrą cenę to sprzedaż.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...