Skocz do zawartości

TV + Spotify + winyle, CD


Szitynet

Recommended Posts

Cześć,

 

chcialbym złożyć sobie jakiś zestaw pod wymagania takie jak w tytule. 30% filmy, seriale; 70% muzyka klasyczna, jazz, blues, hard rock, czasami jakieś elektro. Te winyle to raczej za jakiś czas może więc bez presji. Nie chcę się bawić w jakąś mega rozbudowe tego zestawu i szukania co chwilę poprawek. Chciałbym mieć solidny zestaw, który będzie cieszył. Raczej jestem na początku drogi ze sprzętem muzycznym. Budżet to ~3k (mogę coś dokupić w bliskiej przyszłości).

 

Na początku myślałem żeby kupić Marshall Acton III lub Marshall Woburn III i jakoś to podpiać i mieć wywalone. Potem poczytałem trochę i pomyślałem, że może nie głupim pomysłem byłoby kupić Yamaha MusicCast RX-V4A lub Denon AVR-S660H, do tego jakiś zestaw głośników i elo.

I tu moje pytanie, czy ten ostatni pomysł jest ok, a jeśli tak to co do tego dokupić? Jeśli nie to chętnie poznam wasze zdanie i propozycje. 

Na koniec dodam, że wszystko będzie stało w salonie, ok. 25m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szitynet napisał:

Cześć,

 

chcialbym złożyć sobie jakiś zestaw pod wymagania takie jak w tytule. 30% filmy, seriale; 70% muzyka klasyczna, jazz, blues, hard rock, czasami jakieś elektro. Te winyle to raczej za jakiś czas może więc bez presji. Nie chcę się bawić w jakąś mega rozbudowe tego zestawu i szukania co chwilę poprawek. Chciałbym mieć solidny zestaw, który będzie cieszył. Raczej jestem na początku drogi ze sprzętem muzycznym. Budżet to ~3k (mogę coś dokupić w bliskiej przyszłości).

 

Na początku myślałem żeby kupić Marshall Acton III lub Marshall Woburn III i jakoś to podpiać i mieć wywalone. Potem poczytałem trochę i pomyślałem, że może nie głupim pomysłem byłoby kupić Yamaha MusicCast RX-V4A lub Denon AVR-S660H, do tego jakiś zestaw głośników i elo.

I tu moje pytanie, czy ten ostatni pomysł jest ok, a jeśli tak to co do tego dokupić? Jeśli nie to chętnie poznam wasze zdanie i propozycje. 

Na koniec dodam, że wszystko będzie stało w salonie, ok. 25m2.

Jeżeli głównie chcesz słuchać muzyki lepszym rozwiązaniem będzie zestaw stereo. 

Przy tym budżecie rozważ też kupno używki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szitynet napisał:

Cześć,

 

chcialbym złożyć sobie jakiś zestaw pod wymagania takie jak w tytule. 30% filmy, seriale; 70% muzyka klasyczna, jazz, blues, hard rock, czasami jakieś elektro. Te winyle to raczej za jakiś czas może więc bez presji. Nie chcę się bawić w jakąś mega rozbudowe tego zestawu i szukania co chwilę poprawek. Chciałbym mieć solidny zestaw, który będzie cieszył. Raczej jestem na początku drogi ze sprzętem muzycznym. Budżet to ~3k (mogę coś dokupić w bliskiej przyszłości).

 

Na początku myślałem żeby kupić Marshall Acton III lub Marshall Woburn III i jakoś to podpiać i mieć wywalone. Potem poczytałem trochę i pomyślałem, że może nie głupim pomysłem byłoby kupić Yamaha MusicCast RX-V4A lub Denon AVR-S660H, do tego jakiś zestaw głośników i elo.

I tu moje pytanie, czy ten ostatni pomysł jest ok, a jeśli tak to co do tego dokupić? Jeśli nie to chętnie poznam wasze zdanie i propozycje. 

Na koniec dodam, że wszystko będzie stało w salonie, ok. 25m2.

Cześć

Lepszym pomysłem byłaby inwestycja w sprzęt stereofoniczny w konfiguracji 2.0. W Twoich predyspozycjach dominuje muzyka, więc połączenie z telewizorem po kablu optycznym i ciągnięcie audio z niego będzie najlepszą opcją.

Nasza propozycja:

Yamaha AS301 - https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s301-czarny.html

Indiana Line 550X - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

Z pewnością zagra to lepiej a niż każdy mały głośnik BT, i każda mini wieża :) To pierwszy, poważniejszy zestaw warty odsłuchu w tym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 3 tys to bardzo niewielki budżet jak na kino domowe, więc sugerowałbym też pozostanie przy sprzęcie 2.0. 

Sprawdziłbym na pewno WiiM Amp oraz Toppinga MX3s, a do tego KEF Q350, może Q Acoustics 3030i. Z podłogówek nie ma wielu możliwości, ale też coś się znajdzie ;) W tym Wilson Raptor 5.

Z gotowych zestawów sprawdziłbym Argon Audio SA1 + Forus 5 :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szitynet W tym budżecie idź w sprzęt uzywany. Np yamaha z linku od Topów kosztuje 1600zl a tu masz uzywke za 650zl.

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-as-301-z-pilotem-CID99-IDYgS44.html

To ma Ci przedstawić co możesz mieć z nowego sprzętu a co z używanego za kwotę 3000zl. Skąd na prawdę jesteś bo że z Marsa to nie uwierzę 🙂 To ważna informacja żeby szukać sprzętu blisko miejsca zamieszkania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...