Skocz do zawartości

Marketowe zestawy kina


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie o zestawy marketowe do kina domowego.

Chodzi mi konkretnie o trzy takie zestawy z jednego z marketów:

1) Denon HTS X2800H Czarny + Wilson Estrada

2) YAMAHA RX-V6A + INDIANA LINE Tesi 561 + 761 + 241

3) ONKYO TX-NR6100B + TAGA TAV-606 HCS 5.0

Nie jestem wymagającym odbiorcą wszelkich dźwięków. Zestawy te będą również używane do muzyki, choć raczej sporadycznie (nie disco i nie poważna).

Z innych dwóch referencyjnych dla mnie sklepów internetowych (oczko oraz top), zestawy te również występują, z takim samym zestawem kolumn lub innym.

Dla przykładu zestaw YAMAHA RX-V6A występuje zarówno z Indiana Line jak i ELAC, zaś ONKYO ma TAGA lub POLK lub WILSON (różnice w cenie są do przyjęcia).

I tu jest pytanie: czy te marketowe zestawy to są takie, że każde przeciętne ucho będzie zadowolone, czy lepiej poszukać innego zestawu kolumn do tych amplitunerów?

Joe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marketowy zestaw ma za zadanie sprzedac cos co sie nie sprzedaje czyli polaczyc w miare dobry amplituner  z kolumnami watpliwej jakosci

ja w takim wypadku bym najpierw wybral amplituner a dopiero potem kompletowal zestaw kolumn/glosnikow by rozbudowujac system

moja rada :

skup sie nad wyborem porzadnego amplitunera 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Przeglądając forum, raczej nie zauważyłem niepochlebnych opinii o tych amplitunerach. Bardziej zwraca na uwagę na kolumny tj. kierunek taki, że mam amplituner i dobieram do nich kolumny. Podane amplituner mają zbliżone parametry.

Nie podałem tego wcześniej, ale zestaw będzie obsługiwał salon 30m2.

Edytowano przez JoeBlack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 1 oraz 3 to można przyznać rację, że kolumny mocno średnie.
Ale zestaw 2 jest jak najbardziej ok jak na pierwsze, budżetowe kino domowe. I amplituner i kolumny.
Może niekoniecznie kupowałbym w markecie. Ten sam zestaw jest w sklepach które się zajmują stricte sprzętem audio.
No i zdecydowanie do tego będzie potrzebny subwoofer. Na 30m2 to nawet i dwa :>>>

@JoeBlack jaki masz budżet i możliwości jeśli chodzi o rozstawienie kolumn (w szczególności surroundowych) i subwoofera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eMBe napisał:

 jaki masz budżet i możliwości jeśli chodzi o rozstawienie kolumn (w szczególności surroundowych) i subwoofera?

Budżet to bez subwoofera do 7tys. Ten pojawi się pewnie kwartał bądź dwa później + pewnie i atmosy na kolumnach.

Też bardziej skłaniam się do Yamaha i Tesi 661

Co do rozstawu to plan jest taki.

obraz.png.8e7ee4155ab7ce54021a71abbc9dc2bb.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JoeBlack patrząc na proporcje zastanów się nad rozstawieniem szerzej kolumn frontowych. Ewentualnie możesz przysunąć kanapę do TV ale wtedy surround zamontuj bliżej kanapy (boczna ściana od hallu a z drugiej strony blize okna). Za 7k PLN celuj raczej w zestaw nie z marketu np. Denon X2800 + Monitor Audio Bronze (tutaj może wyjść pewnie ciut więcej niż 7 ale chodzi o kierunek, trochę taniej dostaniesz np. Heco albo Pylona). Mimo wszystko polecam umówić się na jakiś odsłuch. 

@eMBe - akurat co do suba to empirycznie się okaże gdzie najlepiej zagra. Nie fiksowałbym tego przed odsłuchem. Ewentualnie przewidział gniazdko/przedłużacz. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

 Ewentualnie przewidział gniazdko/przedłużacz. 

A tak z innej beczki.

Czy dla zwykłego śmiertelnika, połączenie jak poniżej będą do rozróżnienia dźwiękowo?

1) amplituner - kabel - gniazdo - kabel - gniazdo - kabel - kolumna

2) amplituner - kabel - kolumna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 18:23, Piotr Sonido napisał:

z tych co wymieniłeś odpada zdecydowanie 1

Ze względu na kolumny.

Ale jeśli to nie jest dobór 5 produktu za 1 zł w Euro albo nie bierzesz 50 rat z odroczeniem platnosci o pol roku to sprobuj wyceniać w salonach audio. Dostaniesz amplituner ktory chcesz z kolumnami które chcesz.

 

 

widzialem na przedsprzedazy pioneera vsx-835 z imax  za 2500zl  wiec tu bym raczej celowal w zamian denona x2800h

co do zestawu kolumn to bym jednak rozwazyl  jakies extra pieniadze na suba

 

link do data sheet :

 

https://doc.av-connection.com/Products/Pioneer/VSX-835--datsheet--EN.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2024 o 11:01, bora902 napisał:

 

widzialem na przedsprzedazy pioneera vsx-835 z imax  za 2500zl  wiec tu bym raczej celowal w zamian denona x2800h

co do zestawu kolumn to bym jednak rozwazyl  jakies extra pieniadze na suba

 

link do data sheet :

 

https://doc.av-connection.com/Products/Pioneer/VSX-835--datsheet--EN.pdf

To jakiś nowy model ale to będzie level niżej niż Denon.

Ale jeśli to kwestia ceny to z drugiej stroyn poczekaj wszystko co nowe potem tanieje :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 YAMAHA RX-V6A + INDIANA LINE Tesi 561 + 761 + 241  ten zestaw wyceń sobie w top hi fi, śmiem Twierdzić, że są wstanie przygotować lepszą ofertę niż market ( o ile nie ma wietrzenia magazynów) 

Kolejna rzecz, to powiedz jak to będzie się procentowo układać: muzyka-film , bo jak film będzie priorytetem to nie musisz przesadzać z frontami, jeśli jednak muzyki będzie dużo wtedy też fronty mają znaczenie :) Oczywiście kolumny frontowe rozstawiaj na boki jak będziesz oglądać bo Twoja propozycja ustawienia frontów wyjdzie średnio( jeżeli przeszkadza Ci, że tam są okna, to przestawij je tylko na filmy,koncerty,muzykę , a do muzyki w tle jak coś robisz to już nie będzie mieć takiego znaczenia :)

Suba sobie nie zakładaj na sztywno, gdzie ma stać bo może się okazać, że to planowane miejsce będzie najgorszym możliwym i będziesz mieć więcej dudnienia niż basu :)

Co do kolumn to tagę i wilsona bym sobie odpóścił, ale już rozważył Właśnie ELAC DEBUT, Heco Aurora, Może jakieś Monitor Audio Broze, Klipscha z serii RP  :)

Na koniec pytanie o metraż pokoju, bo może wcale nie trzeba stawiać podłogówek na front i wystarczą Ci monitory :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...