Skocz do zawartości

Zestaw do nowego salonu na filmy


Recommended Posts

znow widze szpecow forumowych ktorzy nie maja pojecia jak ciagnie sie przewody w suficie podwieszanym 😜

nalezy w takim suficie wywiercic otwory  przez ktore wklada sie przewod zaczepiony do prostej rurki plastikowej  lub do krazka metalowego ktory jest prowadzony magnesem  neodymowym 

nie trzeba uzywac zadnych tasm jak proponuje tu klor  🤣

jesli ktos nie potrafi tego sam zrobic musi zatrudnic odpowiedniego fachowca ktory ma pojecie o prawidlowym montazu !

 

 

 

43 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Najlepszy ale w czym? Chcesz żebyśmy za Ciebie wybrali?

 

 

to ja wybieram :)

jesli stac ciebie wybudowac dom  to chyba tez stac kupic onkyo  rz70?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bora902 napisał:

nie trzeba uzywac zadnych tasm...  🤣

Twoja rada się sprawdzi specu, ale ma ona istotne wady przez co można ją zastosować tylko w części przypadków.

Największym problemem będą profile do których GK jest przykręcony. Jeśli w poprzek kierunku prowadzenia, to magnesem możesz sobie co najwyzej 30-40cm ten kabel przeciągnąć. Lepiej jak wzdłuż profilu, masz wówczas szanse na 2,6m, do profilu łączącego kolejną płytę i nie dalej bo płyty prawidłowo montuje się z przesunięciem - jak cegły. Jak od miejsca głośnika do ściany jest jedna płyta to dasz radę.

Drugi utrudniający powód to wełna mineralna wypełniająca pustą przestrzeń pomiędzy profilami, stropem i płytami. Jak napotkasz opór to magnesem sobie nie poradzisz, wełną się zapląta o czoło kabla i pozamiatane.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Twoja rada się sprawdzi specu, ale ma ona istotne wady przez co można ją zastosować tylko w części przypadków.

 

 

wtedy sie stosuje rozwiazanie hybrydowe po zapoznaniu sie ze zdjeciem  szkieletu ( jesli mozliwe ) lub po wpuszczeniu kamery w otwor sufitu 🤣

konstrukcje sufitow w PL sa prymitywne zazwyczaj  i nie stanowia wiekszego oporu przed wprawna ekipa 

1 minutę temu, PanKlor napisał:

Nasz oberspecjalista bez wyobraźni zapomniał jeszcze, że wypadałoby ten kabel estetycznie zakamuflować zanim znajdzie się na wysokości sufitu. Wtedy taka taśma jest bardzo przydatna.

 

z tego co kojarze to kochacie takie drewienka  w stylu wczesnych lat 50tych na indochinach 😂

apdejt:

w polska jezyk to lamele scienne 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, hybrydowe :D guzik zrobisz magnesem jak trafisz po drodze na profil.

Jak nie ma wełny jest szansa, ale trochę nietypowa. Piszę o swoim przypadku gdzie sie udalo. Jeśli pomieszczenie obok jest przed remontem i/albo z wyższym sufitem to można z tego drugiego pokoju przebić otwór w przestrzeń nad płytami i włożyć tam UD30 w którym ułożymy kabel. Taki profil z kablem można przeprowadzić nad konstrukcją sufitu nawet ponad 4m, tyle ile ma profil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bora902 napisał:

w polska jezyk to lamele scienne 🤣

Akustycznie to fajne rozwiazanie, nie wiem skąd taka ironia. Jest moda i tyle. Kiedyś się boazerie w domach robiło, jeszcze mam w korytarzu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PanKlor napisał:

No jak to w czym?! W graniu! ;)

A jest coś takiego?

22 godziny temu, bora902 napisał:

to ja wybieram :)

jesli stac ciebie wybudowac dom  to chyba tez stac kupic onkyo  rz70?

Zmotywowałeś mnie. Biorę go.

19 godzin temu, Serenity20 napisał:

Pytam gdyż różnica w nich to 1000 zł a to 1/9 ceny więc pytanie czy to się na coś przekłada

Ale o co pytasz. widzisz że tu dyskusja jest o polożniu kabli teraz. Zapytaj konkretnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable i instalacja to najbardziej istotna czesc kina domowego bo bez tego nic nie zagra na ekranie czy w glosnikach

1.kabel hdmi w standardzie 2.1  o przepustowosci 48 Gb/s 

2.kabel glosnikowy 2x4mm 

3.telewizor  120Hz  najlepiej w standardzie ekranu OLED 

4.amplituner (???)

5.zestaw kolumn z sub (???)

 

punkt 4 i 5 sa to odczucia subiektywne ktore mozna podbic w gore zwiekszajac budzet 

jesli dom jest nowy to instalacja polprofesjonalna zaczyna sie od modelu onkyo rz50 (gdy zdecydowano sie na firme onkyo w punkcie 4 )

 

punkt 5  nie pomoge i zostawiam szpecom forumowym lub  panom ze sklepow hifi audio zalecajac przed zakupem odsluch 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

 

Zmotywowałeś mnie. Biorę go.

 

 

 widzialem akurat jest teraz demowka za 2370€   w sam raz dla ciebie bo wygrzana 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bora902 napisał:

 

nie od wszystkiego ale ingeruje zawsze wtedy gdy widze potrzebe przywrocic watek na wlasciwy tor

Na właściwe tory? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale mało kto chce tymi Twoimi torami jechać :>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eMBe napisał:

Na właściwe tory? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale mało kto chce tymi Twoimi torami jechać :>>>

 

to zrozumiale bo koszty musza byc a projekt bez kosztow nie istnieje 😜

mija wlasnie 20 lat jak widzialem po raz pierwszy (i dotykalem) telewizor pod prysznicem  wiec mam jakies tam pojecie na tematy w ktore ingeruje

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, bora902 napisał:

1.kabel hdmi w standardzie 2.1  o przepustowosci 48 Gb/s 

2.kabel glosnikowy 2x4mm 

3.telewizor  120Hz  najlepiej w standardzie ekranu OLED 

4.amplituner (???)

5.zestaw kolumn z sub (???)

1. ok

2. Przesada. Kłopoty z wpinaniem, bo duża średnica. 2,5 wystarczający w zupełności!

3. TV 120HZ? ...eee, nie znasz się, teraz to projektory laserowe na topie

4. Amplituner? ...a to do czegoś jest potrzebny? :) 

5. Suby? A po co?  Same głośniki wkręcone od spodu foteli/kanapy. W sumie i tak wzmak potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Serenity20 napisał:

To jeszcze maj pytanie czy do mojego metrażu i przeznaczenia opłaca się dawać 5.2.x

Absolutnie nie chciałem. I jeszcze nie wiem, czy się opłaca. Natomiast, tu na forum dałem się skusić na 2 głośniki. A zachęcali, żebym 6 pakował w sufit :)

18 godzin temu, Serenity20 napisał:

Drugie pytanie jakie głośniki dokupić w razie chęci rozbudowy do 5.2.2 lub 4. Takie które pójdą na samym przewodzie, bez zasilania.

Jeśli chodzi o podłączenie, to jak każdy głośnik po spięciu ze wzmacniaczem - dostaje sygnał/prąd w kablu głośnikowym. Wyjątkiem są aktywne, a najpopularniejsze, to subwoofery, które mają wbudowany wzmacniacz i trzeba im ekstra prąd z gniazda zapodać.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...