Skocz do zawartości

Jaki gramofon wybrać?


Recommended Posts

8 godzin temu, AutoPirat napisał:

Z sentymentu do marki, przez chwilę korciło mnie, żeby nabyć takie cudo?

Widziałem ten gramofon na żywo , no cóż było kilka takich wynalazków. Miałem Soniaka co działał jak CD , płyta w szufladzie ładowana z przodu ...

Osobiście jestem za klasycznymi rozwiązaniami jak w Pioneerze PL -530 czy PL-50.

Ze starych firm fajne gramofony robiła Optonica , Telefunken , Sony.....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę dni i pojawiły się nowe opcje. I nie wiem co teraz myśleć. A niby od przybytku głowa nie boli :/

Dnia 5.04.2024 o 08:36, tomek4446 napisał:

Osobiście jestem za klasycznymi rozwiązaniami jak w Pioneerze PL -530 czy PL-50

W poszukiwaniu końcówki mocy, trafiłem na kogoś, kto ma w posiadaniu takie Pioneery: 

- PL30

- PL50

- PL50 II

- PL70

- Xl1550

Tak na szybko widzę, że mają też DirectDrive oraz AutoStop. To używki, może być różnie? A Technics nowy. Czym się kierować, sentymentem, czy zdrowym rozsądkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AutoPirat napisał:

To używki, może być różnie? A Technics nowy.

Co mogę powiedzieć nie widząc gramofonów na oczy ? Na szczęście tam nie ma się za bardzo co zepsuć. Wystarczy sprawdzić aplikacją czy trzyma obroty / to w przypadku jak nie ma stroboskopu/. Posłuchać czy silnik nie wyje. Czy ramię chodzi bez oporu i co najważniejsze czy jak położysz płytę i włączysz , czy wydobywa się dźwięk. :) 

Wszystkie moje gramofony były z drugiej ręki. Nie widzę sensu kupowania nowego. Co do samego modelu to sądzę , że jak ktoś zbiera Pioneery to lepiej Ci doradzi niż ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

TEST: nagranie HD vs gramofon.

 

Obawiałem się, że ze względu na wysoką jakość obecnych nagrań, albo na swój słuch (wiek 40+), że to będzie zbyteczny wydatek.

Po ponad 20 latach odpaliłem ponownie gramofon. I ten sam egzemplarz płyty wyciągnięty ze strychu.

Co prawda, nie po paru nutkach jak kiedyś, ale dopiero po paru utworach..., w końcu przez uszy dotarło do świadomości.

 

HD ma takie "SKRZECZENIE", natomiast z gramofonu "PŁYNIE" muzyka.

 

Dziękuję za wszelkie sugestie i porady - postawiłem na zakup nowego.

Testowane na: Technics SL-1500C + wbudowany przedwzmacniacz --> Marantz Cinema 70S + Luxman 5M21 --> Dynaudio Evoke 50

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Nie mysl ze bedzie latwo,milo i przyjemnie.

Wybór między streamingiem, CD, a winylem został dokonany. Nie mam procesora w głowie, i usłyszałem to. Bardzo mnie to cieszy! :)

 

16 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Co to za plyta ktora zrobila Ci tak dobrze?

"But Seriously" - Phil Collins. I już jest kolejka do odsłuchania "oldskulowych" klimatów :) :) :) (niestety sporo poginęło)

IMG_0389.jpg.78e36b04136deadfeadbc261d9f0395b.jpg

 

34 minuty temu, Chilli napisał:

Ten gramofon to z nowej produkcji?

19 godzin temu, AutoPirat napisał:

postawiłem na zakup nowego

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...