Skocz do zawartości

Zgodność telewizora z soundbarem


Rafał1

Recommended Posts

Witam.

Jestem kompletnym laikiem w temacie,a moje pytanie czy:

Posiadając telewizor LG 65"G33la,który obsługuje 9.1.2 

"Muszę" dokupić Soundbar o dokładnie takiej liczbie kanałów?Kino domowe nie wchodzi w rachubę-nie ma na nie miejsca.

Czy zgodny będzie 9.1,czy cokolwiek stracę bez tej dwójki po kropce.

Jeśli dobrze rozumiem ostatnia cyfra to ilość głośników w grajbelce skierowanych w górę na sufit.

Połączony będzie kablem HDMI Ethernet eARC

Edytowano przez Rafał1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafał1 napisał:

Posiadając telewizor LG 65"G33la,który obsługuje 9.1.2 

Nie obsługuje... to jakiś upmix czyli w przypadku TV bełkot nad bełkotami. 

16 minut temu, Rafał1 napisał:

"Muszę" dokupić Soundbar o dokładnie takiej liczbie kanałów?Kino domowe nie wchodzi w rachubę-nie ma na nie miejsca.

Nie musisz. Soundbar to co najwyzej lekka poprawa jakości dzwięku z TV, jeżeli faktycznie chciałbyś mieć wielokanałowy dźwięk przestrzenny to pozostają właściwie egzotyczne modele jak Nakamichi Dragon lub klasyczne kino domowe z amplitunerem i fizycznym głośnikami odpowiednio rozmieszczonymi w pomieszczeniu. 

 

16 minut temu, Rafał1 napisał:

Czy zgodny będzie 9.1,czy cokolwiek stracę bez tej dwójki po kropce.

16 minut temu, Rafał1 napisał:

Jeśli dobrze rozumiem ostatnia cyfra to ilość głośników w grajbelce skierowanych w górę na sufit.

Dobrze rozumiesz... teoretycznie tracisz bardzo dużo (1 wymiar w kinie/góra-dół). W praktyce w przypadku soundbara pewnie niewiele bo głośniki upfiring nawet porzadnej jakości (takich nie znajdziesz w smukłych lajfstajlowych belkach) daja efekt trochę gorszy od klasycznych głośników montowanych w suficie. Dodatkowo wymagają odpowiednich warunków akustycznych. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Nie musisz. Soundbar to co najwyzej lekka poprawa jakości dzwięku z TV, jeżeli faktycznie chciałbyś mieć wielokanałowy dźwięk przestrzenny to pozostają właściwie egzotyczne modele jak Nakamichi Dragon lub klasyczne kino domowe z

Czyli nie ma obecnie na rynku nowszych soundbarów 9.1.2?

I jeszcze jedno co w przypadku podłączenia pod ten telewizor brajbelki 9.1.4 tych obecnie na rynku jest więcej.

Takie samo pytanie co tracę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się ogłupić. Jakie 9.1.2? Z Soundbara? To papka marketingowa. Można próbować odbijać kanał od sufitu, czasem się sprawdza jak ktoś nie ma możliwości wstawić fizycznych głośników nad głową ale litości... 9 kanałów w podstawie to oznacza że oprócz kanałów bezpośrednich LCR musiał by być odbijany przedni surround, surround, oraz tylny surround. Przecież to absurd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maciek72 napisał:

Czy ten Nakamichi Dragon jest dostępny w Europie ? 

Chyba nie i nie wiadomo czy będzie. Dlatego egzotyka. Tylko, że to i tak zestaw z fizycznymi głośnikami więc tylko trochę łatwiej rozstawić niż kino. 

10 minut temu, Rafał1 napisał:

Czyli nie ma obecnie na rynku nowszych soundbarów 9.1.2?

Nie wiem. 

 

10 minut temu, Rafał1 napisał:

I jeszcze jedno co w przypadku podłączenia pod ten telewizor brajbelki 9.1.4 tych obecnie na rynku jest więcej.

Takie samo pytanie co tracę

Pieniądze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafał1 napisał:

Czyli dwa głośniczki w belce będą grały a dwa nie?Jeśli tak to to załatwia sprawę.

Nie, zagrają wszystkie. Tylko co z tego? Żeby te 9.1.x miało sens to nie mogą być zamontowane w jednej belce pod TV. Łykasz te marketingowe cyferki jak pelikan i tyle. Wszystko to normalne, wynika z braku zainteresowania tematem co skrzętnie jest wykorzystane przez marketing. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę dwóch rzeczy.Brak miejsca na rozstawienie kolumn,amplitunera i reszty głośników.

Odrywania listew przypodłogowych w celu prowadzenia kabli do tych wszystkich głośników.Nie każdy z salonu robi sobie salę odsuchową.Gdzie nie ma nic oprócz sprzętu do grania, tv itp ,ewentualnie jeszcze miejscem do spania.

Żeby zrobić to o czym Wy audiofile piszecie musiałbym mieć dom.

Lub co najmniej mieszkanie czteropokojowe.Lub być kawalerem 

Tymczasem współdzielę duży pokój z żoną,która ma też swoje zainteresowania,czyli np. regały z książkami.

Dodatkowo dwójka dzieci co prawda w swoich pokojach.Tyle że ubrań jest tyle, że nasze jeszcze wiszą w szafach w ich dwóch pokojach.

Więc nie łykam żadnej marketingowej papki a po prostu szukam możliwie najlepszego podbicia dźwięku z telewizora i odtwarzacza Blu-ray.

I zdaje sobie sprawę że dźwiękowo nic nie będzie dorównywać amplitunerowi Denona który będzie podstawą kina domowego.

Być może poruszyłem temat nie na tym forum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Chcesz dobry dźwięk z TV a nie możesz rozstawić głośników by sobie zrobić kino domowe. I do tego momentu ok. Ale kombinowanie by postawić sondbar który ma pierdylion kanałów to kiepski pomysł bo to jedna wielka ściema.

Optymalną opcją będzie system stereo lub stereo z subem. Zagra to o wiele bardziej przyjemnym i otwartym dźwiękiem niż porównywalna cenowo belka. Owszem, zdarzają się tacy którym soundbar bardziej odpowiada, nie krytykuje. Ale za parametr trzymajmy się wówczas jakości a nie ilości kanałów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał1 napisał:

Nie bierzecie pod uwagę dwóch rzeczy.Brak miejsca na rozstawienie kolumn,amplitunera i reszty głośników.

 

1 godzinę temu, Rafał1 napisał:

Lub co najmniej mieszkanie czteropokojowe.Lub być kawalerem 

Wierz mi , że wszystko da się zrobić w M3 , to co piszesz to tylko wymówki. Albo chcesz coś zmienić albo nie , ale musisz się zdecydować.

1 godzinę temu, Rafał1 napisał:

Odrywania listew przypodłogowych w celu prowadzenia kabli do tych wszystkich głośników

To nie budowa bloku od nowa. Możesz puścić kable wzdłuż listew , to tylko odpowiedni wybór kabli.

1 godzinę temu, Rafał1 napisał:

Tymczasem współdzielę duży pokój z żoną,która ma też swoje zainteresowania,czyli np. regały z książkami.

Ja również mam system w normalnym" dziennym " pokoju , który jest uniwersalny. Z żoną da się dogadać , każdy ma prawo do pasji. Książki są świetnymi panelami akustycznymi , a więc na plus. 

1 godzinę temu, Rafał1 napisał:

a po prostu szukam możliwie najlepszego podbicia dźwięku z telewizora i odtwarzacza Blu-ray.

Sam piszesz , że szukasz najlepszego dźwięku to dlaczego tak sceptycznie podchodzisz do wypowiedzi forumowiczów negujących zakup belki ?

1 godzinę temu, Rafał1 napisał:

Być może poruszyłem temat nie na tym forum.

To już trochę obraźliwe. Tutaj nie otrzymasz akceptacji swojego pomysłu. Bo nikt nie będzie Cię klepał po plecach gdy wie , że to zły pomysł. Naprawdę już lepiej za tą kasę zabrać rodzinę do teatru , na koncert , na kolację. Przyniesie to więcej pożytku. Ja osobiście zostałbym przy dźwięku TV ,i nic nie kombinował z belką.

A to przykład , że w normalnym mieszkaniu też się da zrobić 5.1 :) 

IMG_2270.JPG

IMG_2271.JPG

IMG_2272.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja również mam system w normalnym" dziennym " pokoju , który jest uniwersalny. Z żoną da się dogadać , każdy ma prawo do pasji. Książki są świetnymi panelami akustycznymi , a więc na plus.

W pełni się zgadzam, mam tak samo. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał1 napisał:

Więc nie łykam żadnej marketingowej papki a po prostu szukam możliwie najlepszego podbicia dźwięku z telewizora i odtwarzacza Blu-ray.

Łykasz i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Patrzysz na ilość kanałów a nie na to jak ten system zagra. Postawię dolary przeciw orzechom, że osoby z systemem 9.x.4 to na forum możesz policzyć na palcach jednej ręki, nadużywającego alkoholu drwala. 

3 godziny temu, Rafał1 napisał:

Żeby zrobić to o czym Wy audiofile piszecie musiałbym mieć dom.

Lub co najmniej mieszkanie czteropokojowe.Lub być kawalerem 

Naście lat temu kupiłem pierwszy zestaw KD (5.1). Zmieścił się w mieszkaniu 42 metry. Dodatkowo zgodnie pi razy oko z wytycznymi. Nikt z tego powodu nie ucierpiał... Komplet (Denon + Koda + Taga) kosztował wtedy coś ok 3k PLN. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajbelka miała by być tylko i wyłącznie do filmów.Nie pamiętam kiedy ostatnio na swojej taniutkiej wieży słuchałem muzyki w domu.

A do filmu nawet namiastka przestrzennego dźwięku będzie mi bardziej odpowiadać niż stereo.

Przynajmniej tak myślę.

Ale przyznam,że myślę też,aby na razie kupić tv i blu-ray.A kwestię dzwiękową na razie odpuścić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rafał1 napisał:

A do filmu nawet namiastka przestrzennego dźwięku będzie mi bardziej odpowiadać niż stereo.

Więcej przestrzenności uzyskasz z grajbelki która ma 1 metr szerokości czy z 2 kolumn/monitorów stereo które rozstawisz na 2 metry?

Instalacja KD nie musi zajmować dużo miejsca można oprzeć ją na np. https://www.q21.pl/cabasse-alcyone-2-system-5-1-czarny.html albo Cambridge Audio Minx 22 lub podobnych, uzupełnić subwooferem i będzie dźwięk przestrzenny. Jak faktycznie jest bardzo mało miejsca to można to uzupełnić Marantzem w wersji slim. Jak się chce to się szuka sposoby, jak nie chce to problemu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej przestrzennego dźwięku dawała mi jarmarczna wieża stereo Panasonica z trybami surround niż dowolna marketowa belka (bez dokładanych głośników oczywiscie). A jak trzeba to i rozmach miała.

Kiedyś w TV dźwięk był na poziomie soundbarow, ale to era kineskopów. Wpadły na rynek cienkie panele i audio dostało rykoszetem ponieważ znacząco ograniczyło się miejsce w obudowie na głośniki. No to sobie wymyślili ze zamiast dokładać zewnętrzny modul audio w komplecie z TV (a były takie modele), to zarobią x2 produkując "piękne, gustowne, pasujące wszędzie genialne sounbary".

Że belka lepszą jest od wbudowanego audio w TV jest oczywistością. Z tym że rozwiązanie stereo w porównywalnej cenie kładzie na łopatki te śmieszne produkty.

Lubisz kino ale instalacja wielokanalowa zupelnie odpada to zerknij na aktywne  KLIPSCH The Fives, te kolumny mają właściwy charakter grania do oglądania filmów. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja Klipsch The Fives.Jedna z nich musi mieć zasilanie?A i Cabasse- alcyone-2 5.1 nie wydaje się zajmować zbyt dużo miejsca Pytanie co do polączenia tych satelitów(wszystko po przewodzie).

I jak to rozstawić na wysokości uszu?

Coś mi się wydaje, że jednak grajbelki nie będzie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał1 nikt Ci tu przykrości nie chce sprawić, wręcz przeciwnie. Może nawet byś był zadowolony z tej belki ( choć dźwięku przestrzennego nie uświadczysz na niej a te 9.1.4 to już przemilczę, bo chętnie bym się spotkał z inżynierem takiego rozwiązania w belce i spytał bo czy skończył choć 6 klas podstawówki albo czy wierzy w to co robi :) obstawiam, że nie wierzy, a podstawówkę skończył a potem studia na marketingu :D )

Od wymyślnej belki lepsze będą albo głośniki stereo z subem i do tego wzmacniacz stereo , albo taki mikro  zestaw 5.1 składający się z małych głosników plus suba :) 
Cabasse to fajna opcja, ale powiedz ile możesz przeznaczyć na ten cel bo może uda się coś w Twoim budżecie znaleźć, co będzie małe, i zmieści się w budżecie 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Michał Gałązka napisał:

obstawiam, że nie wierzy, a podstawówkę skończył a potem studia na marketingu :D )

Ponieważ żona ogląda programy o wnętrzach to ......ja też muszę :) Jest pokazywana chałupa przed remontem i ludzie mają zestaw audio. Stoją kolumienki jak Bóg przykazał , na komódce wzmacniacz , źródło a i gramofonik się trafi. Po remoncie P.Szelongowskiej lub P.Mirusia sprzęt razem z kolumnami znika. Jest passe , bo pod TV mamy szafeczkę od ściany do ściany, nikt przecież nie pokaże kabli do kolumn na ślicznej podłodze z paneli PCV. Po robocie , mamy usiąść na kanapie i podziwiać dzieła mistrzów architektury wnętrz, a nie rozpraszać się słuchając muzyki. W ostatnim odcinku P.Szelongowska wstawiła ludziom w darze od sponsora belkę pod TV i tak mówiła jakie to cudowne urządzenie , że sam miałem już opylić wszystko co mam grającego i nabyć tego Graala. I tak właśnie robi się ludzi w jajo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafał1 napisał:
56 minut temu, Michał Gałązka napisał:

@Rafał1 nikt Ci tu przykrości nie chce sprawić, wręcz przeciwnie. Może nawet byś był zadowolony z tej belki ( choć dźwięku przestrzennego nie uświadczysz na niej a te 9.1.4 to już przemilczę, bo chętnie bym się spotkał z inżynierem takiego rozwiązania w belce i spytał bo czy skończył choć 6 klas podstawówki albo czy wierzy w to co robi :) obstawiam, że nie wierzy, a podstawówkę skończył a potem studia na marketingu :D )

Od wymyślnej belki lepsze będą albo głośniki stereo z subem i do tego wzmacniacz stereo , albo taki mikro  zestaw 5.1 składający się z małych głosników plus suba :) 
Cabasse to fajna opcja, ale powiedz ile możesz przeznaczyć na ten cel bo może uda się coś w Twoim budżecie znaleźć, co będzie małe, i zmieści się w budżecie.

5k na audio mogę przeznaczyć 

Subufer nie będzie problemem bo stoi na podłodze małe kolumny czy jak to piszecie satelity też nie,je da się postawić lub położyć na półeczce.Problemem jest wzmacniacz(amplituner)

Między trzema regałami pełnymi książek zmieści się max 65 " w wersji wiszącej.

Dwa regały po bokach wysokie plus jeden pod telewizorem na wysokość około metra dotykający stojących regałów 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...