Skocz do zawartości

Budżetowy streamer Chromecast audio vs AirPort express vs wiim mini


frgr

Recommended Posts

Cześć, jestem początkującym- dopiero dostałem pierwszy amplituner(sherwood rv4050r) i calkiem niedługo będę miał do niego pierwsze głośniki(wszystkim zajmuje się mój doświadczony wujek). Niestety na mnie spadła odpowiedzialność doboru źródła, a że jestem młody to nie zmieniając przyzwyczajeń wybrałem streamingi (w moim przypadku Spotify). I tu pojawia się problem - z jakiego sprzętu to robić? Jestem posiadacze iphona 12 mini urządzenia z funkcja AirPlay wiec intuicyjne na mysl przyszedł mi AirPort express od appla który do dorwanie jest w okolicach 100 zł (1gen lub 2 gen tego jeszcze nie wiem). Ale później poszperałem i przypałętał mi się pomysł na zakup chromecast audio którego cena na portalach oscyluje w granicy 250 zł. Nie mam zielonego pojęcia czy jest sens dopłacać! Poszedłem z moim problemem na angielskojęzyczne forum audio na reddicie ale mam wrażenie ze mój problem nie został do końca zrozumiany. Wszyscy zaczęli polecać mi urządzenie wiim mini którego koszt to około 400 zł zaznaczając że warto dopłacić (tutaj znowu problem bo skad mam wiedziec czy sens jest dopłacać 4-krotność ceny AirPort express’a). I tu przychodzę z prośba i pytaniem - które urządzenie wybrac? Jedyne na czym mi zależy to jakosc dźwięku. Może warto jednak doinwestować tego wiim’a i pomyśleć przyszłościowo w kontekscie rozbudowy systemu? Prosze o pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airport express grać będzie jest ograniczony do infra Apple i jest to dość stare urządzenie. Chromecast jest urządzeniem, które ograniczy Cię tylko do tej usługi i aby korzystać na niej z iPhone musisz mieć osobną aplikację. Wiim Mini to nowoczesny produkt, który obsługuje funkcjonalności które daj Ci Airport Express plus jeszcze dużo innych (Spotify etc) i będzie dużo bardziej future-proof. Będzie też działac z różnymi urządzeniami bez problemu. Używanego Wiima Mini można złapać na OLX za mniej 300 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frgr napisał:

To znaczy ze wiim brzmi gorzej? Bo co do ceny to chromecasta za mniej niz 250 trudno znaleźć

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Nie zwracaj uwagi, tamten typ tak ma.

Się promotor wiima odezwał...

Chromecast Audio brzmi przyzwoicie i dlatego jest droższy niż jak był w produkcji bo wtedy kosztował 100.

 

 

Napisz proszę i na tym forum @ProjectPio swoich relacjach z wiim i czemu wszędzie to promujesz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Przez analogie, napiszesz teraz czemu wszedzie pleciesz bzdury?

Po prostu napisz że współpracujesz i tyle. Mam w totalnym poważaniu twoje biznesiki ale skoro mnie tytułujesz typem to nie zamierzam odpuścić. Nie ja prowadzę krucjatę przeciwko prymitywnemu marketingowi ale się teraz chętnie do niej przyłącze.

Od plecenia bzdur i promocji  ty jesteś 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Po prostu napisz że współpracujesz i tyle. Mam w totalnym poważaniu twoje biznesiki ale skoro mnie tytułujesz typem to nie zamierzam odpuścić. Nie ja prowadzę krucjatę przeciwko prymitywnemu marketingowi ale się teraz chętnie do niej przyłącze.

Od plecenia bzdur i promocji  ty jesteś 

Ja też lubie Wiim'y :) Mam w domu trzy sztuki. Po prostu jest to dobry produkt, który pewnie dla 95% osób załatwia sprawę. Jakość dzwięku via RCA w Wiim'ie Mini nie jest może mega, ale starcza na początek i pozwala spokojnie streamingować co się chce, dodatkowe ma też optyka. W moim głównym system mam Pro Plus'a puszczonego po optyku przez zewnętrzny DAC jak i po RCA i też jest OK.

Wiim'y mają też sensowny stosunek ceny do jakości oraz aplikację, której się po prostu dobrze i wygodnie używa. Ja też je polecam i nikt mi za to nie płaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...