Skocz do zawartości

Zestaw amplituner + cd + gramofon+ głośniki


Julaos86

Recommended Posts

Cześć. Jest to mój 2 post. I jako, że nie uczę się na błędach to napiszę :) Poproszę TYLKO o odpowiedzi, które mi pomogą, bez kłótni bez trollowania, jeśli nie masz ochoty mi odpisać na moje pytania to mnie olej :)

Oczywiste, że jestem totalnym laikiem... Chciałbym więc zapytać czy jest to możliwe...

Mam mało miejsca pokoj ok 15m2. Posiadamy bardzo dużo płyt CD i gramofonowych. I chciałbym kupić coś co zajmie jak najmniej miejsca. Czyli czy jest możliwość aby w 1 urządzeniu był amplituner z CD i do tego miał wejście, pod które podłączę gramofon? I właśnie takiego zestawu poszukuję plus 2 niewielkie głośniki... I wiem, że można za 100 tys znaleźć, ale taki zestaw że tak powiem dla początkujących audiofili :) Z góry dziękuję za RZECZOWE odpowiedzi. pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z w miarę kompaktowych rozwiązań polecę Technics SA-C600 + do tego kolumny podstawkowe Triangle Borea BR02 . Zestaw zgrani już na niezłym poziomie szczegółowości, w swojej cenie kolumn potrafią zagrać przestrzennie i "zniknąć: z pomieszczenia. Góra pasma z lekkim podbiciem, żywa, energetyczna, ale wyważona na tyle by nie męczyć w długim odsłuchu. Średnie tony czysto, naturalnie odtwarzane, bez podbarwień, bas szybki, z niezłą dynamiką.

Ze spokojnie grających kolumn, z gładszą górą pasma, mocniej nasyconymi średnimi tonami i miększym basem warto wziąć pod uwagę Indiana Line Diva 252. Natomiast jak lubisz granie bardzie rozrywkowe, to znaczy z podbitymi skrajami pasma, czyli mocniejszy bas i góra to warto spojrzeć na Klipscha Reference II R-50M lub model wyższy Reference Premiere RP-500M II

Można też pójść w rozwiązanie z kolumnami aktywnymi np. Triangle BR02 Connect , które mają wbudowane wejście na przedwzmacniacz gramofonowy, dodatkowo wejścia cyfrowe i Bluetooth + kompaktowy odtwarzacz CD Teac PD-301DAB-X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemów all in one z odtwarzaczem Cd to teraz prawie nie ma na rynku. Ciężko będzie coś znaleźć. Zależy Ci na tym żeby system zajmował mało miejsca, możesz pomyśleć o Cyrusie lub Rega Brio plus Apollo (szerokość połowy typowych segmentów). Rega Brio ma wbudowany przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy. Wybór małych monitorów jest natomiast bardzo duży, w zależności od budżetu bez problemu coś znajdziesz, a tu nie powinienneś oszczędzać.

Wybor niedrogich gramofonów tez jest spory, ostatnio dla kolegi wybraliśmy Audio Technicę z linka:

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/audio-technica-at-lpw50pb.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI5b_QrPrdhQMVaE6RBR1S7wUAEAQYASABEgLp2vD_BwE

Składałem niedawno system dla mojej córki, ograniczeniem tez było miejsce, wyglada to tak:

D45F3C61-6521-44EF-9561-63047D7D2849.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ogółem jest kilka możliwości na takie produkty. Na pewno warto sprawdzić Audiolaba Omnia, Quad Artera Solus Play, czy właśnie Taga HTR-1500CD :) Dobór kolumn zależy od budżetu i Twoich oczekiwań, więc wstępnie podlinkuję film, gdzie znajdziesz nieco opcji i może coś Cię zainteresuje :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...