Skocz do zawartości

Subwoofer do kina 5.0 Heco 700, 300, 30


Recommended Posts

Hej, możecie polecić jakiego suba do 100% kina do  zestawu Heco z amplitunerem yamaha v6a. Ogólnie wszystko gra spoko tylko jakby cicho, czego brakuje i to pewnie sub. Budżet hmmm sam nie wiem, pocztkowo chcialem tego Heco Sub 30a w granicach 2k, ale może lepiej jakiś Rel? 

Konfiguracje YPAO na yamaha mam zrobioną, wszystkie glośniki na Large, czy zmienić te tyły na small z odcieciem 80Hz? 

I czy ten amplituner uciągnie jakiś mocniejszy sub? 

Edytowano przez szala18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szala18 napisał:

Hej, możecie polecić jakiego suba do 100% kina do  zestawu Heco z amplitunerem yamaha v6a. Ogólnie wszystko gra spoko tylko jakby cicho, czego brakuje i to pewnie sub. Budżet hmmm sam nie wiem, pocztkowo chcialem tego Heco Sub 30a w granicach 2k, ale może lepiej jakiś Rel? 

Może być, REL, może być SVS, może być Klipsch, Magnat... Sporo tego. Jak budżet 2000zł to może Klipsch Reference R-121 SW

12 minut temu, szala18 napisał:

Konfiguracje YPAO na yamaha mam zrobioną, wszystkie glośniki na Large, czy zmienić te tyły na small z odcieciem 80Hz? 

Nie masz suba, to frontowe kolumny muszą być "large" bez odcięcia, reszta small. Z subem wszystkie na "small", to punkt wyjścia ale możesz sobie korygować na próbę wartości. Referencynie to jednak 80Hz, ja sie tego trzymam.

12 minut temu, szala18 napisał:

I czy ten amplituner uciągnie jakiś mocniejszy sub? 

A czemu ma nie uciągnąć? Subwoofery to są aktywne konstrukcje, mają własny wzmacniacz. Czasy kiedy amplitunery musiały zasilać pasywne skrzynki dawno minęły.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

 

Nie masz suba, to frontowe kolumny muszą być "large" bez odcięcia, reszta small. Z subem wszystkie na "small", to punkt wyjścia ale możesz sobie korygować na próbę wartości. Referencynie to jednak 80Hz, ja sie tego trzymam.

Ok tak ustawiłem, i oglądając filmy z zidoo głośność aktualnie mam na 15 db  a i tak czuję ze to troszkę za mało. Czy jak ustawie glośność na 100 procent nie będzie to negatywnie oddziałowywać na kolumny/amplituner? 

I dziwne jest to że np ogladając z dekodera canal + glośność ustawiona na ok 30 jest porownywalna z tym 15 db ze zidoo .... poradzi ktoś coś? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szala18 napisał:

Czy jak ustawie glośność na 100 procent nie będzie to negatywnie oddziałowywać na kolumny/amplituner? 

Ustawisz gdzie? 

1 godzinę temu, szala18 napisał:

i oglądając filmy z zidoo głośność aktualnie mam na 15 db  a i tak czuję ze to troszkę za mało. Czy jak ustawie glośność na 100 procent nie będzie to negatywnie oddziałowywać na kolumny/amplituner? 

I dziwne jest to że np ogladając z dekodera canal + glośność ustawiona na ok 30 jest porownywalna z tym 15 db ze zidoo .... poradzi ktoś coś? 

Chyba -30 i -15? Poza tym nie wiemy jaki film, jak nagrany itp. puszczasz z zidoo, nic to nie mowi. Jaka impedancje ustawiłeś w swoim amplitunerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych subwooferów stricte do kina zastanawiam się nad:

- Klipsch R-121SW, Polk audio HTS 12, Heco Aurora Sub 30 A .... generalnie w podobnej cenie,  czy może lepiej dorzucić grosza i kupić coś mocniejszego do zestawu z Heco ? 

czytam pozytywne opinie o SVS ale w konstrukcji otwartej (bo taka zalecana jest do kina) PB kosztuje 2x tyle .... no chyba że SVS w konstrukcji SB zamknietej też się sprawdzi ? wypowie się ktoś kto posiada / testował tego SVS w kinie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB do kina także się nadaje, ale porównywalnie do PB musi być mocniejszy (model wyższy) by można było mówić o zbliżonym rozmachu.

Najtańszy SB1000 to dobry produkt, uniwersalny do kina i muzyki co jest jego wielka zaletą. Ale inne z BR w tej cenie dadzą Ci więcej potęgi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szala18 napisał:

6 ohm

Ustaw na 8 i obserwuj czy podczas mocniejszego grania nie bedzie się wyłączał.

49 minut temu, szala18 napisał:

chyba że SVS w konstrukcji SB zamknietej też się sprawdzi ? wypowie się ktoś kto posiada / testował tego SVS w kinie ? 

SB sprawdzi się w kinie. Tak jak pisze Butler nie dostaniesz takiej masy basu jak przy konstrukcji otwartej, chyba że zastosujesz wyższy model. Mam SB1000 Pro i SB3000. Tak jak ten pierwszy bardzo miło mnie zaskoczył i bardzo dużo poprawil w systemie tak sb3000 dodał do kina to coś co sprawia, że pewne elementy sciezki dodatkowo czuć a nie tylko słychać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wez Heco Aurora 30A sub. Nie jest wcale gorszy od SVS 1000. A znacznie tańszy. Skuś się na dwa takowe i będzie na prawde solidnie.

7 godzin temu, szala18 napisał:

Znajomy ma klips h R 115 sw i naprawdę daje kopa, macie jakieś doswiadczenia z tym modelem?

Bardzo fajny sub. Ale już go nie ma. Uzywane to ryzyko. Musiał byś kupić z pewengo źrodła. Jest nowy odpowiednik. Lepszy ale i znacznie drozszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie wez Heco Aurora 30A sub. Nie jest wcale gorszy od SVS 1000. A znacznie tańszy. Skuś się na dwa takowe i będzie na prawde solidnie.

Piotrze, trochę boje sie tego Heco z uwagi na 125W mocy w RMS gdzie SVS ma 325W a szczytowa 800W prawie 3x mocniejsze uderzenie, czyli wg mnie bedzie dużo słabszy, tak? Chyba ze mnie wyprowadzicie z błedu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szala18 napisał:

Piotrze, trochę boje sie tego Heco z uwagi na 125W mocy w RMS gdzie SVS ma 325W a szczytowa 800W prawie 3x mocniejsze uderzenie, czyli wg mnie bedzie dużo słabszy, tak? Chyba ze mnie wyprowadzicie z błedu....

Moc nie zawsze idzie w parze z jakością.

Biorąc pdo uwagę że oba moga osiągnąć podobny SPL

Nie wiem jak jest w Aurora 30, sprawdzam.......

Tak. Tam jest wzmacniacz w klasie AB. Wiec jego niższa moc to normalna rzecz :)

Wiec nie. nie będzie to 3x mocniejsze uderzenie.

Będzie to podobne uderzenie. A różnica w cenie znaczna.

Serio. A nie mowiac juz o 2. wtedy no Game Over.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to całe "uderzenie" zależy a) od mocy wzmacniacza, b) od skuteczności przetwornika. Jeden i drugi sobie tylko radośnie gdybacie. A w przypadku jednego subwoofera najbardziej od tego gdzie siedzimy i na jaką częstotliwość trafimy. 😉

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale uderznie liczone w SPL? Decybelach?

A w czym? 

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No generalnie na pewno Heco nie zagra 3 razy ciszej.

Nigdzie tego nie  sugerowałem. 

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Nie mamy chyba danych o skuteczności przetwornika. Chodź może coś gdzieś.

Nigdzie sie nie ruszam 😛 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia to rozmieszczenie, chciałem docelowo gdzieś na podlodze go ustawic, ale jak zobaczylem wymiary ze takie "krowy" jak SPL 150 lub SVS 2000 mają po 60 cm szerokosci i wysokości to zwatpiłem. Chciałem go na tym meblu ustawić obok centralki .... poradzicie coś? Ewentualnie dluzszy kabel i całkiem z boku  pod katem prostym do sluchacza moge dać .... bo na podłodze miedzy frontami będzie ciasno ....

20240507_210613.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...