Skocz do zawartości

Amplituner w stronę stereo i kolumny nie przeszkadzające bassem.


Silent

Recommended Posts

Szanowni forumowicze.

Z racji pierwszego postu chciałbym się dowiedzieć dwóch kwestii.
Chciałbym iść w stronę amplitunera ze względu na szeroki zakres możliwości, a co dla mnie najważniejsze to dostęp do radia.

Skłaniałbym się nawet z stwierdzeniem, że zestaw bardziej do stereo niż kina domowego na 5.1, czy 7.1 głośników.
Jakie sprzęty możecie doradzić - używane do 1350zł, a nowe do 2,5tys. zł
- dodam, co najważniejsze, że głównie słuchanie w nocy, gdzie są inni domownicy, a co za tym idzie, aby była możliwości w dobrej jakości posłuchać bez głośnego słuchania

Do zestawy będą mi potrzebne kolumny - tak jak mowa 2 w stereo.
Najważniejsze, aby rozchodzący się bass nie przeszkadzał oraz nie dawał efektu roznoszenia po całym domu, gdzie w drugim pomieszczeniu nie było słuchać głuchego dudnienia.
- miękki bass nie schodzący nisko i nie przeszkadzający, a dający przyjemny efekt
Używki tak do 2tys., a nowe tak do 4tys. przy czym nie określam, czy mają być podłogowe duże, czy małe podstawkowe.

Dzięki za informację, podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Silent napisał:

a co dla mnie najważniejsze to dostęp do radia.

To szukaj urządzeń stereo a radio internetowe  ewentualnie ogarnij Wiimem Mini.

12 minut temu, Silent napisał:

Najważniejsze, aby rozchodzący się bass nie przeszkadzał oraz nie dawał efektu roznoszenia po całym domu, gdzie w drugim pomieszczeniu nie było słuchać głuchego dudnienia

To bardzo mocno zależy od akustyki Twojego pomieszczenia, rozstawienia zestawu oraz miejsca odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Silent napisał:

Chciałbym iść w stronę amplitunera ze względu na szeroki zakres możliwości, a co dla mnie najważniejsze to dostęp do radia.

Skłaniałbym się nawet z stwierdzeniem, że zestaw bardziej do stereo niż kina domowego na 5.1, czy 7.1 głośników.
Jakie sprzęty możecie doradzić - używane do 1350zł, a nowe do 2,5tys. zł
- dodam, co najważniejsze, że głównie słuchanie w nocy, gdzie są inni domownicy, a co za tym idzie, aby była możliwości w dobrej jakości posłuchać bez głośnego słuchania

to ja bym poszukał amplitunera stereo, o wiele lepiej sobie poradzi w stereo od wielokanałowego amplitunera kina jeżeli nie interesuje Cię konfiguracja pod kino 5.x, 7.x itd. a i funkcjonalnością nie będzie wiele ustępował, są modele z tunerem FM/DAB oraz funkcją streamera i radia internetowego, mają też HDMI co pozwoli podłączyć TV więc funkcjonalnie tracisz w zasadzie tylko dekodery formatów dźwięku przestrzennego wielokanałowego. Jak nie masz zamiaru budować kina to nie ma sensu kupować amplitunera kinowego. A i samo stereo będzie przyjemniejsze z typowego amplitunera stereo w tych samych pieniądzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Spokojnie mogłeś napisać w dziale stereo.

Amplituner stero, takie nowoczesne kombajny stereo, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth...

Onkyo TX-8270

Denon DRA-900H

 

Kolumny, proponuję monitory podstawkowe, za mniejsze pieniądze dostaniesz lepsze granie.

 

Miałem kiedyś amplituner kina domowego Denon x-1000 i monitory Boston Acoustics A26. Zestaw mocno budżetowy, całość kosztowała 2500 zł. Taki enrty level.

A w pokoju o powierzchni 20 mkw basu było tyle, że moi goście nie dowierzali i pytali gdzie ukryłem suba :)

 

Skoro dysponujesz kwotą 6,5 k na zestaw stereo, amplituner plus para kolumn to spokojnie znajdziesz przyzwoite granie.

Pamiętaj, że pieniądze nie grają, masz przykład powyżej. Zestaw trzeba dobrać do upodobań i akustyki pomieszczenia. Żle ustawione głośniki i będziesz miał dudnienie, którego nie chcesz, albo nie będzie basu wcale.

Najpierw dobirerz elektronikę, raczej pod względem ceny i funkcjonalności, której oczekujesz, potem do tego dobierzesz kolomny pasujące do twoich upodobań. Jak najwięcej środków przeznacz na kolumny, to one grają.

 

Kolumny taki przykład

Na OLX obecnie Monitor Audio silver 6g - 2600 zł para do negocjacji.

Nowszy model Monitor Audio Silver 100 7G - 5200 para

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...