Skocz do zawartości

Jaki, nowy odtwarzacz / transport CD - cena MAXIMUM 4000zł.


Eltanianin

Recommended Posts

Jaki przyzwoity odtwarzacz / Transport CD polecicie.
Do wzmacniacza Arcam A5. kolumn Monitor Audio B6.

Przyglądam się:

Kolejność dowolna, nie sugeruje "pierwszego" wyboru.
Cambridge Audio CXC V2;
Rotel CD 12, lub 14
Advance Paris X-CD7
Z nieco tańszych
Co sądzicie o Taga Harmony TCD-50???

Mogą być propozycje firm mniej znanych, nie komercyjnych, ale solidnych, o ile w tej cenie , w ogóle jest o czym rozmawiać.

************************************************
Nie Denon, nie Marantz, nie Arcam CD5. Odrzucam albo z powodu złego  doświadczenia, albo po teście.
"Domyślny" Arcam CD5 odpadł po oględzinach i szybkim teście w sklepie. Główny powód; nie działają istotne funkcje przewidziane w specyfikacji, a dotyczące organizacji i odtwarzania plików z pendrive.
************************************************


Priorytety: według istotności....
1. Najlepsza niezawodność, największa  bezawaryjność. nie ma problemów z czytaniem CD / CD-r.
1a. Z wysuwana tacka na CD. Nie chcę  otwieranych od  góry, no i ze szczeliną, też nie koniecznie.
2. Bez lamp.
3. Przyzwoity, żywy, w miarę możliwości przestrzenny dźwięk, w miarę precyzyjny, ale nie zbyt, tzn nie do przesady rozjaśniony , tymbarskiej, też niezbyt zaciemniony., tak by ożywił nieco Arcama A5, a przynajmniej nie zamulił.
4. Funkcjonalność z pilota. na panelu może być skromnie.
5. Czytnik USB Audio mile widziany. :)


To, tak z grubsza....
Cena MAX 4K, nie oznacza, że interesują mnie propozycje za 4K. Ta kwota to ABSOLUTNY dead line ;) . Mogą być tańsze, jeśli przypadkiem dobre.  :)

Z góry dzięki za życzliwą pomoc i sugestie :)

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja polecam Cambridge Audio CXC V2 transport. Mialem tylko raz problem z nim. Jesli dobrze pamietam przestal czytac plyty. Wyslalem do serwisu, naprawili i od tego czasu bez problemow. Zepsuc sie moze kazdy.

Dla porownania - CXC wraz z Gato Audio DIA 250s vs Gato DD1 cd player i Primare CD35. CXC wciaz u mnie stoi i dziala.

W tej cenie (czy raczej do tej ceny)-  Rotel , Taga Harmony, Audiolab, Roksan, Yamaha, Pioneer, Atoll, NAD.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Eltanianin napisał:

Cambridge Audio CXC V2;
Rotel CD 12, lub 14
Advance Paris X-CD7

Znam Rotela CD14 i AP X-CD5 (poprzedni model). Osobiście posiadam CA CXC v2.

Rotel i AP to odtwarzacze CD a CA to transport.

Rotela pożyczyłem od kolegi. Solidne wykonanie zarówno playera jak i pilota. Wygląd ascetyczny ale może się podobać. Tacka delikatna i nijak nie pasuje do reszty: wstyd.

AP X-CD5 widziałem u sprzedającego, zastanawiałem się nad nim bo mam wzmacniacz tej firmy (sprzedający też zresztą go miał). Wygląd może się podobać, czarny panel z pleksi, smukła obudowa. Ale jakość wykonania poniżej oczekiwań (luźne przyciski, pilot bez rewelacji, tacka jak wyżej). Odpuściłem.

CA CXC v2 posiadam półtora roku. Mechanizm czytania płyty wzorowy (jak na te pieniądze): nigdy mi nie przeskoczył na nieuszkodzonych lecz nawet czasem mocno używanych płytach. Wykonanie dobre, podobne do Rotela. Rewelacyjny pilot. Minusy: tacka to żenada (tak jak u powyższych konkurentów), nieco za ciemny wyświetlacz, brak możliwości numerycznego wyboru utworów z pilota (mi to rzadko przeszkadza), gdy podczas słuchania utworu chcemy cofnąć na jego początek, player przeskakuje od razu do wcześniejszego utworu (inaczej niż w innych odtwarzaczach) i dopiero naciśnięcie przycisku do przodu pozwala nam odtworzyć interesujący nas utwór od początku (można przywyknąć). Dodam, że odtwarzacz jest aktualnie w naprawie. Raz na kilka odtworzeń tacka nie zamykała się bez manualnej pomocy.

O brzmieniu się nie wypowiem. Rotel i CXC działały jako transport więc „jeden pies”. Właściciel Advance Paris twierdził, że X-CD5 to bardzo chłodne źródło.

Reasumując: w tych pieniądzach szału nie ma.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do CXC z tym co napisales. Wyswietlacz to jest tragedia. Tacka jakos mi nie przeskadza. Co do cofania do poczatku numeru, powinienes jeden z przyciskow przytrzymac i jakby przewinac do poczatku. Nacisniecie na przycisk do przodu lub do tylu, zmieni utwor na poprzedni lub nastepny.

Jesli chodzi o cd w nie najlepszej kondycji. Dokladnie jak piszesz, czyta je bez problemu.

Jednak dzwiek nie ustepuje tym drozszym przeze mnie wyzej wspomnianych.

Wlasnie zapomnialem tego AP dopisac jak i JBL, bo tez maja odtwarzacz.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam Twoją empatię;)

Jak ktoś słyszy różnicę w powyższych i to miarodajnymi testami sobie udowodnił to „zazdro” bo ja jednak różnicy nie słyszę.

Ale słyszę gdy sprzęt gra dobrze. I gdy utwór jest dobrze zrealizowany a gdy nie jest. Kiedy jest, to się do siebie uśmiecham bo dostarcza mi to nieskończenie wiele frajdy, nawet jak jest to rodzaj muzyki, którego na codzień nie słucham. Wtedy „temat audio” i dylematy jakościowe się dla mnie już kończą i nie przeznaczam na nie czasu. Życie jest za krótkie i wolę słuchać muzyki niż sprzętu bo nie mam czasu na wszystko;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Artur Brol napisał:

Zgadzam sie co do CXC z tym co napisales. Wyswietlacz to jest tragedia.

Tragedia to może nie, ale niektóre produkty konkurencji mają bardziej czytelne wyświetlacze.

56 minut temu, Artur Brol napisał:

Co do cofania do poczatku numeru, powinienes jeden z przyciskow przytrzymac i jakby przewinac do poczatku. Nacisniecie na przycisk do przodu lub do tylu, zmieni utwor na poprzedni lub nastepny.

Jednak nie jest to przyjęty w CD playerach standard, co może wywołać irytację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ketrab78 napisał:

Dziwne, bo tam siedzi Wolfson z tego co pamiętam.  Ja zastanawiam się na X-Cd7, bo mam wzmacniacz AP A-10 to powinny się dogadać. 

Sprzedawca twierdził, że to dobry tandem: ciepły wzmacniacz i chłodne źródło. Jedynie powtarzam. Ja tego nie stwierdziłem (nie wiem czy nawet miałem szansę podczas chwili odsłuchu).

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sonique napisał:

Sprzedawca twierdził, że to dobry tandem: ciepły wzmacniacz i chłodne źródło. Powtarzam.

Ciepły to chyba trochę nad wyraz powiedziane. W każdym razie  przetestuje ten układ. Też ten Musical Fidelity ze szczelinowym wejściem, co ok 3k kosztuje podobne bardzo zrównoważony i fajny w odbiorze ma dźwięk. U siebie w mieście nie mam jednak okazji by w salonie go posłuchać. 

Edytowano przez Ketrab78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Artur Brol napisał:

W tej cenie (czy raczej do tej ceny)-  Rotel , Taga Harmony, Audiolab, Roksan, Yamaha, Pioneer, Atoll, NAD.

No dobra to ewentualnie punkt pierwszy:  CXC v2...
Tak, ten CXC v2, to transport więc tu temat brzmienia mogę pominąć  Determinować ten aspekt będzie DAC Arcama, lub inny zewnętrzny.
Pozostaje w jego wypadku kwestia bezawaryjności i niezawodności. Funkcjonalność jest taka se, ale ja zazwyczaj jak włączę płytę, to "leci" do końca...

... a coś  więcej o poniższych? ;)
Atoll, Rotel, NAD?
Co do samych Roteli .... Są istotne różnice brzmieniowe między Rotelami 12 i14, / niezawodność?




Transport Rokson... hmmmm jak, tam z jego niezawodnością? / funkcjonalnością itp lepiej od CXC v2?

Intryguje mnie Taga Harmony, nie ze względu na cenę.... Po prostu nic o tej firmie, a tym bardziej o tym produkcie nic nie wiem, po za opiniami na temat tego CDka z Allegro.;)
ale o DCD 800 / 900 też na allegro same ochy achy, więc, co Wy na to? Miał, ktoś z Was z nim, dłużej coś  do czynienia?

O jeszcze jedno! Zapomniałem a to ważne.
Odczyt no-gaps Zarówno CD, jak i w wypadku czytnika USB.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eltanianin napisał:

ale o DCD 800 / 900 też na allegro same ochy achy,


O jeszcze jedno! Zapomniałem a to ważne.
Odczyt no-gaps Zarówno CD, jak i w wypadku czytnika USB.

Denon DCD 800 nie jest gapless (900 też może nie być - nie sprawdzałem). Dla mnie to również cecha dyskryminująca.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, sonique napisał:

Denon DCD 800 nie jest gapless (900 też może nie być - nie sprawdzałem). Dla mnie to również cecha dyskryminująca.

Tak, Denony DCD czytają z pendrive z przerwami, ale ja o tych produktach pisałem w kontekście ich dramatycznej awaryjności, wbrew zachwytom w opiniach, w internecie. Pewnie, te negatywne są sukcesywnie usuwane. Wszystkie Denony, jakie miałem psuły się wielokrotnie  już na gwarancji. DCD 900NE, jeszcze, powiedzmy, się nie zepsuł, ale nie minął rok od zakupu nowego i już zdarza mu się przycinać oryginalne CD w idealnym stanie, takżetenteges. ;)

@Q21  Dołączam do pytania o gapless...

 

3 godziny temu, maciek72 napisał:

Mam do s...nia Oppo 203 z niesprawnym wyjściem HDMI - obraz .

Dźwięk działa w każdym formacie  . USB sprawne 

CD , SACD , Atmos , Auro 3D 

Dzięki, jednak interesuje mnie sprzęt nowy, nie zmęczony. 
Jeśli używany, to od znanego mi właściciela, gdzie wiem, jak był używany, a nie, że ktoś zapewnia, bo chce sprzedać. Nie bierz tego do siebie, ale...Sorry, taki mamy klimat.
Kupić mogę od znanego mi właściciela  sprzęt z tzw "złotej ery Audio", gdzie po solidnym serwisie będę się nim cieszyć kolejne 3 dekady ;) i wcale gorzej nie gra od współczesnych. Mam takie urządzenia i wiem, co piszę.

Jak nie przekona mnie żaden współczesny produkt, dam do wymiany laser w CDku, który bez awaryjnie grał i to intensywnie 27 lat.

Nowy często się już rozkłada w pierwszym roku pracy, co, dopiero wieloletni, wyprodukowany po latach '90.

Po za tym Atmos, Areo i takie tam nie są mi potrzebne, a kosztują. Ja słucham muzyki nagranej w zwykłym 2 kanałowym stereo.
Do filmów nie potrzebuję takich wynalazków. Mie mam nawet "Kina" w domu.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w CD playerach najważniejsze w kontekście ich długowieczności, to dostępność lasera. CXC ma solidny i dostępny. Mój poprzedni, dużo wyższej klasy Denon z końca lat 90-tych niestety miał dość rzadki, obecnie niedostępny w oryginale a chińskie odpowiedniki nie działały już po kwartale użytkowania. Naprawiałem w trzech miejscach, również u kolegi z tego forum. Skończyło się tak, że sprzęt wylądował na śmietniku, pomimo że poza tym jednym niesprawnym zespołem części był w pełni sprawny…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli transport może być to CXC V2

Może być transport, tymbarskiej, że rozważam też zakup któregoś  z CXN-ów.  Czekam na sugestie znających oba ;)  tutaj.... Między innymi, dlatego że mogą służyć jako "zewnętrzny" DAC, dla transportu CD. i wtedy nie potrzebowałbym CDka z czytnikiem USB audio. Ogólnie temat złożony, dlatego tak się z tym bujam, bo nie mam jak mieć na test, wszystkich tych urządzeń na raz w jednym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2024 o 23:48, Eltanianin napisał:

Może być transport, tymbarskiej, że rozważam też zakup któregoś  z CXN-ów.  Czekam na sugestie znających oba ;)  tutaj.... Między innymi, dlatego że mogą służyć jako "zewnętrzny" DAC, dla transportu CD. i wtedy nie potrzebowałbym CDka z czytnikiem USB audio. Ogólnie temat złożony, dlatego tak się z tym bujam, bo nie mam jak mieć na test, wszystkich tych urządzeń na raz w jednym miejscu.

A to odpisze ci też tam.

Te playery grają bardzo dobrze także jako DACi. Wiec smialo możesz stosować do kompletu transport.

Ja sprawdzałem z PC i Maliną.

 

A transport jest dość trwały. ładnie czyta płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...