Skocz do zawartości

Tannoy DC8T


Jacus1964

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie,czy ktoś słyszał Tannoy DC8T. Obecnie mam XT6f. Jaka będzie różnica. Dodam że wzmacniacza to Yamaha CD-S1000. Do takiego były podłączone. Proszę jeszcze weźcie pod uwagę też takie. Tannoy 6,2. Jeśli ktoś je słyszał, proszę coś opisać 

Edytowano przez Jacus1964
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacus1964 napisał:

Witam. Mam pytanie,czy ktoś słyszał Tannoy DC8T. Obecnie mam XT6f. Jaka będzie różnica. Dodam że wzmacniacza to Yamaha CD-S1000. Do takiego były podłączone. Proszę jeszcze weźcie pod uwagę też takie. Tannoy 6,2. Jeśli ktoś je słyszał, proszę coś opisać 

Cześć,

Dla upewnienia:

Masz wzmacniacz AS1000 i odtwarzacz CDS1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. To może zapytam inaczej. Co sądzicie o kolumnach Tannoy. Nie miałem dużo kolumn. Dopiero niedawno zmieniłem na tennoy xt6f. Uważam że grają bardzo dobrze. Po moich wrażeniach odsłuchowych, chcę iść wyżej w tannoy-e. Czyli w wyższe modele. Co wy na to? To jest poprostu miłość od pierwszego wejrzenia. I właśnie dlatego pytam czy warto  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu wiszą Precision 6.4. "Unikatowe" na rynku wtórnym. Szukałem swego czasu po całej Europie i nie było żadnej pary. Te są w Krośnie. A jeżeli spodobał Ci się tannoyowy styl grania to te powinny Ci podejść ;)
Ale jak to mawia klasyk: Odsłuchy, odsłuchy i raz jeszcze odsłuchy... :D

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC8T wystepował w linii Definition.

O ten model pytasz?

No to jest to znacznie wyższa półka. ale to kompletnie inna połka cenowa.

Czy nie chodziło Ci o Revolution które był przez XT? Ale tam nie bylo modeli DC8T. Najwiekszy to był 6T

Precision to seria pomiedzy Revolution a Definition właśnie.

W Tannoy poszczególne seria były dość mocno odczuwalne w progresie.

23 godziny temu, Mar_Wal napisał:

Na znanym portalu wiszą Precision 6.4. "Unikatowe" na rynku wtórnym. Szukałem swego czasu po całej Europie i nie było żadnej pary. Te są w Krośnie. A jeżeli spodobał Ci się tannoyowy styl grania to te powinny Ci podejść ;)
Ale jak to mawia klasyk: Odsłuchy, odsłuchy i raz jeszcze odsłuchy... :D

 

  

Rewelacyjne kolumny i faktycznie unikat.

rzadko trafiają na rynek wtórny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ktoś wystawił na aukcje DC8T Definitio konkrenie o ten model mi chodzi. Co wiadomo na ich temat. I tak chcę się wybrać i posłuchać co one dla mnie mają;)). Chcę też jakiś sugestie. Żebym miał argument,że są ok. Ja porostu lubię sobie coś wbić jakąś sugestię w głowę i wtedy lecę i słuchać . Ja Jet ok biorę i tylne;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jacus1964 napisał:

Piotr ktoś wystawił na aukcje DC8T Definitio konkrenie o ten model mi chodzi. Co wiadomo na ich temat. I tak chcę się wybrać i posłuchać co one dla mnie mają;)). Chcę też jakiś sugestie. Żebym miał argument,że są ok. Ja porostu lubię sobie coś wbić jakąś sugestię w głowę i wtedy lecę i słuchać . Ja Jet ok biorę i tylne;))

No to Deifnition DC8T to wyzsza seria niż Precision.

Jaka cena?

Moim zdaniem bardzo fajne kolumny. Z tym że one były dużo droższe od Revolution oraz Precision.

Pokażesz link?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2024 o 19:39, Jacus1964 napisał:

Jak to mówią, do odważnych świat należy :) jeśli masz chęć, czujesz na nie chrapkę, nieograniczaj się!  Aha i potarguj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2024 o 19:39, Jacus1964 napisał:

No moim zdaniem warto. Bardzo dobre wykonanie no i to są klasowe kolumny już. Neutralne granie które potrafi zaskoczyć melodyjnością, zmiennością. No to nie moja oferta a uważam że warto :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem z Tannoyi Mercury v4. I te v4 zagrały naprawdę dobrze. Pomyślałem że trzeba spróbować wyżej. I podeszłam, kupiłem xt6f. Kupiłem je i idealnym stanie. Po tym co usłyszałem, idę jeszcze wyżej. Teraz na celowniku są DC8t ;)). Tannoy pasuję mi pod każdym względem. Radzi sobię z każdą muzyką. Porostu grają pięknie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być tutaj niespodzianki. Tannoy DC8t to bardzo dobre kolumny, które dodatkowo świetnie różnicują bas.  

Jeśli nie jesteś do końca pewny to zawsze w mojej ocenie przy tej wartości kolumn najlepiej podjechać do sprzedającego i chwilkę odsłuchać. Nie znając pomieszczenia i tak będzie w stanie wyczuć czy jest potencjał. Ja w ciemno mogę je polecić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...