Skocz do zawartości

Budżetowy dobry bas, pierwsze wnioski i następne próby :-)


tomw

Recommended Posts

Dnia 29.05.2024 o 12:44, tomw napisał:

Serio nie staram sie nikogo urazic, ale jak chce posluchac fachowcow, to nie ide na polskie fora :D 

Odnoszę podobne wrażenia. Bardzo dużo przemądrzałych ludzików na polskich forach i bardzo trudno prowadzi się z nimi dyskusje. Albo trolują, albo mało merytorycznie, albo żeby dokopać drugiemu. Wierzą mocno w jakieś budowane dogmaty i schematy. 

Do tej pory po przeczytaniu wielu wątków, to dalej nie mogę podjąć decyzji, co do subów? Dlatego dalej mam 5.0.2. A w dyskusję tutaj nawet nie wchodzę, bo od razu są kontry, że aż się odechciewa. Natomiast Ciebie zapytam @tomw, czy mógłbyś mi pomóc w tym temacie, bo widzę, że ogarniasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AutoPirat napisał:

Odnoszę podobne wrażenia. Bardzo dużo przemądrzałych ludzików na polskich forach i bardzo trudno prowadzi się z nimi dyskusje. Albo trolują, albo mało merytorycznie, albo żeby dokopać drugiemu. Wierzą mocno w jakieś budowane dogmaty i schematy. 

To raz, bo niestety tak jest z ta nasza polska mentalnoscia 🙂 A dwa, wiekszosc info i tak przeciez przychodzi z zachodu, glownie z USA 🙂 Wiec po co czytac to w rozwodnionej i czesto pomylonej formie na polskich forach, jak mozna bezposrednio isc do zrodla i posluchac goscia ktory byl inzynierem w THX, potem w Dolby, a teraz od wielu lat instaluje najlepsze kina na swiecie 🙂 Bardziej u zrodla sie nie da 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2024 o 10:12, tomw napisał:

Znam ludzi ktorzy uwazaja ze disco polo to swietny gatunek muzyczny, ba, bardzo duza czesc polakow tak uwaza 🙂 Wiec jesli zalozymy ze ogromna wiekszosc ludzi nie slyszala nawet raz dobrego basu, to sam Sobie dopowiedz ile warta jest opinia takich ludkow 🙂

Jak sub nie schodzi ponizej 20Hz to nie jest sub do kina, po prostu 🙂

aha, ok

no można też tak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

aha, ok

no można też tak ;)

Zawsze przecież możesz udowodnić Swoją rację, zamiast używać dziecinnych argumentów typu "bo ja uważam że tak. I to nie tylko ja"  🙂 Opisz konfigurację w jakich je testowałeś, z czym porównywałes, pokaz chociaż pomiary, albo jeszcze lepiej daj posłuchać 🙂 Wtedy Twoja opinia będzie coś mogła znaczyć 🙂 inaczej to jest jak w tym powiedzeniu o opiniach i dziurach, zapewne słyszałeś 😉

  Dnia 28.05.20

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomw napisał:

Zawsze przecież możesz udowodnić Swoją rację, zamiast używać dziecinnych argumentów typu "bo ja uważam że tak. I to nie tylko ja"  🙂 Opisz konfigurację w jakich je testowałeś, z czym porównywałes, pokaz chociaż pomiary, albo jeszcze lepiej daj posłuchać 🙂 Wtedy Twoja opinia będzie coś mogła znaczyć 🙂 inaczej to jest jak w tym powiedzeniu o opiniach i dziurach, zapewne słyszałeś 😉

  Dnia 28.05.20

nie dokonywałem pomiarów. Słuchałem.

Testowałem w warunkach salonowych i domowych wiele subwooferow

SVS, REL, Dali, Klipsch ( tu najlepsze dla mnie były te trójkątne ktrych już nie ma w ofercie lata), Velodyne, Magnat, Heco, Yamahy, itp itd.

Nie mierzyłem w prostego względu. Nie mam czym. Nie mam czasu i nie słysze zapewne 20 Hz. Tak wiem , mam czuć :)

Suby ustawiałem na słuch, wiem zajmuje to dłużej.

Nie twierdze że Twoje rozumowanie jest złe. Absolutnie. Skomentowałem je ok. Tak robisz jest to poprawne, tak rozumujesz ok. Tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido ja też swojego SVSa ustawiałem na słuch. Wiem jedno - żeby ustawić poprawnie na słuch to trzeba chociaż raz posłuchać jednego konkretnego fragmentu  na referencyjnym setupie który pozwoli usłyszeć od 20 do 100 Hz (dalej mówimy o subach). I potem do niego wracać i wracać itp. Łatwiej jednak z mikrofonem pomiarowym. 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrzebuje mikrofonu, żeby ocenić czy coś mu odpowiada, szczególnie jak się rozchodzi o warunki domowe, gdzie nie ma dowolności i swobody w ulokowaniu sub'ów., a część opinii tego właśnie dotyczyła. Jak mam wydać kasę to muszę czuć, że było warto - żaden wykres niczego nie zmieni jeśli ja nie będę zadowolony. Ani mikrofon, ani inżynier thx nie przestawi ścian w domu. To taki amatorski punkt widzenia, ale nie każdy musi się oglądać za opiniami "niekwestionowanych autorytetów kulinarnych", żeby się dowiedzieć czy coś mu smakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nie dokonywałem pomiarów. Słuchałem.

Testowałem w warunkach salonowych i domowych wiele subwooferow

SVS, REL, Dali, Klipsch ( tu najlepsze dla mnie były te trójkątne ktrych już nie ma w ofercie lata), Velodyne, Magnat, Heco, Yamahy, itp itd.

Nie mierzyłem w prostego względu. Nie mam czym. Nie mam czasu i nie słysze zapewne 20 Hz. Tak wiem , mam czuć :)

Suby ustawiałem na słuch, wiem zajmuje to dłużej.

Nie twierdze że Twoje rozumowanie jest złe. Absolutnie. Skomentowałem je ok. Tak robisz jest to poprawne, tak rozumujesz ok. Tyle :)

Za kazdym razem przy takiej durnej dyskusji mowie sobie, nie wchodz juz wiecej w te durne dyskusje, I znow biore udzial w durnej dyskusji.

Na serio nie staram sie Ciebie urazic, ale opowiadasz juz po raz trzeci takie glupoty, ze nie da sie chyba inaczej odpowiedziec. Wypowiadasz sie z pozycji eksperta, przynajmniej tak brzmiac, nie majac znow zielonego pojecia o czym mowisz. Gdybys byl ekspertem, to w ogole bys nie pisal nic w temacie tych RELi w kinie, bo bys sam wiedzial ze sie nie nadaja do kina. Jestes po prostu nastepnym zjadaczem chleba, ktory dal sie zlapac na renome RELa (po czesci zasluzona), ktory to postanowil zarobic na naiwniakach nieco. A czemu tak twierdze ?

Zaczynajac od Twojego "na sluch" - co to znaczy testowales ? Robiles uklad Weltiego czy SBA/DBA aby wyeliminowac wplyw pomieszczenia ? Masz dostep do pomiesczenia z prawidlowo wykonana pasywna adaptacja aksutyki w zakresach ponizej 100Hz ? A moze masz dostep do pomieszczenia z aktywna adaptacja ? Te wszystkie suby testowales na raz, w bezposrednim porownaniu, czy z pamieci lecisz ? Domyslam sie ze nie, domyslam sie ze wstawiles suba do pomieszczenia, na ucho cos tam ustawiles i zaczales "tesowanie" ? Wiesz jak glupio to brzmi dla kogos kto zna sie na rzeczy ? W takich warunkach nie slyszysz polowy tego co sub produkuje, czasem nawet jeszcze mniej, i tak zamierszasz testowac cokolwiek i jeszcze obwieszczac Swoje konkluzje z pewnascia w glosie warta jakiejs lepszej sprawy ? Dla nie rozumiejacych akustyki niskich tonow, napisze ze to jest tak jakby kupic auto i "testowac" je uzywajac tylko biegu pierwszego, czwartego i szostego i na tej podstawie przedstawiac swoje "recenzje". Nie masz adaptacji akustycznej ? ok. Nie masz jak i czym zmierzyc ? ok. Po prostu daj Sobie spokoj z mysleniem ze jestes znawca w tym temacie i nie marnuj ludziom czasu, jak mnie np. Wiekszosc ludzi na tym czy na innych forach audio slyszala kilka czy kilkanascie subow, to nie czyni ich ekspertami.

A co do nabrania sie na marketing RELa. W tej dyskusji nawet nie trzeba pomiarow tak na prawde, wystarczy logika jesli sie czlowiek w miare dobrze zna na temacie subow. Wiec gdybys sie znal, to rozumialbys ze tak na prawde w subach placi sie wlasnie za niskie zejscie. Jesli zalozymy ta sama jakosc suba, to ten ktory schodzi nizej bedzie kosztowal wiecej w wyprodukowaniu. A czemu ? To czy sub schodzi nisko, zalezy od trzech rzeczy: wydajnosci glosnika, czyli od tego ile jest w stanie poruszyc powietrza. Osiaga sie to oczywiscie srednica glosnika, duzym skokiem glosnika i poteznym magnesem dajacym "moc" glosnikowi. No i oczywiscie potrzebny jest do tego odpowiedni wzmacniacz.

Skrzynia z odpowiednim litrazem i konstrukcja bedzie kosztowala niewiele wiecej niz mniejsza i nieco slabsza, wiec to mozna pominac. Wzmacniacze maja juz wieksze roznice w cenie, wiec mozniejszy wzmak to juz i wieksze pieniadze. Ale najwiecej kosztuje w tym wszystkim glosnik, bo glosnik o duzym skoku i poteznym magnesie bedzie sporo drozszy od slabszego glosnika, o tej samej srednicy.

Czy wiec jestes na tyle zaslepiony napisem REL ze tego nie ogarniasz, czy po prostu tego nie rozumiesz czy nie wiesz ? Myslisz ze REL zrobil serie Home Theater ktora schodzi do marnych 28Hz celowo, bo taka ma filozofie ? REL sam sie tego wstydzi i sciemnia z parametrami, dla tego podaje zejscie przy -6dB a nie przy -3dB jak jest w standardzie. I nie, REL nie ma takiej filozofi, wejdz na strone RELa i zobasz sobie ich drozsze suby, ktore schodza bardzo nisko. Wiec skoro robia suby ktore schodza bardzo nisko, to chyba uwazaja ze ma to sens, nie ? No wiec czemu seria HT ma takie slabe zejscie ? Ano temu ze maja glosniki o malym skoku co widach po "chudosci" zawieszenia i za slabe wzmacniacze, aby zamkniety sub zszedl nizej. Mozna sie domyslac ze idea byla dosc sensowna, z marketingowego punktu widzenia: "zrobimy zwykly sub ze slabym zejsciem jak w naszych muzycznych, dostawimy HT na poczatku i powiemy ze jest do kina. Wstawimy slabe komponenty, wiekszosc sie nie zna, a Ci co sie znaja zobacza ze napisane REL i pomysla ze na pewno dobry. W ten sposob sprzedamy tani sub za dobre pieniadze i bedzie zarobek zehej". Jak widac dziala, bo bardzo czesto widze ze ludzie polecaja bo REL, pewnie Ci inni co cytowales. No i Ty taki fachowiec tez dales sie zlapac.
 

Mialem u siebie dwa HT1205, odpadly w przedbiegach razem z SVS SB1000 jako za slabe do kina. Oczywiscie odpowiesz nastepnymi madrymi argumentami, bo na polskich forach przyznac racje to jak powiedziec ze jest sie gejem, ale ja juz koncze temat. Z uroczysta obietnica ze to byl moj ostatni raz, kiedy uczestnicze w takiej glupiej dyskusji 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lion napisał:

zczególnie jak się rozchodzi o warunki domowe, gdzie nie ma dowolności i swobody w ulokowaniu sub'ów.,

O to tak jak u mnie... tylko, że ja mam mikrofon.

20 minut temu, lion napisał:

Jak mam wydać kasę to muszę czuć, że było warto - żaden wykres niczego nie zmieni jeśli ja nie będę zadowolony.

Jak wykres będzie ok a Ty nie będziesz zadowolony to znaczy, że ta zabawa nie jest dla Ciebie. Jak nie będzie wykresu i nie będziesz zadowolony to nie będziesz wiedział co zrobić. Jak nie masz wykresu i jesteś zadowolony to pozostaje się cieszyć.

22 minuty temu, lion napisał:

To taki amatorski punkt widzenia, ale nie każdy musi się oglądać za opiniami "niekwestionowanych autorytetów kulinarnych", żeby się dowiedzieć czy coś mu smakuje.

Można też twierdzić, nie ma sensu przepłacać za filet mignon i wino w restauracji skoro wczoraj się ze szwagrem najadło karkówki z grilla i popiło browarem z Biedronki z promocji 6 + 6 gratis. 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 minut temu, PanKlor napisał:

Jak wykres będzie ok a Ty nie będziesz zadowolony to znaczy, że ta zabawa nie jest dla Ciebie. Jak nie będzie wykresu i nie będziesz zadowolony to nie będziesz wiedział co zrobić. Jak nie masz wykresu i jesteś zadowolony to pozostaje się cieszyć.

Jak to chamerykany mawiaja, "ignorance is bliss" 🙂 Jak ktos nie ma pojecia, to byle co cieszy :D I wcale nie twierdze ze to jest gorsza opcja w zyciu :D

A tak na serio, to takie rzeczy jak wypisuje @lion mozna napisac tylko wtedy jak sie nie ogarnia zupelnie tematu, ale chociaz pisze ze z pozycji laika sie wypowiada 🙂 Zaloze sie o kazdne pieniadze, ze jakby mial okazje posluchac kina ktore ma swietny bas i idealne wykresy, to by sie szybko okazalo ze jednak podoba Mu sie o wiele bardziej to z ladnymi wykresami 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

@Piotr Sonido ja też swojego SVSa ustawiałem na słuch. Wiem jedno - żeby ustawić poprawnie na słuch to trzeba chociaż raz posłuchać jednego konkretnego fragmentu  na referencyjnym setupie który pozwoli usłyszeć od 20 do 100 Hz (dalej mówimy o subach). I potem do niego wracać i wracać itp. Łatwiej jednak z mikrofonem pomiarowym. 😉 

Zdecydowanie. Ja sobie zdaje sprawę że tych 20 to już nie słysze. Akceptuję wiek :)

49 minut temu, lion napisał:

Nie każdy potrzebuje mikrofonu, żeby ocenić czy coś mu odpowiada, szczególnie jak się rozchodzi o warunki domowe,

O własnie to mi chodzi

39 minut temu, tomw napisał:

Za kazdym razem przy takiej durnej dyskusji mowie sobie, nie wchodz juz wiecej w te durne dyskusje, I znow biore udzial w durnej dyskusji.

Na serio nie staram sie Ciebie urazic, ale opowiadasz juz po raz trzeci takie glupoty, ze nie da sie chyba inaczej odpowiedziec. Wypowiadasz sie z pozycji eksperta, przynajmniej tak brzmiac, nie majac znow zielonego pojecia o czym mowisz. Gdybys byl ekspertem, to w ogole bys nie pisal nic w temacie tych RELi w kinie, bo bys sam wiedzial ze sie nie nadaja do kina. Jestes po prostu nastepnym zjadaczem chleba, ktory dal sie zlapac na renome RELa (po czesci zasluzona), ktory to postanowil zarobic na naiwniakach nieco. A czemu tak twierdze ?

Nie , nie nabrałem się na żaden marketing. Słuchałem i ten mi odpowiadał.

No to dzieki za dyskusję :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie. Ja sobie zdaje sprawę że tych 20 to już nie słysze. Akceptuję wiek :)

Tylko, że mi nie chodzi o te 20 Hz. Bo pomieszczenie może Ci wyciąć dowolny zakres. Zależy od wymiarów i umiejscowienia suba względem mlp. Chodzi mi o to, że bez mikrofonu bardzo trudno to wyłapać jeżeli nie ma się właściwego punktu odniesienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomw napisał:

Jak to chamerykany mawiaja, "ignorance is bliss" 🙂 Jak ktos nie ma pojecia, to byle co cieszy :D I wcale nie twierdze ze to jest gorsza opcja w zyciu :D

A tak na serio, to takie rzeczy jak wypisuje @lion mozna napisac tylko wtedy jak sie nie ogarnia zupelnie tematu, ale chociaz pisze ze z pozycji laika sie wypowiada 🙂 Zaloze sie o kazdne pieniadze, ze jakby mial okazje posluchac kina ktore ma swietny bas i idealne wykresy, to by sie szybko okazalo ze jednak podoba Mu sie o wiele bardziej to z ladnymi wykresami 🙂

Jak masz trzy możliwe miejsca na ustawienie suba, wybierasz po testach to najlepsze i czytasz potem, że to g. warte i masz sobie mikrofon załatwić to gratuluję błyskotliwości.

Zdaje sobie sprawę z niedoskonałości swojego systemu, ale zbudowałem coś co do tej pory daje mi sporą satysfakcję. Nazywaj to sobie jak chcesz - może bez wykresu wyszło nieźle, ale niech zostanie ta błoga nieświadomość. 

Rozumiem też, że nie tolerujesz opinii, że Rel mógł się bardziej spodobać w konfrontacji z SVS, no ale to już nie mój problem. Szkoda tylko, że tyle żółci powylewaleś, bo wątek zaczął się ciekawie, a niepotrzebnie skończyłeś na obrażaniu innych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
14 minut temu, lion napisał:

Jak masz trzy możliwe miejsca na ustawienie suba, wybierasz po testach to najlepsze i czytasz potem, że to g. warte i masz sobie mikrofon załatwić to gratuluję błyskotliwości.

Zdaje sobie sprawę z niedoskonałości swojego systemu, ale zbudowałem coś co do tej pory daje mi sporą satysfakcję. Nazywaj to sobie jak chcesz - może bez wykresu wyszło nieźle, ale niech zostanie ta błoga nieświadomość. 

Rozumiem też, że nie tolerujesz opinii, że Rel mógł się bardziej spodobać w konfrontacji z SVS, no ale to już nie mój problem. Szkoda tylko, że tyle żółci powylewaleś, bo wątek zaczął się ciekawie, a niepotrzebnie skończyłeś na obrażaniu innych. 

Bardzo lubie obrazac innych, to jest moja druga najwieksza pasja, zaraz po tworzeniu wykresow basu 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lion napisał:

Jak masz trzy możliwe miejsca na ustawienie suba,

To kupujesz 3 suby i mikrofon. Możesz też kupić jednego suba a resztę przeznaczyć na karkówkę z biedronki.

Mikrofon jest potrzebny nie tylko do znalezienia miejsca dla subwoofera ale także do sprawdzenia jak korekty z DSP wpływają na to co w efekcie dostajemy. W sumie ta cała drama o mikrofon jest zabawna bo kosztuje to jakieś 500 PLN...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

To kupujesz 3 suby i mikrofon. Możesz też kupić jednego suba a resztę przeznaczyć na karkówkę z biedronki.

Mikrofon jest potrzebny nie tylko do znalezienia miejsca dla subwoofera ale także do sprawdzenia jak korekty z DSP wpływają na to co w efekcie dostajemy. W sumie ta cała drama o mikrofon jest zabawna bo kosztuje to jakieś 500 PLN...

No i wypoczynek mogę jeszcze wywalić, bo dużo miejsca zabiera, wstawić jeden fotel + 6 sub'ów... Do niektórych nie dociera co to znaczy warunki domowe albo gust.

Gotowce dsp pomijam, ale można je zmieniać w locie. Tak samo w locie podczas odtwarzania dowolnych treści przeskoczę z kalibracji YPAO EQ flat na natural lub na własny EQ. Na własnym EQ mam bardziej kinowy klimat, flat zostawiam na co dzień do muzyki. Mi to wystarcza. Nie potrzebuję mikrofonu do oceny w/w zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lion napisał:

No i wypoczynek mogę jeszcze wywalić, bo dużo miejsca zabiera, wstawić jeden fotel + 6 sub'ów... Do niektórych nie dociera co to znaczy warunki domowe albo gust.

No nie dociera, że można mieć 2 subwoofery w warunkach domowych, które zupełnie nie przeszkadzają i co więcej praktycznie ich nie widać. 

9 minut temu, lion napisał:

Mi to wystarcza.

I to jest najlepsze podsumowanie Twoich wywodów. Tobie wystarcza - super. Nie oznacza to, że nie można tego zrobić lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dział kina domowego. Po co ta ironia. Ścian nie przestawisz, warunki masz jakie masz. Ale weź na klatę fakt ze pomiar akustyki mikrofonem I umiejętna analiza REW to nie jest szarlataneria czy voodoo. Jak Ci starcza na ucho obecny setup to nic mi do tego. Ale proszę nie deprecjonuj opcji wykorzystywania narzędzi pomiarowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie tego i nie deprecjonuje możliwości wykorzystania narzędzi. To już nadinterpretacja.

Miałem dwa suby, nie przypadł mi do gustu taki tandem /albo inaczej - nie dopłacilbym do takiego układu (i tych konkretnych modeli). Wskazałem, że nie każdą lokalizacje zdążyłem przetestować, a szczególnie zabrakło umiejscowienia przy kanapie. Będę miał okazje wypożyczyć inne konstrukcje to i ocena będzie inna - temat nie jest u mnie zamknięty, ale nie można uogólniać, że dwa to zawsze i wszędzie lepiej niż jeden. Mikrofon jest tylko wsparciem, a nie receptą na wszystkie problemy. 

Szambo natomiast wybiło jak napisałem, że SVS niczym mnie nie urzekł. To nie piaskownica, żeby się obrażać za odmienne opinie. Jak przyjdzie mi budować kiedyś jaskinię to na pewno skorzystam z każdej porady, a na tą chwilę odnosiłem się do warunków jakie mam w salonie. Kompromis to słowo klucz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lion napisał:

ale nie można uogólniać, że dwa to zawsze i wszędzie lepiej niż jeden.

Przecież to już zostało w tym wątku napisane i nikt z tym nie dyskutował. 

 

15 minut temu, lion napisał:

Szambo natomiast wybiło jak napisałem, że SVS niczym mnie nie urzekł.

Tutaj też się z Tobą co do zasady zgodziliśmy. Może tak uważniej czytać co inni napisali? 

 

15 minut temu, lion napisał:

Mikrofon jest tylko wsparciem, a nie receptą na wszystkie problemy. 

Tego też nikt nie napisał ale sobie dopowiedziałeś... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, lion napisał:

Nie napisałem nigdzie tego i nie deprecjonuje możliwości wykorzystania narzędzi. To już nadinterpretacja.

Miałem dwa suby, nie przypadł mi do gustu taki tandem /albo inaczej - nie dopłacilbym do takiego układu (i tych konkretnych modeli). Wskazałem, że nie każdą lokalizacje zdążyłem przetestować, a szczególnie zabrakło umiejscowienia przy kanapie. Będę miał okazje wypożyczyć inne konstrukcje to i ocena będzie inna - temat nie jest u mnie zamknięty, ale nie można uogólniać, że dwa to zawsze i wszędzie lepiej niż jeden. Mikrofon jest tylko wsparciem, a nie receptą na wszystkie problemy. 

Szambo natomiast wybiło jak napisałem, że SVS niczym mnie nie urzekł. To nie piaskownica, żeby się obrażać za odmienne opinie. Jak przyjdzie mi budować kiedyś jaskinię to na pewno skorzystam z każdej porady, a na tą chwilę odnosiłem się do warunków jakie mam w salonie. Kompromis to słowo klucz.

Zaznaczajac wpierw ze na serio ani nie mam zamaru Cie urazic, ani nie pisze zlosliwie, zadam proste pytanie - czy przyszlo Ci do glowy, ze to Ty mozesz byc najslabszym ogniwem w tej calej eskapadzie, a nie sprzet (bez mowienia o zadnym konkretnym modelu czy firmie) ? Ciezko mi bardzo jest zrozumiec to, ze bedac laikiem w temacie akustyki niskich tonow i do tego nie majac zadnych narzedzi, Swoje zdanie uwazasz za bardzo wartosciowe ? Czemu ? 

W sensie ogromna wiekszosc ludzi tak robi na polskich forach, nie ze jestes odosobniony, a mnie jest zawsze ciezko to pojac. Wiem, polska mentalnosc, ze wiemy wszystko o wszystkim i znamy sie na kazdym temacie. Ale nadal, inteligetny czlowiek powinien rozumiec swoje wlasne limitacje i wiedziec ze skoro jest laikiem w jakims temacie, to jego opinia jest warta niewiele, albo i nic. Piotr powyzej mimo ze ewidetnie nie ma pojecia o czym mowi, uwaza sie za eksperta. Ty tez ewidetnie nie masz pojecia o temacie akustyki niskich tonow, ale uwazasz (tez ewidetnie) ze Twoje zdanie jest wartosciowe.

Moja rada ? Wiecej pokory i sluchania tych co sie znaja, wtedy rzeczywiscie czlek w stanie jest sie czegos nauczyc i isc do przodu. Ja poszedlem ta wlasnie droga, sluchajac fachowcow a nie medrkujac i przez w sumie z rok, nauczylem sie tyle ze bylem w stanie sobie zrobic swietny bas za 8 tysiecy zlotych. Ty tez mozesz, kazdy prawie moze, tylko trzeba zmienic myslenie i polskie ego i mentalnosc odstawic na polke 🙂 Dunning i Kruger wiedzieli o czym mowia 🙂

 

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...