Skocz do zawartości

Haiku Audio Bright Mk4 + subwoofer


Pawel Kloch

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Mam wzmacniacz Haiku Audio Mk4, gra on z kolumnami Canton Ergo 700 DC. Średnica i wysokie tony są bardzo dobre, brakuje mi trochę dołu. Salon jest połączony z kuchnią. Łączna powierzchnia to ca 50 m2. Pomyślałem o zakupie subwooferta ASW 608. Pasuje mi wielkościowo (mały) i ma dobre opinie. Wiem, że może być trochę za mały do tego pomieszczenia. Moje pytanie, czy Haliku można podłączyć do tego subwoofera? Haiku ma tylko jeden komplet terminali głośnikowych. Co sądzicie o moim pomyśle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób miałbyś podłączyć ten subwoofer do tego wzmacniacza. Nie posiadasz tam żadnego wyjścia Sub Out ani Pre Out, by podłączyć aktywny subwoofer.
Dodatkowo subwoofer oparty o 20 cm głośnik w 50m2 obawiam się, że będzie po prostu za mały i nie osiągniesz tego, czego oczekujesz.
 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RELa akurat chyba można podłączać pod wejścia głośnikowe z tego co kojarzę. Bodajże pod wejście wysokopoziomowe w RELu. Poczytaj o tym w necie, to więcej się dowiesz.

Więc w przypadku RELa to akurat chyba udałoby się podłączyć go pod głośnikowe w tym wzmacniaczu.

Ale z podłączeniem ASW 608 czy 610  byłby problem. Więc celuj raczej w RELa, ale doczytaj o tych wejściach wysokopoziomowych dla pewności.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel najlepiej sprawdza się właśnie podłaczony pod terminale głośnikowe we wzmacniaczu. Jest nawet przewód w zestawie. Dobry subwoofer do stereo nie ma przestawiać ścian tylko ma uzupełniać muzykę w najniższe tony. Nawet Rel T7 powinien tutaj wystarczyć :) T9 oczywiście z większym zapasem ale większa membrana to wolniejsza membrana. Nie ma sensu kupować subwoofera "na wyrost".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2024 o 18:49, zolt napisał:

Ale z podłączeniem ASW 608 czy 610  byłby problem.

Otóż nie ma żadnego problemu, poza tym Bowers 610 będzie prawie o 2000 zł tańszy od REL'a, a to jest niebagatelna różnica. Moim zdaniem REL nie jest wart aż takiej dopłaty w stosunku do Bowersa.

image.png.6b557ecda0f2ed818e702aed7cf97674.png

Dnia 23.05.2024 o 18:37, Pawel Kloch napisał:

Niestety dalej nie wiem czy mój wzmacniacz się nadaje. Jedna osoba mówi tak a druga nie.

Nadaje się. Jeżeli ktoś mówi "nie", to jest po prostu w błędzie.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2024 o 09:30, tomasz1w napisał:

Otóż nie ma żadnego problemu, poza tym Bowers 610 będzie prawie o 2000 zł tańszy od REL'a, a to jest niebagatelna różnica. Moim zdaniem REL nie jest wart aż takiej dopłaty w stosunku do Bowersa.

image.png.6b557ecda0f2ed818e702aed7cf97674.png

Nadaje się. Jeżeli ktoś mówi "nie", to jest po prostu w błędzie.

A no widzisz. 

Dlatego pisałem, żeby doczytał o tych konkretnych wejściach wysokopoziowych, bo akurat nie znam budowy tego subwoofera Bowersa. A okazuje się, że można go podłączyć tak samo, jak RELa, pod zaciski głośnikowe. 

REL mi się kojarzył z tego typu rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2024 o 09:30, tomasz1w napisał:

Otóż nie ma żadnego problemu, poza tym Bowers 610 będzie prawie o 2000 zł tańszy od REL'a, a to jest niebagatelna różnica. Moim zdaniem REL nie jest wart aż takiej dopłaty w stosunku do Bowersa.

Czy aby na pewno?

O mtórym modelu RELa mówisz?

Akurat ten Bowers jest też na prawdę w porządku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...