Skocz do zawartości

AVC / AVR / cinema / bluray - OKAZJE CENOWE , SALE , OUTLET w kraju lub zagranicą !!!


Recommended Posts

Dnia 30.07.2024 o 14:28, Maykel napisał:

1.3?

To jest z tego co kojarze starszy model.

Czy to nie jest czasem ten model gdzie Onkyo eksperymentowało z wzmacniaczami klasy D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2024 o 11:03, MasterD23337 napisał:

Akurat wróciłem z urlopu. No nic poczekamy, może jeszcze jakaś promka wskoczy.

to byla promocja 48h i nie na onkyo  tylko na kupon 150€ dla klientow  w koszyku sklepu fnac po spelnieniu warunkow koszyka!!!

zbieraj na onkyo  rz70  ok.2200€    bo ten rz50 z francji   gra jak denon x2800h  czyli raczej nie audiofilsko  a  przecietnie  🤣

muzycznie tylka nie urywa z fotela a odsluch kina klase wyzej ...

jesli ktos liczy ze po wydaniu 1190€ bedzie mial sale koncertowa to trzeba wydatnie celowac w grubsze modele bo ten taki nie jest  jak na moje ucho  😎

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

denon   x8500HA :

 

https://hidden-audio.de/product/denon-avc-x8500ha-13-2-av-receiver-1012123/?varid=1009564?utm_source=idealo

3184€  plus przesylka  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2024 o 10:08, bora902 napisał:

6.różnice sprzętowe nie sa tematem tego wątku jednak należy zaznaczyc jesli możliwe  szczegoly typu np. "dystrybucja EU", "wersja europejska", "tuner DAB+/FM" itd.

 

Dnia 2.08.2024 o 16:32, bora902 napisał:

zbieraj na onkyo  rz70  ok.2200€    bo ten rz50 z francji   gra jak denon x2800h  czyli raczej nie audiofilsko  a  przecietnie  🤣

słuchałeś X2800 i RZ50 w tych samych warunkach?

Tymczasem w PL tylko jeden sprzedawca ma RZ50 za 6199, wiem że to drożej niż np. Francja, ale dlaczego reszta trzyma 7498-7499? albo skąd u jednego taka cena?

Screenshot_20240803_204106e.png.ba7556018e91d16ee8abf1a5c1a71936.png

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek72 napisał:

 

słuchałeś X2800 i RZ50 w tych samych warunkach?

Tymczasem w PL tylko jeden sprzedawca ma RZ50 za 6199, wiem że to drożej niż np. Francja, ale dlaczego reszta trzyma 7498-7499? albo skąd u jednego taka cena?

Screenshot_20240803_204106e.png.ba7556018e91d16ee8abf1a5c1a71936.png

 

nie bardzo rozumiem o co pytasz wiec odpowiadam w kolejnosci tak jak rozumiem :

1.ten "rz50 z francji" to dystrybucja firmy klipsch z holandii na francje  (EU)  -obecna nalepka dystrybutora klipsch na tylnym panelu amplitunera tj. w srodku kartonu sa francuskie nalepki recyclingowe a sam karton opisany po angielsku i francusku 

2.nie sluchalem w tych samych warunkach bo mi sie nie chcialo go przepinac i ponownie kalibrowac po tym jak go odsluchalem , denony ktore kosztuja 800-1100€ bronia sie jakoscia  dzwieku a  onkyo rz50 raczej mnie  rozczarowal muzycznie ,kinowo jest lepiej ale tylko jesli sciezka dzwiekowa jest rozbudowana lub film wysokobudzetowy ,zaczalem ogladac  "those about to die"  na amazon prime i bylo  w porzadku ale nie na tyle by przebic denony z klipschami na serii RP pod wzgledem wrazen kinowych ,dialogi byly wyrazniejsze  ale efektu wow nie mialem

3.Nie mam pojecia skad wysoka cena tego amplitunera w PL czy DE ?

   Moze maja stare zapasy ?

Apdejt:

Po falstarcie odsluchu zabralem sie za czytanie instrukcji z ktorej wyczytalem w specyfikacji ze rz50 amerykanskie ma wiecej mocy a europejskie rozni sie od wersji australijskiej  choc jest zblizone moca i budowa tylnego panelu.

Link do rz70  oferta "otwarty karton jak nowy " za 1988€  :

 

https://www.md-sound.de/ONKYO-TX-RZ70-112-AV-Receiver-Schwarz-Auspackware-wie-neu

ok.8532 PLN   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem dobra cena na RZ70, ciekawe jak z gwarancją skoro jest otwarty?

10 godzin temu, jozek23 napisał:

Kupił we Francji dołożył 1000zł i sprzedaje w PL

całkiem prawdopodobne 😀, czyli idzie poza naszą dystrybucją i w razie draki rękojmia

@bora902 każdy ma swój gust i upodobania - trudno jednoznacznie określać że amplituner X jest gorszy dźwiękowo od Y (w podobnej cenie - półce), to nasze osobiste odczucia, miałem Onkyo TX-NR686 mam Marantz-a SR5013 i jak dla mnie w kinie nie ma podejścia do Onkyo (ta sama półka swego czasu), RZ50 i X2800 to chyba jednak nie bezpośredni konkurenci, tutaj X3800 jak nie 4800 by trzeba porównać, a i tak każdy z nas ma swoje preferencje, więc najlepszym doradcą jest odsłuch. Trzeba by umówić się w salonie (a najlepiej wypożyczyć) i odsłuchać różne produkty żeby mieć własne porównanie i ocenę. Koniec OT 😀

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek72 napisał:

No całkiem dobra cena na RZ70, ciekawe jak z gwarancją skoro jest otwarty?

całkiem prawdopodobne 😀, czyli idzie poza naszą dystrybucją i w razie draki rękojmia

@bora902

 

Gwarancja liczy sie zazwyczaj 2 lata od wystawienia faktury przez sklep na  sztuke  "outlet czy otwarty karton"  

Kluczowa jest data sprzedazy na fakturze a nie samo otwarcie kartonu przez sklep lub klienta ktory wczesniej taka sztuke zwrocil korzystajac z 14 dniowego okresu wypowiedzenia umowy  zakupu na odleglosc (w malych sklepach)

Jesli w opisie nie zaznaczono inaczej za gwarancje nowego sprzetu zakupionego na  terenie innego kraju EU odpowiada autoryzowany dystrybutor ktory wprowadzil dana partie na rynek .

Sa wyjatki czyli uzywany sprzet wziety w rozliczeniu ,po naprawie gwarancyjnej  czy  uszkodzony w transporcie - wtedy obowiazuja inne terminy gwarancyjne  oraz sposob realizacji gwarancji.

Rzeczywiscie na innych rynkach EU warto kupowac sprzet w sprawdzonych punktach ktore maja wysoka sprzedaz a  przez to ich  kontakty z danym dystrybutorem sa bardziej komunikatywne a sama gwarancja pewniejsza niz poprzez platformy zakupowe  (ale tu wyjatkiem jest np.amazon ktory nie odbiega jakoscia od wyspecjalizowanych sprzedawcow hifi)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

 

Miazdzy  "dzwiekowo"  dokladnie tak samo jaka jest roznica w cenie pomiedzy nimi na rynku wysokorozwinietym  😜

 

Zrzut ekranu 2024-08-07 o 08.56.20.png

marantz cinema 30  B-stock 3400€   

 

https://soundreference.de/products/marantz-cinema-30-av-receiver-b-ware?variant=49158152356178&utm_source=idealo&utm_medium=cpc

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PanKlor napisał:

 1000 baksów to X2800h kosztował 2 lata temu jak nie było sprzętu na rynku. Teraz taka cena to myślenie mocno życzeniowe.

 959$ to cena z  7 sierpnia 2024 roku  (do tego nalezy doliczyc podatek stanowy w zalenosci od miejsca dostawy)

Zrzut ekranu 2024-08-07 o 11.08.49.png

UWAGA : jeden z nielicznych amplitunerow ktory  w PL kosztuje czesto korzystniej niz w innych krajach swiata 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Murciano napisał:

Tu masz za 699 - szukalem 2 sekundy, w pierwszą stronę od góry kliknąłem 😂🤣. Z tego co pisza na forach mozna i ponizej 600.

https://www.accessories4less.com/make-a-store/item/denavrx2800h-rb/denon-avr-x2800h-7.2-ch-x-95-watts-8k-a/v-receiver-w/heos/1.html

twoja znajomosc jezyka obcego pominela fakt ze to refurb ktory jest na wyczerpaniu 

Zrzut ekranu 2024-08-07 o 12.02.04.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że produkty w tej chwili akurat są dostępne w zbliżonych cenach nie oznacza że reprezentują ten sam segment i klasę. Denon cenę detaliczną ma trochę zaporową i moim zdaniem mocno wygórowaną przez co łapie się cenowo z zabawkami lepszymi od siebie. Dlatego warto z zimną głową poczkać na promki, widziałem nówki sztuki za 620euro dwa tygodnie temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

To że produkty w tej chwili akurat są dostępne w zbliżonych cenach nie oznacza że reprezentują ten sam segment i klasę. Denon cenę detaliczną ma trochę zaporową i moim zdaniem mocno wygórowaną przez co łapie się cenowo z zabawkami lepszymi od siebie. Dlatego warto z zimną głową poczkać na promki, widziałem nówki sztuki za 620euro dwa tygodnie temu.

 najtaniej x2800h DAB kupowalem po 2460PLN  

czy bedzie taniej ? trudno powiedziec bo wciaz czekamy na 899€ za nowego x3800h ale jakos nie nadchodzi ta promka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bora902 napisał:

twoja znajomosc jezyka obcego pominela fakt ze to refurb ktory jest na wyczerpaniu 

Zrzut ekranu 2024-08-07 o 12.02.04.png

Dobra, masz tu s970 za 474 usd - to samo co x2800, ktorego teraz jest tam malo:

https://www.amazon.com/Denon-AVR-S970H-Channel-90Watt-Receiver/dp/B0BBZ28LL5/ref=sr_1_4?crid=31HBROFAFCD0Z&dib=eyJ2IjoiMSJ9.lMt1mEkzXbIfdAHL8bvjYT-TCRklJM6zdaXISokM4d3i6y-A0ypKK4O5x9EV4Qsg0yqjLUqX1LUlgRpTqsUWr2vWWzASY8DeTlvK4rJEB0aXJiWuICx-urYUu66puj1xhVU--HTa4-P84ZF2QXb5gHoM3tUMyX09JVrZMOk7ouK9dT_0xd3pqzp28UHaSc50quTpSS8ZtJAnwrVq-a5mbT3yg8IVOjXg3FK37FTB25A.GG3XvyCiwxqvuvwpSgwapy3fyaMPBHRuDr11oKhdE18&dib_tag=se&keywords=denon%2Bx3800h&qid=1723026869&sprefix=denon%2Bx3800h%2Caps%2C178&sr=8-4&th=1

 

A tu 2 watki do przeczytania po ile ludzie tam kupuja x2800 i x3800 - jak rozumiem angielski znasz lepiej ode mnie, wiec pewnie i lepiej ode mnie sie polapiesz co i jak:

https://www.avsforum.com/threads/is-denon-avr-x2800h-worth-getting-at-790-usd.3281931/

Teza, że 1000 usd jest ceną rynkową za denka x2800 jest po prostu głupia i teraz głupio Ci się do tego przyznać - rozumiem, ale fakty są jakie są 🤷‍♂️

Zresztą pomijam już fakt, że jedynym rynkiem rozwiniętym jest dla Ciebie US, jakby UK już nie był.

Fakty są takie, że pionkio w stanach jest pozycjonowane niżej niż europie, a denon odwrotnie (w standardzie tańsze denki, w promocjach wciaz znacznie drozsze rz50/lx305 niz w US)

Nie chce mi się już tego wątku ciągnąć dalej - chcesz dalej bronić rynkowoścj tej ceny dla x2800 Twoja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...