Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe + wzmacniacz do 2-2,5k


Dewuk

Recommended Posts

Witam,

poszukuje kolumn podstawkowych o wysokości maksymalnie 370mm (w ewentualności mogą być do 495mm) oraz wzmacniacza do owych kolumn.
Źródłem będzie pc i telewizor w wejściem optycznym. 

Pokój 28m2.

obecnie korzystam z microlabów solo 6c podłączonych z subwooferem canton as20. Subwoofer chciałbym zostawić aby jednak mieć ten nisko schodzący bas lecz w samych microlabach brakuje mi szczegółowości i wysokich tonów.


Z góry dziękuję za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dewuk napisał:

Właśnie nie mam za bardzo miejsca na kolumny podłogowe..

Słucham pop-u, rap-u itp. Na kolumnach byłyby również oglądane filmy 

Myślałem na bowers wilkins dm601/602 s3, nie wiem czy to dobry kierunek 

Fajne głośniki od B&W , ale możesz jeszcze zerknąć na Elac BS243. Wstęga robi tam robotę, to wyższa klasa. Ale pamiętajmy, że elektronika również musi temu sprostać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli to budżet na całość, to może jakiś mały zestaw 2.1 lub inne aktywne 2.0 by się lepiej sprawdziło? Np. Klipsch Promedia Heritage 2.1, nieco powyżej budżetu Argon Audio Forte A5 MK2, a w nim Argon Audio Fenris A5

Z pasywnych jedynie przychodzi mi do głowy KEF Q350 + wspomniany Loxije, czy coś od Fosi Audio. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jak to się dzieje że w 28 m nie masz miejsca?

A kolumny są ograniczone wysokościowo?

Elaci to fajne a niewielkie paczki.

Albo Amphion ale to uzywane i praktycznie niedostepne.

Budzet niewielki. Oczekiwania spore.

 

Tak trochę głupio porozstawiany pokój, na całej ścianie gdzie tv i komputer jest dłuuugie biurko na którym właśnie stoją microlaby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 09:59, Dewuk napisał:

Tak trochę głupio porozstawiany pokój, na całej ścianie gdzie tv i komputer jest dłuuugie biurko na którym właśnie stoją microlaby

Jest opcja zmiany?

Bo rozumiem że nie myslałeś o audio w momencie urządznaia pokoju. Ale teraz myslisz o audio.

Dnia 17.06.2024 o 12:52, Dewuk napisał:

A co powiecie o b&w dm601 z pękniętą kopułką od głośnika wysokotonowego? Z tego co widziałem da się dostać taką kopułkę a cena za nie to połowa takich w pełni sprawnych.

Nie kupuj uzywanych kolumn nie sprawnych. Nie wiadomo co tam jeszcze w nich będzie do serwisu od razu albo z czasem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...