Skocz do zawartości

Dobór głośników atmosowych do pomieszczenia


kthxb

Recommended Posts

Witam, potrzebuję porady co do głośników atmosowych. Chciałbym wykorzystać ten skrawek podwieszanego sufitu i tam zamontować głośniki atmosowe. Nie będą w jednej lini z kolumnami jak na obrazkach od rekomendacji Dolby Atmos, ale zakladam te 80 cm przesunięcia wielkiej różnicy raczej nie zrobi?

1. Czy kable od oświetlenia będą przeszkadzać, że będą biec obok?

Zastanawiam się nad:

2. Wpuszczanymi w sufit typu Monitor Audio C165, chyba że brać jakieś budżetowe, bo bez sensu doplacać do "markowych"?

Plusy: Estetyka, tańsze

Hipotetyczne Minusy: Brak kierunkowości?, Dźwięk może odbijać się od pobliskiej ściany?

2. Coś pokroju Focal dome flax:

Plusy: Mogę sobie je dowolnie ukierunkować,

Minusy: Estetyka, cena o wiele większa

Coś doradzicie? Może jakieś alternatywy głośników? Nie chciałbym ich montować na stropie, bo musiałbym podkuć sufit pod kable.

Dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

audio_4.JPG

20240618_120857.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. Jesli robisz je w tych wnekach to koniecznie wybierz modele z obrotowymi koszami. Monitor audio, Klipsch ma takowe.

Nie wiem jaki masz pozostały system....

Ale nie idź w budzetówkę taką kompletną.

Swoją droga gdzie masz fronty i centralny?

Rozumiem że JESZCZE ich nie ma?

Jeszcze nie ma, kupuję od chłopaków z Q21, bo zrobili dobrą cenę. Monitor Audio Bronze 500, C150, W10.

Tylko z tym koszem to wynika, że jak mają być skierowane na moje ucho mniej wiecej, to trzeba to odchylić o 60 stopni, pytanie czy w ogóle się da, bo mnie się wydaje, że tam mikro obroty tylko wchodzą w grę. 

 

14 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Zgadzam się z wypowiedzią wyżej, warto rozważyć głośniki, którymi można lekko skorygować ich umiejscowienie. Monitor Audio C165 mają ruchomą kopułkę, więc powinny sobie tu dobrze poradzić. 

Dacie radę sprawdzic ile stopni da się to obrocić? Bo tak jak wyżej napisalem, nakierowanie na ucho to 60 stopni. Chyba, że to nie trzeba kierować na ucho a wystarczy odchylić delikatnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kthxb napisał:

Jeszcze nie ma, kupuję od chłopaków z Q21, bo zrobili dobrą cenę. Monitor Audio Bronze 500, C150, W10.

Tylko z tym koszem to wynika, że jak mają być skierowane na moje ucho mniej wiecej, to trzeba to odchylić o 60 stopni, pytanie czy w ogóle się da, bo mnie się wydaje, że tam mikro obroty tylko wchodzą w grę. 

No masz je mocno na boki. wiec zrobi się ile się da. Nie wiem, nie paiętam, nie zdziwie sie jak jednak nie.

Ale i tak, lepiej niż bez obrotu.

13 godzin temu, kthxb napisał:

A co myślicie żeby wziąć np. Monitor Audio Radius 45 na uchwytach i ładnie je nakierunkować? Albo Polk Audio Owm3. Martwię się jedynie, że to nakierowanie w tych montowanych w suficie nie wystarczy, a mam plytki na podłodze. 

Bardzo czesto ttuaj uzytkownicy robią takie zabiegi. Ale wtedy one nie są w zabudowie. tu popularne są Cambridge Minx bo sa tańsze. MA nieco lepsze jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bardzo czesto ttuaj uzytkownicy robią takie zabiegi. Ale wtedy one nie są w zabudowie. tu popularne są Cambridge Minx bo sa tańsze. MA nieco lepsze jednak.

Nie no, nie byłyby w zabudowie, tylko na jakimś uchwycie przymocowanym do tego sufitu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę klaruje sie wybór. 

Opcje są takie:

1. Surround 4xPolk ES10, 4x Atmos Cambridge Audio minx 22 = Razem ok. 4400 zł, może mniej. 

2. Surround 4xPolk ES10, 4x Atmos Cambridge Audio minx 12 = Razem ok. 3400 zł, może mniej. 

3. 8x Cambridge Audio minx 22 = Razem ok. 4800 zł. 

4. Surround 4x Polk audio ES10, 4x Focal dome flax Razem ok. 6000zł

4. 8x Focal Dome Flax, Razem ok 8000 zł

I tutaj pytanie, czy te Focale Flaxy to nie byłby najlepszy wybór na surroundy vs Polk ES10 i atmosy. Tylko czy warto płacić prawie 2x więcej i czy będe w stanie usłyszeć w ogóle różnicę w przypadku głośników efektowych? 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ale Flaxy pozwila Ci na szeroki zakres regulacji i są najładniejsze. ;)

Osobiście gdybym stał przed takim wyborem to kierowałbym się następującymi kryteriami.

1. Zgranie systemu tzn. w miarę możliwości glosniki tego samego producenta. Jeżeli niemożliwe to taki sam na dole a inny na górze (Atmos). 

2. Estetyka - w zależności od WAF być może na 1 miejscu.

3. Cena.

4. Jakość, uznanie marka itp. To są wszystko glosniki efektowe. Nie spodziewałbym się po nich nie wiadomo czego. Oczywiście jak wszędzie się pójdzie w maleństwa typu minx 12 to potem trzeba ciąć subwoofer wysoko ale to też jest coś co nazywam zgraniem systemu więc patrz punkt 1.

Ergo - masz kasę to Focal bo ładny. Masz mniej to 1 opcje 1, 3 i 4 też będą dobre.

Nie pamiętam na czym w końcu stanęło LCR ale jak na Polk to wybieraj między 1 a 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kthxb napisał:

Nie no, nie byłyby w zabudowie, tylko na jakimś uchwycie przymocowanym do tego sufitu. 

Dokładnie tak sięje robi.

Są tu fotki takowych realizacji.

21 godzin temu, kthxb napisał:

Dobra, trochę klaruje sie wybór. 

Opcje są takie:

1. Surround 4xPolk ES10, 4x Atmos Cambridge Audio minx 22 = Razem ok. 4400 zł, może mniej. 

2. Surround 4xPolk ES10, 4x Atmos Cambridge Audio minx 12 = Razem ok. 3400 zł, może mniej. 

3. 8x Cambridge Audio minx 22 = Razem ok. 4800 zł. 

4. Surround 4x Polk audio ES10, 4x Focal dome flax Razem ok. 6000zł

4. 8x Focal Dome Flax, Razem ok 8000 zł

I tutaj pytanie, czy te Focale Flaxy to nie byłby najlepszy wybór na surroundy vs Polk ES10 i atmosy. Tylko czy warto płacić prawie 2x więcej i czy będe w stanie usłyszeć w ogóle różnicę w przypadku głośników efektowych? 

 

 

 

Są dużo droższe ale czy lepsze?

Nie zrobiłeś kalkulacji dla Monitor audio

19 godzin temu, kthxb napisał:

Mimo wszystko wydają mi się spore. 

No to idz w Minx 22

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...