Skocz do zawartości

Jaki amplituner do zestawu 5.1 Harman Kardon HKTS 11? Denon czy Yamaha?


Lemon_76

Recommended Posts

Witam wszystkich! 

Proszę o poradę poradę lub subiektywne odczucia preferencje co może być lepsze 😀

Mam zestaw 5.1 Harman Kardon HKTS 11 (ponad 12 lat). Gra to z amplitunerem Harman 350 HS (ampli i odtwarzacz dvd w jednym). Amplituner się już sypie, pilot nie działa, zamiennik pilota działa po 30 min od włączenia ampa,  nie działa wysuwanie płyty, brak nowego HDMI, wszystko leci po 1 optyku. Więc amp do wymiany.

Natomiast chcę zostawić zestaw 5.1 HKTS 11. Pięć satelit, każda z głośnikiem wysokotonowy: 0,5" (12 mm) i 2 głośnikami średnio-niskotonowymi.: 2 x 3" (75 mm). No i do tego mocny- aktywny subwoofer 200W.  Całość gra w bloku jako kin domowe na powierzchni ok. 12m2 (nie jest zamknięta, z tyło otwarta kuchnia i korytarz. Sprzęt na 95% do oglądania filmów Neflixa itp. oraz TV. Sprzętu nie zamierzam w najbliższej przyszłości rozbudowywać systemu ani robić Doby Atmos (może za parę lat).

No i zasadnicze pytanie: który z tych amplitunerów byłby lepszy do 5.1 Harman Kardon HKTS 11?

- Denon AVR-S670H

-  YAMAHA RX-V4

Niestety nie mam doświadczenia z łączeniem głośników Harmana z ampli Denona lub Yamahy? Który z tych model zagra lepiej, bardziej dynamicznie? Chodzi głównie o kino (stereo nie będzie). Czy można z tego zbudować sensowną scenę do kina? A może Harman gryzie się z Denonem lub Yamahą?

Z góry dziękuję za pomoc, bo już przeczytałem internety ale nic na ten temat nie ma...

 

harman_kardon_hkts_sub_11.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Porównałem obydwa modele. Denon ma ładniejszy, klasyczny front. Ale specyfikacja Yamahy jest ciekawsza - więcej funkcji (FM), większa moc, itp. 

Małe, decydujące pytanie na koniec:

Czy Yamaha ma nadal problem z eARC / HDMI ???  Były info na forach, że Yamaha eARC rozłączał się, gubił sygnał, nie widział innych urządzeń itp?

Czy ktoś ma info czy nadal to występuje w Yamaha? Podłączenie będzie do TV Samsung QN85C

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...