Skocz do zawartości

Monitor stereo 12mk


rajdek

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów, poszukuję zestawu wzmacniacz + streamer z dac + kolumny podstawkowe + podstawki i kable do pomieszczenia 12mk w budżecie 8k.

Obecnie użytkuję zestaw Octavio Amp z Aurora 300, jest to dobry zestaw w którym nic mi nie przeszkadza, choć może być lepiej i pójść dwa kroki do przodu. Myślę że będzie to dobry punk odniesienia, kierunek w którym mogę iść.

Dla mojego ucha jest to połączenie równe tonalnie, co najważniejsze nie jest jasno. Czego brakuje? Więcej rozdzielczości i blasku bez wypchnięcia z szeregu góry, większy atak, masy i soczystości na dole. Dodam że bass porty mam zatkane, wolę mniej basu nie rozlewającego się. Następnie polepszenia wielkości sceny przede wszystkim w głąb.

Słuchałem paru wzmacniaczy Marantz pm6005 - czarodziej, dobra stereofonia i blask, lecz słabo z dołem i okazał się za jasny.

Xindak a06 - fajna barwa przyzwoity dół, brakło blasku i rozdzielczości.

Nuprime ida-8 - bas krótki twardy i chudy, góra rozdzielcza bez blasku zbyt sterylna.

Audiolab m-one - całkowite przeciwieństwo jakiego oczekuję, sucho analitycznie sterylnie całkowicie wyprane.

Po odsłuchu MF m3si droga została zakończona. Piękna barwa, jest dobrze kontrolowane uderzenie na dole, rozdzielczość, blask i stereofonia.

Od streamera mam dwa wymagania - dobrze działająca aplikacja oraz odtwarzanie z pendrive.

Podstawki Triangle s01, kable Melodika.

W kolumnach nie jestem w ogóle osłuchany, dodam że m3si słuchałem z Tannoy Mercury 7.2

Stawiam na m2si + mxn10 + ???

Proszę o propozycje kolumn.

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz rzeczywistej poprawy dźwięku to wydaj więcej na kolumny niż na wzmaka - ta reguła działa - szczególnie jeśli chcesz lepszej sceny. Aby scena była lepsza kolumny muszą być jak najlepsze :) Jako wzmaka proponuję coś nieco zaskakującego - https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-powernode-2021.html czyli PowerNode - obsługuje USB, ma spoko aplikację i wzmacniacz w nim w zupełności starczy. Do tego monitory z nieco wyższej półki i powinno być fajnie. Druga generacja małych Opticonów https://www.q21.pl/dali-opticon-2-mk2-czarny.html mogłabyć dla Ciebie niezła. Żeby USB nie było wymogiem pole do manewru było większe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavello w sumie to jestem trochę w szoku, wzmacniacz w klasie D może stanąć do rywalizacji z Musicalem. Hmmm, każdy klocek musi być dobry, i jeśli każdy jest budowany do określonego zadania będzie działał lepiej niż kombajn, tak sobie myślę. Wiem że nie zostaje zawrotna kwota na kolumny, ale byłem zdumiony jak wzmak wpłynął na budżetowe Tannoye, zniknęły bez problemu z pomieszczenia. Gdybym pozostał przy m2si to zgrały by się z Opticonami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rajdek napisał:

@pavello w sumie to jestem trochę w szoku, wzmacniacz w klasie D może stanąć do rywalizacji z Musicalem. Hmmm, każdy klocek musi być dobry, i jeśli każdy jest budowany do określonego zadania będzie działał lepiej niż kombajn, tak sobie myślę. Wiem że nie zostaje zawrotna kwota na kolumny, ale byłem zdumiony jak wzmak wpłynął na budżetowe Tannoye, zniknęły bez problemu z pomieszczenia. Gdybym pozostał przy m2si to zgrały by się z Opticonami ?

Zaproponowałem takie rozwiązanie bo uważam, że kolumny są najważniejszym elementem toru audio i jeśli rzeczywście chcesz mieć fajna scenę / detal to warto zainwestować w konstrukcje z lepszymi przetwonikami. Dźwiękowi z Bluesounda dość daleko do taniego "D" - jest to produkt celowany do nieco innego grona klientów.

33 minuty temu, rajdek napisał:

Gdybym pozostał przy m2si to zgrały by się z Opticonami ?

Cieżko jest mi powiedzieć - nie będę wróżyć, ale myślę że ktoś z @Q21  może Ci pomóc.

Jeśli chodzi o kolumny - Opticony 2 Mk2 słuchałem i były naprawdę zacne. Finalnie znajomy kupił w podobnych pieniądzach Monitor Silver 100 7g, bo chciał nieco więcej basu. Jest też bym polecał sprawdzić. Do tego podłączyliśmy używanego Audiolaba 6000A i jako streamer po optyku Wiim'a Minii. Wiim ma fajną aplikację, Audiolab ma bardzo dobrą relację cena/jakość, spoko DACa i gęby Nam się poprostu uśmiechały kiedy słuchaliśmy co można złożyć za około 6,5k :) Tyleże nie ma, ten kierunek nie ma portu USB, tak więc raczej twoich oczekiwań nie spełni.

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rajdek napisał:

Gdybym pozostał przy m2si to zgrały by się z Opticonami ?

Tak :) To fajna para moim zdaniem, ale też przeskok z Octavio Ampa nie będzie aż tak duży. Przemyślałbym tymczasowo po prostu lepsze kolumny i zmianę zasilania w przyszłości, chyba że nie planujesz już wrzucać więcej w stereo ;) 

Przejście na Polk R200, 3030i, czy KEFa Q350 to krok w bok, a nie do przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 jednak odczuwam polepszenie do m2si. Myślę że charakter Opiconów wpasował by się w moje gusta. Gdyby jednak postawić na "kombajn" np Advance Paris PlayStream A5 (jednak jeden klocek będzie tańszy od dwóch) jak by się to miało do m2si i w duecie z opticon.

Wszystko do przemyślenia, gdyby zwiększyć budżet o 2k lub pójść w używki... Albo zmienić teraz tylko kolumny w przyszłości resztę.

Coś poradzicie jeszcze żeby jednak ten skok był wyraźnie odczuwalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że mój zestaw tak wysoko poprzeczkę stawia, będę szukał używek.

18 godzin temu, pavello napisał:

Zaproponowałem takie rozwiązanie bo uważam, że kolumny są najważniejszym elementem toru audio i jeśli rzeczywście chcesz mieć fajna scenę / detal to warto zainwestować w konstrukcje z lepszymi przetwonikami.

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

przeskok z Octavio Ampa nie będzie aż tak duży

Który kierunek będzie lepszy m2si + rubicon 2 / gold 100 czy m5si + opticon 2 / silver 100 a może diamond 18 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical i blask?

Ale dobrze że odsłuchałes bo zapewne porady forumowe były by inne.

W takim razie wybieraj to co słuchałes.

Dnia 22.06.2024 o 16:17, rajdek napisał:

Który kierunek będzie lepszy m2si + rubicon 2 / gold 100 czy m5si + opticon 2 / silver 100 a może diamond 18 ?

Gold 100 są wyraźnie lepszymi kolumnami od pozostałych.

Silver 100 sa jednak wieksze, graja wiekszym dzwiekiem i wiekszym blaskiem. Jesli to czego szukasz.

Diamond 18 nie mają blasku. Z Musicalem będzie to raczej ciemniejsze granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2024 o 16:17, rajdek napisał:

Który kierunek będzie lepszy m2si + rubicon 2 / gold 100 czy m5si + opticon 2 / silver 100 a może diamond 18 ?

Z jednej strony M2Si to trochę mało do Rubiconów i Goldów, z drugiej przeskok między nimi a Silverami i Opticonami jest bardzo duży. Diamondy 18 to inne granie, cieplejsze. Osobiście pewnie poszedłbym w Goldy i z czasem zastanawiał się nad wymianą M2si na M5si lub Atolla IN200. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2024 o 10:31, Q21 napisał:

Przemyślałbym tymczasowo po prostu lepsze kolumny i zmianę zasilania w przyszłości

Dokładnie co mogę zrobić z tym zasilaniem i z jakim efektem ??

Jadą do mnie Menuety, chętnie wypożyczył bym również Spendoa A1, ATC scm7, to by się zgrywało z MF ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rajdek napisał:

Dokładnie co mogę zrobić z tym zasilaniem i z jakim efektem ??

Jadą do mnie Menuety, chętnie wypożyczył bym również Spendoa A1, ATC scm7, to by się zgrywało z MF ?

A czyli jednak wybrałes coś innego?

Wypożyczaj co się da. Tak wybierzesz najlepiej.

15 godzin temu, rajdek napisał:

Podpowie ktoś dzień można wypożyczyć Spendor A1

Napisz do dystrybutora, powinni wiedzieć gdzie aktualnie są te kolumny, w którym salonie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido dzięki już się udało wypożyczyć. Będę chciał teraz odsłuchać jak najwięcej kolumn, zaczynam od maluszków.

Zaciekawił mnie Marantz 40 tylko ta cena... Oprócz MF który zagrał dla mnie najlepszą stereofonię Marantz wypadł całkiem dobrze. Słuchałem pm6005 tutaj do 40 pewnie nie kroki a przepaść.

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2024 o 12:03, rajdek napisał:

@Q21 jednak odczuwam polepszenie do m2si. Myślę że charakter Opiconów wpasował by się w moje gusta. Gdyby jednak postawić na "kombajn" np Advance Paris PlayStream A5 (jednak jeden klocek będzie tańszy od dwóch) jak by się to miało do m2si i w duecie z opticon.

Wszystko do przemyślenia, gdyby zwiększyć budżet o 2k lub pójść w używki... Albo zmienić teraz tylko kolumny w przyszłości resztę.

Coś poradzicie jeszcze żeby jednak ten skok był wyraźnie odczuwalny?

Jesli chodzi o firmę Advanced Paris,  może się spodobać. W jednych z salonów w którym czasem bywam, właściciel wymienił,  to chyba byl Accuphase,  na jeden wzmacniacz od AP. Był zdziwiony jego jakością i stosunkiem ceny do jakości. 

Sam go też u niego słuchałem na SonuscFaber. Bardzo przyjemne brzmienie.

A nóż widelec, spróbuj,  może to akurat to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goszczą u mnie malusie olbrzymie cacka, taką zmianę to ja rozumiem, szczęka opadła banan nie schodzi z twarzy.

Gram póki co na Octavio, będę porównywał się do Aurory.

Największe zaskoczenie to bas jest trochę twardszy z większym atakiem, masą i bardziej zróżnicowany, żeby było mało to jest go trochę więcej niż w Heco z zatkanym bass portem.

Średnica wybrzmiewa w sposób wyrafinowany, nie umiem tego inaczej opisać.

Góra stała się bardziej otwarta i ofensywna, zyskuje bardzo na tym jazz, blues, country, lecz przy hard rocku potrafi czasem za ostro uderzyć jak dla mnie.

Ogólnie dźwięk mniej miękki i ukazała się GŁĘBIA sceny.

Co do poprawy ? Oczywiście poszerzenie stereofonii, więcej rozdzielczości, do ciężkich gatunków na pewno szybkości (dla mnie zbędne), pod moje ucho delikatnie przystępować górę.

Czuję że dogadają się z MF...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rajdek napisał:

@Piotr Sonido dzięki już się udało wypożyczyć. Będę chciał teraz odsłuchać jak najwięcej kolumn, zaczynam od maluszków.

No i kto miał?

23 godziny temu, rajdek napisał:

Marantz wypadł całkiem dobrze. Słuchałem pm6005 tutaj do 40 pewnie nie kroki a przepaść.

Czy ja wiem. Posłuchaj PM 8006

11 godzin temu, rajdek napisał:

IMG20240625191242.jpg.71cd91d6d3586fac11de7ba1236af92b.jpg

W 20 metrowym salonie na 50cm głebokich komodach odnajdują się bez problemu.

Nawet radio internetowe brzmi nadzwyczaj dobrze.

Porysujesz je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido Linia Dźwięku ma Spendora, pm8006 nie wiem czy nie będzie zbyt jasny dla mnie, no i muszę to jakoś spiąć w budżecie. Bardziej bym spróbował pm7000n tylko czy nie odczuję pogorszenia stereofonii względem m2si ?

Menuety przelotowe z dziesiątkami rys, zapewniam Ciebie że krzywda się im u mnie nie stanie, sprzęt traktuję z najwyższym szacukiem, nie mam zamiaru dołożyć kolejnych rys.

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 oczywiście na wysokości uszu w trójkącie do miejsca odsłuchowego z odpowiednimi dystansami do ścian, pełno naturalnych dyfuzorów jak miękkie materiały, drewno, kwiaty itp.

Teraz wąskim gardłem jest na pewno piecyk. Możesz coś skrobnąć na temat PM7000N

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...