Skocz do zawartości

Monitor stereo 12mk


rajdek

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak to się dzieje ale dźwięk dalej ewoluuje. Bas nabrał masy głębi i zejścia, utwory Carla Coxa brzmią miażdżąco! Do tego detale stały się bardziej soczyste co dało efekt całościowo lepszej rozdzielczości. Mam wrażenie że średnica lekko się cofnęła a góra bardziej otworzyła, aż ciężko mi uwierzyć w te metamorfozy. 

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuużo pieniądze trzeba będzie wydać, żeby coś ulepszyć na średnicy Menuet. Jest fantastyczna.

Co do wysokich, ja tu słyszę charakter Dali i z jednej strony podoba mi się to granie bardzo ale durny audiofilski globus mówi, ej to jest za bardzo nasycone, organiczne, miękkie, eufoniczne - tak być nie może...:) 

Do 12 m2 są jednym z najlepszych wyborów (przestrzeń, średnica ale i bardzo rytmiczny średni i wyższy zakres basiku, który nie jest jednowymiarowy). Gdybym je kupił to w życiu bym się ich nie pozbył. Mam pokoik 12m.  

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 pamiętaj o całym torze.

Zacznę od tego że nie trawię jasnego dźwięku, w moim połączeniu góra jest wyraźnie obecna, dźwięczna dobrze nasycona i detaliczna. Jest gładziutko, trąbki nie kłują po uszach. Nie jest wyeksponowana jest dopełnieniem średnicy. Menuety mają lekko wypchaną górę w połaczeniu z ciemnym M2si są w punkt dla mojego ucha.

Średnica to poezja wyrafinowana! Podbarwiają dźwięk, wszystko brzmi przyjemnie, nawet zwykłe radio internetowe brzmi lepiej. Jest dobre nasycenie, spójność, dźwięk płynie gładko, nie jest przesadnie miękko. W połączeniu z Musicalem dla mnie nie ma już czego poprawiać. Dodam jeszcze że mam dobrą akustykę pomieszczenia, dużo drewna, roślin (naturalne dyfuzory), dywan i inne miękkie materiały do tego panele akustyczne.

Pomieszczenie ma dokładnie 13,3m2, myślę że spokojnie do 16m2 (a może i do 20m2?). Na pewno potrzebują porządną dawkę prądu. U mnie 20cm od ściany lekko skręcone do środka w rozstawie 2,4m odległość odsłuchu 2,7m. Aha koniecznie trzeba dodać że Menuety mają fantastyczną głębię do tego szerokość i swoboda Musicala dają świetny efekt przestrzennej ściany dźwięku szczególnie w muzyce elektronicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...