Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw kina domowego Onkyo TX-SR494DAB.


paxemm

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem nowym członkiem forum i amatorem który chce zacząć przygodę z Ampli i audio. Chce zbudować kino domowe w ograniczonym budżecie do otwartego salonu 25m2.

Zacząłbym od zestawu 3.1 (kolumny, centralny i sub) a później jak już będę miał techniczną możliwość chciałbym rozbudować do 5.1 i docelowo 5.1.2.2. zależy mi również na sieciowych opcjach amplitunera.

Wypatrzyłem w fajnej cenie Onkyo TX-SR494DAB.

I myślałem nad kolumnami taga harmony tav-606 lub Quadral Quintas 6500Le. Bo z tego co czytałem np. Wilson Raptor 7 to gorsza opcja. 

 

Z góry dziękuję za pomoc, uwagi i opinie dot. Amplitunera i kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem twoj post ?

kupujesz quadral 6500LE zestaw  5.0  plus onkyo  sr494 dab  i oczekujesz by potwierdzic wybor?

wiec potwierdzam jest to wybor budzetowy ale trzeba do niego dokupic extra subwoofer   wtedy bedzie 5.1 czyli podstawa 

amplituner ten nie obsluguje hdmi 2.1 oraz nie ma upscale do 8K ktore sie moze przydac za 2-3 lata  wiec nie jest teoretycznie przyszlosciowy  

3500zl to nie jest zla cena  za entry model  onkyo/quadral  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K nie ma przyszłości bądźmy szczerzy. To marginalne ulepszenia które pochłaniają masę energii/przesyłu danych. Za to 2.1 przydaje się do 4K/60fps na przykład, Dolby Vision itd., chyba eARC? Więc 2.1 warto.

 

Kolumny bym przemyślał. Wyrzuciłbym podłogowe i dał 4 monitory, np. ELAC Debut albo Pylon Pearl Monitor, pasujący centralny i do tego subwoofer np. Magnata.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

4K/60fps na przykła

Myślę że chodziło Ci o 120Hz. fps to dość pokrewna sprawa, acz odmienna. Nie będę wnikać tu w szczegóły, dla ciekawskich https://www.chip.pl/2022/01/fps-vs-hz-roznica-klatki-odswiezenie-ekranu

40 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Więc 2.1 warto.

Dla tych pozostałych co piszesz, również twierdzę że warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Myślę że chodziło Ci o 120Hz. fps to dość pokrewna sprawa, acz odmienna. Nie będę wnikać tu w szczegóły, dla ciekawskich https://www.chip.pl/2022/01/fps-vs-hz-roznica-klatki-odswiezenie-ekranu

 

Chodziło faktycznie o 120Hz, ale zreflektowałem się, że realnie prawie nikt tego 120Hz nie generuje. Najprostsze gry na XSX/PS5, albo jakiś niesamowity kombajn PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Najprostsze gry na XSX/PS5, albo jakiś niesamowity kombajn PC.

Aktualne konsole to faktycznie tylko w teorii przekraczają 60Hz, ale łapią synchro więc gawiedź zadowolona. Dobrego kompa złożyć który wygeneruje obraz 4K i 120fps w wysokich szczegółach to wyzwanie wyłącznie finansowe. Wtedy 120Hz w ampli może się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Aktualne konsole to faktycznie tylko w teorii przekraczają 60Hz, ale łapią synchro więc gawiedź zadowolona. Dobrego kompa złożyć który wygeneruje obraz 4K i 120fps w wysokich szczegółach to wyzwanie wyłącznie finansowe. Wtedy 120Hz w ampli może się przydać.

Ja to jestem zadowolony, że stabilne 60fps chodzi w sprzęcie tańszym niż karta graficzna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu musisz wiedzieć czy takowe techniczne mozliwosci się poijawia. Bo jesli nie to 3.1 jest bez sensu.

Wilnson Rapotor 7 jak na chińsko polską produkcje sa całkiem ok. chodź kwestia ceny. One sa znacznie drozsze od Quadrala.

Zestaw 5.0 6500 Le powinieneś kupić za 1200-2000 zł w zalezności od stanu,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

Od razu musisz wiedzieć czy takowe techniczne mozliwosci się poijawia. Bo jesli nie to 3.1 jest bez sensu.

Wilnson Rapotor 7 jak na chińsko polską produkcje sa całkiem ok. chodź kwestia ceny. One sa znacznie drozsze od Quadrala.

Zestaw 5.0 6500 Le powinieneś kupić za 1200-2000 zł w zalezności od stanu,

 

Przez techniczną możliwość mam na myśli, że córka podrośnie i głośniki tylnie na standach nie będą zagrożeniem haha :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...