Skocz do zawartości

Zestaw 5.0 pod amplituner Onkyo RZ50


modelarz01

Recommended Posts

Obecnie kino 7.1.2

Kolumny mission m34,  centralny mv c, surround m31i

Subwoofery 2szt - JBL e150

Atmos sufitowe magnat ic62

pomieszczenie 25m2 wysokość 210cm

Wstępnie rozglądam się za czymś co sprawi ,że będę z nowych kolumn zadowolony. Efekt woow. Żebym nie żałował wydanych pieniędzy. Niedawno wymieniłem amplituner Yamaha 683 na Onkyo RZ50 i tak trochę żałuję, że mogłem zainwestować inaczej.

Ogólnie to mocne soprany i krzykliwe dzwięki mnie drażnią. Stłuczone szkło itp.

Dużo przestrzeni i szczegółów w filmach.

Czego oczekuję jeszcze. Ciężko powiedzieć. Ale czegoś lepszego pod każdym względem. 80% kino i 20% stereo.

Aktualnie 25m2. Za jakiś czas przeprowadzka na około 31m2

Cena 5-9tys za zestaw 5.0

Proszę o kilka przykładów zestawów + zestaw sufitowych atmos

Chyba ,że zwrócić wspomniany amplituner i coś innego? hmm sam nie wiem

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maciek72 napisał:

Jak masz czas i monetę ( może do zamrożenia - ewentualną odsprzedaż )

Mocną konstrukcja jest Tannoy MC .

5 jednakowych głośników. Dobry bas i jedwabna kopułka. Śmiało zmieścisz się 1200-1500 PLN 

Montaż , to kwestia kreatywności :)

 

 

Tannoy Mercury F miałem 15 lat temu. Ale nie pamiętam jaki model f3, f4. Zamieniłem na Missiony. Tym razem chciałbym wymienić  na coś jeszcze lepszego przynajmniej na kolejne 10-30lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam w sumie 21 jednakowych monitorów dla 2 kodeków.

Bardzo cenię sobie spójność 15.2 i 13.2 w tych maluchach. Możesz spróbować 5 jednakowych AE 105 lub podobne konstrukcje 

Tannoy MC jest mocnym głośnikiem w swojej cenie . Dla równowagi warto we wszystkich wymienić kondensatory. To nie duży koszt , a warto o to zadbać.

Za ułamek ceny , można zbudować fajny system , sięgając po używki .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2024 o 12:42, modelarz01 napisał:

Ogólnie to mocne soprany i krzykliwe dzwięki mnie drażnią. Stłuczone szkło itp.

Mam wątpliwości czy wobec powyższego Klipsch będzie dobrym kierunkiem dla Ciebie. Ale możesz podziałać akustyką pomieszczenia, jak będziesz w stanie wytłumić wysokie tony to powinno być już akceptowalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, modelarz01 napisał:

Też o nich myślałem ale nie pisałem o klisch żeby niczego nie sugerować. Czekam jeszcze na inne propozycje.

bora902 o jakim modelu konkretnie?

 

reference premier seria 

 

10 godzin temu, Butler napisał:

Mam wątpliwości czy wobec powyższego Klipsch będzie dobrym kierunkiem dla Ciebie. 

 

klipsch jest zawsze dobrym kierunkiem a reszta producentow moze tylko nieudolnie probowac kopiowac to brzmienie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bora902 napisał:

klipsch jest zawsze dobrym kierunkiem

Nie zgadzam się, to nie jest granie dla każdego. Jeśli komuś przeszkadzają krzykliwe dźwięki, to właśnie przy Klipsch zapala się czerwona lampka. Mi nie przeszkadza bo 1. Wymieniłem/zmodyfikowałem zwrotnice, 2. Mam poważnie ogarniętą akustykę, 3. Dirac.

Klipsch ma wierne grono zwolenników, ale krytyków i takich co mówią "nigdy więcej" również od groma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

 

Klipsch ma wierne grono zwolenników, ale krytyków i takich co mówią "nigdy więcej" również od groma.

 

jako ze nie znam krytykow dzwieku poza hejterami ceny to moze mi napiszesz jakim sprzetem dysponuja przeciwnicy brzmienia klipscha  na codzien ?

szczegoly lub detale czyli kable oraz wlasciwa kalibracja  a nawet montaz sa istotne  do uzyskanego efektu wow

zbytnie grzebanie w zwrotnicach gdy sprzet nie ma kilku lat jest niepozadane i nie powinno miec miejsca przed okresem 5 lat od zakupu

niektorzy  warsztatowi grzebacze audio wsadzajac swoje pazury  osiagaja odwrotny efekt od zamierzonego a wyniki odsluchu sa kuriozalne  😂

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

jako ze nie znam krytykow dzwieku poza hejterami ceny to moze mi napiszesz jakim sprzetem dysponuja przeciwnicy brzmienia klipscha  na codzien ?

Jakoś nie kojarzę audiofilskiego forum na którym Klipsch by był traktowany jako wzorzec dźwięku. Może się podobać, to na pewno. Ale styl grania nie jest neutralny. No chyba że mówimy o "normalnych" ich produktach ponad serię R i RP. Te już raczej cieszą się poszanowaniem.

1 godzinę temu, bora902 napisał:

zbytnie grzebanie w zwrotnicach gdy sprzet nie ma kilku lat jest niepozadane i nie powinno miec miejsca przed okresem 5 lat od zakupu

Phi... kupiłem nówki kolumny i zlecilem wykonanie korekty zwrotnic wg. moich zaleceń w wraz z wymianą karkasów. W nosie mam że ktoś potraktuje to jako "nieporządane" posunięcie. Moje pieniądze, mój sprzet, przede wszystkim moja zabawa.

1 godzinę temu, bora902 napisał:

niektorzy  warsztatowi grzebacze audio wsadzajac swoje pazury  osiagaja odwrotny efekt od zamierzonego a wyniki odsluchu sa kuriozalne 

Pewnie tak. A pseudo znawcow którzy piszą głupoty na forach jeszcze więcej.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...