Skocz do zawartości

Qualio IQ Ultra - review


Chmarski

Recommended Posts

@Tomasz Kluczynski słuchałem chyba wersji "zwykłej". 

Na razie nie widzę powodu by zmieniać Quadrale. Jak będę miał furmankę wolnej kasy to może coś pomyślę. Wtedy sprawdzę Qualio w domu bo bardzo mi się spodobały. Jednak u mnie jest otwarta lewa strona pomieszczenia i nie wiem jakby tu się sprawdziły kolumny open baffle. No i miałyby konkurencję w odsłuchach w zależności od wypełnienia kasą furmanki. Aurumy od Quadrala, Borresen (lub tańsze rozwiązanie od Axxess jak się pojawi), Sonus Faber Olympica Nova, Alta Audio Adam, może Paradigm Founder 120H lub Persona...

Na razie to jednak pieśń bardzo dalekiej przyszłości. Wcześniej pewnie będę testował streamery, DACi, może napędy CD. No i pewnie gramofon jakiś bo kilkaset winyli czeka. 

Jeśli chodzi o kolumny i wzmacniacz - jeśli coś się nie spierdzieli to mam zestaw na lata. Kolumny wybierałem długo i sporo wzmacniaczy z nimi posłuchałem. To co mam w tej chwili to chyba najlepsze co mogłem dla siebie wybrać.

Qualio to świetne kolumny. Zgadzam się z tą recenzją, że warto je odsłuchać gdy szuka się nawet wyraźnie droższych kolumn. Mają w sobie coś, choć mi serce w czasie mojego odsłuchu w @Q21 bardziej skradły Sonus Fabery. Tylko Qualio stały wyraźnie węziej, a stojące obok nich Jaspery ograniczały je na szerokość i mogły blokować magię open baffle. Sonus Fabery stały wyraźnie szerzej... no i są ponad 2x droższe.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu z recenzji prawie mi w głowie zawrócił klockami Passa. 4-5 lat temu. Zazdrościłem mu pokoiku/widoku. Czy okienka czymś zasłania w trakcie odsłuchów?

On zajmuje się fotografiką. Jak się dorwę do zdjęć przez niego wykonanych, to przerwać oglądać nie potrafię. 
No i gadane ma i na chleb mu z tego nie brakuje. Czapka z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...