Skocz do zawartości

Zmiana zestawu czy ma sens >


pawciu

Recommended Posts

Dzień dobry jestem posiadaczem długich lat  kina domowego logitech z906 jestem z nich zadowolony ale jakby nie patrzec technologia idzie do przodu i chciałbym zmienic na YAMAHA TSR-400 + NS-P41

Wyczytałem w internecie ze subwoofer w yamaha jest 50w a w logitech 165w

I tu pytanie moje czy one nie beda graly gorzej pod wzgledem bassu a i moze dzwieku ogólnego 

Nie ukrywam ze lubie dobre mocne czyste uderzenie bassu w filmach i muzyce 

Z góry dziekuje za odpowedzi ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jesli jestes zadowolony, niczego nie zmieniaj.

Technologia idzie do przodu, nie inaczej, ale juz chyba pewnych rzeczy poprawic sie nie da. Mogę się oczywiście mylić 🙂

Chyba że ten nowy zestaw ma funkcje, ktorych Ci teraz brakuje lub większą moc. W takim razie pewnie bym sam zamienił.

Sam mam stare 2.1 kino od LG. Rzadko uzywane ale dziala.

Ten sub od Yamahy nawet jeśli jest słabszy,  wcale gorzej grać nie musi.

Przeciez nikt w domu żadnego sprzetu na 100 % nie uzywa.

Yamaha to dość stara firma, znana i lubiana. Tak sobie myślę że wiedzą co robią, wypuszczając na rynek coś takiego.

Najlepiej jednak, jeśli nie jesteś pewny, sprzęt przetestować lub porównać.

Nie ma innej drogi, by się upewnić.

Niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że bez odsłuchu się nie obejdzie, ponieważ może się okazać, że ekwiwalent tego co dostaniesz (nawet jak będzie to brzmienie lepsze niż Logitech) może się okazać dla Ciebie nie do końca warte kwoty jaką będziesz musiał zainwestować. 

Tak jak napisał kolega powyżej - sama moc niewiele mówi o jakości, żeby nie powiedzieć, że prawie nic. Rozumiem, że sporo oglądasz filmów, lub grasz w gry i z racji tego chcesz iść nadal w wielokanałowe rozwiązanie? Jak bym mógł Cię jeszcze poprosić o wielkość pomieszczenia to też by trochę pomogło w ewentualnych alternatywach do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2024 o 03:45, pawciu napisał:

Dzień dobry jestem posiadaczem długich lat  kina domowego logitech z906 jestem z nich zadowolony ale jakby nie patrzec technologia idzie do przodu i chciałbym zmienic na YAMAHA TSR-400 + NS-P41

Wyczytałem w internecie ze subwoofer w yamaha jest 50w a w logitech 165w

I tu pytanie moje czy one nie beda graly gorzej pod wzgledem bassu a i moze dzwieku ogólnego 

Nie ukrywam ze lubie dobre mocne czyste uderzenie bassu w filmach i muzyce 

Z góry dziekuje za odpowedzi ^^.

Cześć,

Jeśli czujesz zadowolenie z zestawu, to nic nie rób w tym kierunku.

Aczkolwiek...mogłoby się okazać, że w momencie odsłuchu czegoś lepszego, Twoje upodobania mogłyby zmienić kierunek.

Dlatego odsłuch czegoś lepszego, jest o tyle wskazany abyś mógł się w tym utwierdzić czy też nie ;)

Z pewnością zestaw Yamahy, zabrzmi lepiej ale też nie pozostawi nalotu zestawu komputerowego który obecnie masz. 

Koniec końców, odsłuch będzie tu priorytetem ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Sądzę, że bez odsłuchu się nie obejdzie, ponieważ może się okazać, że ekwiwalent tego co dostaniesz (nawet jak będzie to brzmienie lepsze niż Logitech) może się okazać dla Ciebie nie do końca warte kwoty jaką będziesz musiał zainwestować. 

Tak jak napisał kolega powyżej - sama moc niewiele mówi o jakości, żeby nie powiedzieć, że prawie nic. Rozumiem, że sporo oglądasz filmów, lub grasz w gry i z racji tego chcesz iść nadal w wielokanałowe rozwiązanie? Jak bym mógł Cię jeszcze poprosić o wielkość pomieszczenia to też by trochę pomogło w ewentualnych alternatywach do odsłuchu.

Tylko odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jednak zestaw za 999 zł zmieniamy na zestaw za 6000 zł :)

Zgadza się, ale pomiędzy tym, ciężko o coś super ciekawego z nowych sprzętów, co zapewni duży przeskok. Nawet najbardziej budżetowe zestawy od Taga Harmony to ponad 1600 PLN, do tego ampli, sub, okablowanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...