Skocz do zawartości

Oberon 7 poprawa brzemienia


marcuso86

Recommended Posts

Dzień dobry

Moja obecna konfiguracja to Oberon 7 podłączone pod Onkyo tx-nr905 + chromecast audio optykiem. Mocy nie brakuje ale czy jestem w stanie coś osiągnąć w poprawie brzeminia kupując nowy wzmacniacz którym zasile oberon? Onkyo ma pre out więc tak czy siak został by do kina domowego. Moc która mam obecnie jest dla mnie ok bo czasem lubimy głośniej posłuchać więc nowy sprzęt musiał by być mocy około 100w przy 8 ohm z DAC. W przyszłości może wskoczy jakiś streamer typu wiim pro plus. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to słuchamy wszystkiego. Najlepiej sprzęt używany że względu na cenę. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto zastosować jakiś dobry wzmacniacz stereo, który znacznie lepiej pod względem jakości dźwięku wysteruje Twoje kolumny. Nie musi to być jakiś demon mocy, ale bardziej musisz skupić się nad poszukiwaniem urządzenia, które dźwiękowo będzie Ci odpowiadało. I druga sprawa - szukaj wzmacniacza, który ma możliwość pracy jako końcówka mocy. W takim przypadku w momencie odsłuchu systemu w opcji wielokanałowej, nowy wzmacniacz będzie pracował wyłącznie jako końcówka mocy, sterowana przez Twoje Onkyo, natomiast jak będzie odsłuchiwał muzykę, to nowy wzmacniacz w pełni przejmie rolę wysterowania i wzmocnienia.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Mamy poza oczywiście fabrycznie nowym sprzętem, wiele urządzeń w znacznie niższych cenach oferowanych jako OUTLET, są to często urządzenia poekspozycyjne, po zwrotach itp. Masz super cenę, pełną gwarancję oi brak ryzyka zakupu. Zapraszam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Model 905 to rewelacyjny amplituner. Próbowałeś zmostkowac kanały przednie? W Tym trybie on gra lepiej niż nie jeden wzmacniacz.

Od tego bym zaczął. Jeśli to nadal nie bedzie to, wtedy zakup integry albo samej mocnej końcówki.

Coś na Hypex Ncore

W instrukcji pisze że mostkowanie kanałów przednich tylko dla kolumn o impedancji powyżej 8ohm, Oberony mają 6

Tak jak pisałem wcześniej mocy mi nie brakuje - chciałem sie tylko dowiedzieć czy lepszym wzmacniaczem osiągnę coś w dzwięku na + bo wszędzie są powielane teorie że amplitunery kina nie nadają sie do stereo i lepiej kupić wzmacniacz stereo. I tak sie zastanawiałem czy np CXA80 lub marantz 8005 lub rotel A14 podłączonych do moich Oberonów da mi relatywną różnice w dzwięku czy musiał bym wydać dużo wiecej żeby różnica była odczuwalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcuso86 napisał:

W instrukcji pisze że mostkowanie kanałów przednich tylko dla kolumn o impedancji powyżej 8ohm, Oberony mają 6

Robiłem to dla kolumn na pewno o niższej impedancji.

Sporóboj i zacznij od niskiej głosnosci.

15 godzin temu, marcuso86 napisał:

Tak jak pisałem wcześniej mocy mi nie brakuje - chciałem sie tylko dowiedzieć czy lepszym wzmacniaczem osiągnę coś w dzwięku na + bo wszędzie są powielane teorie że amplitunery kina nie nadają sie do stereo i lepiej kupić wzmacniacz stereo. I tak sie zastanawiałem czy np CXA80 lub marantz 8005 lub rotel A14 podłączonych do moich Oberonów da mi relatywną różnice w dzwięku czy musiał bym wydać dużo wiecej żeby różnica była odczuwalna.

Może tak może nie.

Może sama ziana barwy dzwieku jest tu potrzebna.

Mówie. Sprawdź to mostkowanie. Zobacz, testuj.

CXA80 czy PM8005 to moim zdaniem fajne wzmacniacze. Jeden gra bardzo rozdzielczo , dokładnie, swobodnie, drugi przyjemnie melodyjnie, dokładnie. Oberon gra przyjemnie i z CA i z Marantzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien też mieć zabezpieczenia, które się odpalą w przypadku problemów :) 

Co do zmiany, to też zależy czego szukasz. Oberony dobrze zgraja się zarówno z Cambridgem, jak i Marantzem. Warto też sprawdzić Fezza Silver Lunę jeśli w grę wchodzi lampa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przetestować/ odsłuchać - jak coś to zapraszamy. Mam jeszcze jedną propozycję - możesz sobie podłączyć końcówkę mocy (lub wzmaka z opcją pracy w tym trybie) pod PreOut w Onkyo i masz połączone przyjemne z pożytecznym - nie zamykasz się na rozbudowę do pełnego kina domowego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...