Skocz do zawartości

Odtwarazacz CD Roksan vs Marantz


barto

Recommended Posts

Cześć!

Chcę kupić odtwarzacz cd, zastanawiam się nad Roksanem Caspian m2 CD lub Marantzem SA12 SE. Mam integrę z tej samej serii i naturalnym wyborem byłby cdek z tej seroo ale...Maratnz SA12 czyta sacd (mam kilkanaście płyt sacd) oraz ma wejścia cyfrowe co poszerza jego funkcjonalność. Dźwiękowo synergia powinna być lepsza z cd z tej serii ale to tylko domysły. Nie miałem nigdy nic jeśli chodzi o sprzęt Maratnza nie wiem czego się można po tym playerze spodziewać. Na anglojęzycznych forach polecają SA10 ale tu już jest duży wydatek $. Ma ktoś z Was te odtwarzacze i może coś o nich powiedzieć złego lub dobrego?

 

Mój obecny zestaw audio to integra Caspian m2, Monitor Audio Gold 100 5G a za źródło robi tymczasowo Onkyo 6170. Pokój mam mały 17mkw, dobrze zaadoptowany. Podoba mi się charakter Roksana i nie chcę póki co innego wzmacniacza ale nie zamykam się na połączenie go z Marantzem SA12. Podpowiecie w ktorą stronę iść?

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Nie znam SA12SE CD. Ale znam Caspiana M2 CD. To znakomity i bardzo trwały odtwarzacz. Podobnie jak wzmacniacz był budowany przez rekordową ilość lat. Bardzo dobra konstrukcja. Dzwiek także siębroni.

Czy tworzy synergię? wiele osób uważa że wizualną. Jesli nie jesteś do tego aż tak przekonany to wiele osób miksuje.

Jak w tym przypadku? Nie wiem bo mowie Roksan ba rdzo dobry odtwarzacz. ale rozumiem Twój dylemat odnośnie SACD.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Marantz w tym zestawieniu jest moim zdaniem znacznie lepszym odtwarzaczem, ale nie wiem, czy aż nie za dobrym pod Caspiana i Goldy. Na pewno jako źródło pokaże wszystko, co jest do pokazania. Nie można jednak zapominać o tym, że zaraz obok niego jest Denon DCD-A110, który też jest świetnym sprzętem. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zawęziłem do tych dwóch odtwarzaczy.

Q21

Dlaczego Maratnz SA12 może być jak to wspomniałeś za dobry dla Caspiana m2 i Goldów? O co konkretnie chodzi? Brzmieniowo nie będzie to dobre połączenie?

Nie wiem czy Caspian m2 cd jest jeszcze produkowany bo podobno ma wejść nowy model. Marantz kusi mnie sacd oraz wejściami cyfrowymi, lepsze pole do rozbudowy systemu z czasem. Czytałem sporo po forach UK dużo ludzi chwali cd Caspian. I weź tu bądź mądry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest juz produkowany.

Też nie bardzo rozumiem o co chodzi za dobry.

Caspian M2 CD na pewno jest bardziej trwały i brzmieniowo na standardowych krążkach CD jest bardzo dobry. A cena za jaką mozna go teraz dostać to tylko dodatkowe atuty.

JAk mówie nie słuchałem SA12. Na SACD no pewnie będzie na plus. Ale za dobry?

Ja bym powiedział że to jest ten sam segment produktu. W Marantz płacisz za dostep do DACa, mozliwość rozbudowy o której mówiłeś. To tak. Tu się zgadzam.

No to wypozycz od branży jak sugeruja oba i sprawdzisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, barto napisał:

Dlaczego Maratnz SA12 może być jak to wspomniałeś za dobry dla Caspiana m2 i Goldów? O co konkretnie chodzi? Brzmieniowo nie będzie to dobre połączenie?

 

Brzmieniowo zależy od Ciebie :) Miałem po prostu na myśli, że CD może być lekko ograniczany przez wzmacniacz i kolumny, ale to tylko domysły, bo nie słuchałem tego w tym konkretnie połączeniu. 

Oba CD są bardzo dobre i powinieneś być zadowolony niezależnie od tego, który z nich wybierzesz ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2024 o 23:52, barto napisał:

Cześć!

Chcę kupić odtwarzacz cd, zastanawiam się nad Roksanem Caspian m2 CD lub Marantzem SA12 SE. Mam integrę z tej samej serii i naturalnym wyborem byłby cdek z tej seroo ale...Maratnz SA12 czyta sacd (mam kilkanaście płyt sacd) oraz ma wejścia cyfrowe co poszerza jego funkcjonalność. Dźwiękowo synergia powinna być lepsza z cd z tej serii ale to tylko domysły. Nie miałem nigdy nic jeśli chodzi o sprzęt Maratnza nie wiem czego się można po tym playerze spodziewać. Na anglojęzycznych forach polecają SA10 ale tu już jest duży wydatek $. Ma ktoś z Was te odtwarzacze i może coś o nich powiedzieć złego lub dobrego?

Jeśli zależy Ci na SACD to polecam Pioneera PD50 ae, obecnie w dobrych cenach do kupienia. Duży ciężki solidny. Gra bardzo dobrze i z wyjść analogowych i cyfrowych.

image.jpeg.c9a5463a33b915260235592c1f3e2142.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy obecność tego SACD jest zaletą. Miałem wypożyczonego Marantz SACD 30n i szybko stwierdziłem, że działa mi na nerwy skandalicznie długim czasem wczytywania płyt. Kiedy wkładam płytę do starej Yamaha CDX-1050, to na wyświetlaczu informacja o rozpoznaniu płyty pojawia się ułamek sekundy po zamknięciu szuflady. Przewijanie w Yamaha też błyskawiczne, a w Marantzu już nie do końca.

Podobno niektóre odtwarzacze mają osobny laser dla CD i SACD, dzięki czemu nie występuje wspomniana wada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy odtwarzacz czytający SACD, ma ma wolniejszy odczyt niż czyste cd. Zmiana warstwy na hybrydowych płytach, pomiędzy CD a SACD, też zazwyczaj trwa kilka sekund. Różnica wynika z formatu płyt, CD ma pojemność 700Mb(0,7Gb), a SACD 4,7 GB. Czyli zapis jest prawie siedem razy gęstszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2024 o 10:07, majkel74 napisał:

Jeśli zależy Ci na SACD to polecam Pioneera PD50 ae, obecnie w dobrych cenach do kupienia. Duży ciężki solidny. Gra bardzo dobrze i z wyjść analogowych i cyfrowych.

image.jpeg.c9a5463a33b915260235592c1f3e2142.jpeg

Masz tego pd 50ae?, jeśli tak to jak się sprawuje, pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach Marantza SA12. Mogę być nieobiektywny w ocenie ale spróbuję coś powiedzieć.

Bardzo wyraźny dźwięk. Dużo detali, bardzo dobrze zaakcentowane skraje pasma. Muzykalne brzmienie, scena blisko (ustawienie kolumn) wokale bardzo namacalne. Trochę brak głębi ale może to wina reszty toru nie wiem nie mam sprzętu z górnej półki. Największą zaletą jak dla mnie jest to że nic się nie zlewa, wszystko na swoim miejscu co bardzo fajnie słychać przy muzyce klasycznej której często słucham. Instrumenty są bardzo dobrze odseparowane, brzmią naturalnie. Bas jak to w Goldach, dla mnie jest przyjemny w odbiorze i taki lubię ma po prostu jakość nie dudni, jest nie dominujący ale fajnie zaznaczony. Średnica mogłaby mieć większą głębię ale i tak jest bardzo dobrze. Dźwięk z głośnika wstęgowego po prostu potwierdził to że wybór Goldów do tego pokoju był prawidłowy. Niektórzy wolą kopułki ja wstęgę. Jedynym wyjątkiem są SCM40 moje marzenie...ale może kiedyś :) może niebawem :)

Czego słuchałem: Mozart, Strauss, De Mono, soundtrack Top Gun, Scorpions. SACD Maanam z ostatniego wypustu rewelacja. Porównanie z tym co mam czyli streamer Onkyo 6170 który pomimo relatywnie niskiej ceny ale podwójnej kości AK i na prawdę dobrego analogowego charakteru brzmienia wypadło tak że odtwarzacz Marantza zjadł streamer w całości. Kwestie typu czas wczytywania cd, sacd, jakość pilota czy czytelność wyświetlacza pomijam. Chodziło mi o dźwięk. Wiem że niektórzy też na to patrzą. O jeszcze wykonanie jest całkiem dobre, takie porządne powiedziałbym. 

Czego mi zabrakło? Spodziewałem się większej holografii. Nie jestem rozczarowany wręcz przeciwnie to świetny odtwarzacz. Wejść cyfrowych jeszcze nie sprawdzałem. 

Dla świętego spokoju jeszcze muszę odsłuchać jak gra cd Caspian. Decyzja nie jest podjęta. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kupiłem Caspian m2 cd. Dlaczego?

Zupełnie nie sugerowałem się tym by wizualnie pasował do integry, zależało mi na jak najlepszym dźwięku. Testowany wcześniej Marantz SA12 to super odtwarzacz, bardziej funkcjonalny niż sprzęt Roksana ale jest jedna zasadnicza różnica między tymi odtwarzaczami, przynajmniej dla moich uszu. Caspian m2 cd brzmi bardziej analogowo.  Muzykalność na plus, troszkę lepsza głębia. Przepaści nie ma ale dźwiękowo bardziej mi odpowiada taki przekaz. Testy robiłem na złączach rca i xlr. Przy xlr jest trochę głośniej i czuć większą głębię nagrań. Marantz jest bardziej uniwersalny, ma dac i można podłączyć słuchawki i chyba stąd jest różnica m.in w cenie bo gdyby go z tego wykastrować to już nie byłby takim kąskiem. Dobra opcja do rozbudowy systemu. Roksan wygrał dla mnie swoim "bardziej" analogowym graniem.  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...