Skocz do zawartości

[6-8k zł] zestaw 5.1 w salonie z kuchnią


Recommended Posts

No dobrze, wyleczyłem się już z dużych kolumn podłogowych.

 

Na front mogę dać jakieś niższe na podstawkach. Jakieś propozycje?

 

Jeśli chodzi o podstawki, to takie 2 by zrobiły robote. Pod tym subwoofer i ile miejsca zaoszczędzonego.. :) Jak rozumiem frontowe głośniki muszą być na wysokości uszu?

image.png.2830f4fcb7f48ea8ba82c0ab4b372a09.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2024 o 11:00, fluid81 napisał:

No okay. Jestem zaskoczony stwierdzeniem,  że te pudełeczka generują super dźwięk w stereo . Fizycznie jest to raczej nie możliwe. 

Tannoy miał akurat całkiem sympatyczne te rozwiązania. Czy to dobry dzwiek w stereo? Patrzmy przez pryzmat tego co czego porównujemy. No z kolumnami pełnowymiarowymi to startu niema.

 

Dnia 3.08.2024 o 13:50, PiotrBudowniczy napisał:

No dobrze, wyleczyłem się już z dużych kolumn podłogowych.

 

Na front mogę dać jakieś niższe na podstawkach. Jakieś propozycje?

 

Jeśli chodzi o podstawki, to takie 2 by zrobiły robote. Pod tym subwoofer i ile miejsca zaoszczędzonego.. :) Jak rozumiem frontowe głośniki muszą być na wysokości uszu?

image.png.2830f4fcb7f48ea8ba82c0ab4b372a09.png

No wybór jest spory.

Co słuchałes do tej pory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Co słuchałes do tej pory?

Jbl clip 4 na co dzień 😂

 

Ogólnie szukam czegoś uniwersalnego bo nie tylko ja będę tego audio używał.
Mi by służyło do wszystkiego: Filmy, gry, muzyka i czasem sąsiada wkurzyć.

 

Więc widzę taki zestaw: 


Front L/P: System Audio Saxo 5
Centralny: System Audio Saxo 10
Subwoofer: chyba jakiś pasywny by pasowało?
Tył: Dynavoice Magic FX-4 (może być?)
Amplituner: denon x2800

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PiotrBudowniczy napisał:

Jeszcze rozpatrując ten obrazek, mogę zmienić ustawienie, aby głośniki tylne były pod sufitem zamiast na ścianie. Które rozwiązanie lepsze?

Na pewno nie pod sufitem :) Najlepiej, by przetworniki wysokotonowe były na wysokości uszu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po uruchomieniu współczesnych amplitunerów przeprowadza się kalibrację systemu za pomocą dołączonego mikrofonu. Zasadniczą rolą tej operacji jest miedzy innymi wyrównanie poziomów głośników tak by dźwiek w sweet point był zrównoważony. Nic tam sobie ręcznie nie podgłaszasz, chyba ze kalibracja z jakiegoś powodu nie zrobi tego precyzyjnie.

Głośniki nie muszą być wobez tego bezwględnie w tej samej odległości, trzymał bym się jednak zalecanej minimalnej 1,5m od odsłuchu.

Mimo powyższego, przemyśl temat. Im mniej będziesz odbiegać od referencyjnego położenia, tym mniejsza będzie ingerencja amplitunera.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2024 o 10:56, PanKlor napisał:

Najlepsze - nie, taki sam efekt osiągniesz podłączając komputer do TV i eARC/HDMI do amplitunera. Nie ma to znaczenia. Zakładam współczesny sprzęt z eARC.  

Zakładając, że TV ma eARC. Natomiast HDMI->amplituner-> TV to najbardziej tradycyjne podłączenie i najbardziej bezproblemowe - telewizor nie musi się zastanawiać audio, i działa sobie jako monitor. Eliminujesz kolejną komplikację/ustawienia na telewizorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Zakładając, że TV ma eARC. Natomiast HDMI->amplituner-> TV to najbardziej tradycyjne podłączenie i najbardziej bezproblemowe - telewizor nie musi się zastanawiać audio, i działa sobie jako monitor. Eliminujesz kolejną komplikację/ustawienia na telewizorze.

@PanKlor

Mam wiele urządzeń i najwygodniej dla mnie podłączyć to wszystko do amplitunera, natomiast amplituner do TV jednym kablem HDMI eARC.

Jednak eARC nie ma dużego znaczenia w połączeniu TV-Amplituner, bo to urządzenia (ps4, ps5, komputer) generują mi sygnał dźwiękowy, który bezpośrednio wchodzi do amplitunera. TV służy jako wyświetlacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PiotrBudowniczy napisał:

Jednak eARC nie ma dużego znaczenia w połączeniu TV-Amplituner, bo to urządzenia (ps4, ps5, komputer) generują mi sygnał dźwiękowy, który bezpośrednio wchodzi do amplitunera. TV służy jako wyświetlacz.

Nie oglądasz żadnych treści których źródło jest w telewizorze? Żadnych VOD, telewizji DVB itd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiotrBudowniczy napisał:

Mam wiele urządzeń i najwygodniej dla mnie podłączyć to wszystko do amplitunera, natomiast amplituner do TV jednym kablem HDMI eARC.

To tak zrób ... tylko, że w tym układzie nie używasz eARC. 

 

3 minuty temu, PiotrBudowniczy napisał:

Jednak eARC nie ma dużego znaczenia w połączeniu TV-Amplituner, bo to urządzenia (ps4, ps5, komputer) generują mi sygnał dźwiękowy, który bezpośrednio wchodzi do amplitunera. TV służy jako wyświetlacz.

Ma bardzo duże jak się okazuje, że masz np. za mało wejść w amplitunerze albo brakuje Ci wejść obsługujących HDMI 2.1 z VRR/ALLM itp. Wtedy część musisz podłączyć do TV i eARC jest wskazany. 

 

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Zakładając, że TV ma eARC.

Przecież to napisałem... 

 

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Natomiast HDMI->amplituner-> TV to najbardziej tradycyjne podłączenie i najbardziej bezproblemowe - telewizor nie musi się zastanawiać audio, i działa sobie jako monitor. Eliminujesz kolejną komplikację/ustawienia na telewizorze.

Tak jest ale nie ma to wpływu na jakość + trzeba uwzględnić ograniczenia o których napisałem wyżej. 

2 minuty temu, Butler napisał:

Nie oglądasz żadnych treści których źródło jest w telewizorze? Żadnych VOD, telewizji DVB itd?

Do treści z VOD starszy ARC wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PanKlor napisał:

Ma bardzo duże jak się okazuje, że masz np. za mało wejść w amplitunerze albo brakuje Ci wejść obsługujących HDMI 2.1 z VRR/ALLM itp. Wtedy część musisz podłączyć do TV i eARC jest wskazany. 

 

Większość użytkowników ma potrzebę na jedno, max dwa wejścia HDMI 2.1 z VRR/ALLM, w amplitunerach są zazwyczaj ze dwa. Oczywiście gdy w telewizorze też są, to zawsze jakiś zapas.

Oglądam wszystkie streamingi z TV, ale marzy mi się Apple TV...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PanKlor napisał:

Do czego? Do streamingu z VOD zadzialantak samo (pomijam UX szybkość działania itp.). Do gęstych plików są lepsze rozwiązania.

Właśnie UX i szybkość działania + podpięcie do ampli bezpośrednio, koniec kapryśnej natury ARCów różnych. Wprawdzie eARC działa znacznie lepiej i raczej bezproblemowo, to jednak zależy od ustawień telewizora które bez powodu niekiedy się lubią wykrzaczyć, przestawić źródło itd. Ostatnio podłączałem słuchawki BT do telewizora żeby być cicho - nie mam pojęcia dlaczego, TV zdecydował nie wysyłać Atmosa do Ampli (nigdy później to się nie wydarzyło, nawet nie wiem czy o słuchawki chodziło). Podłubałem z ustawieniami dźwięku, były ok, zmieniłem na nie-OK, i z powrotem, i wróciło.

OK, bezproblemowo chodzi ponad rok i może 2x jakaś czkawka, ale tego by po prostu nie było ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2024 o 17:39, PiotrBudowniczy napisał:

Jbl clip 4 na co dzień 😂

 

Ogólnie szukam czegoś uniwersalnego bo nie tylko ja będę tego audio używał.
Mi by służyło do wszystkiego: Filmy, gry, muzyka i czasem sąsiada wkurzyć.

 

Więc widzę taki zestaw: 


Front L/P: System Audio Saxo 5
Centralny: System Audio Saxo 10
Subwoofer: chyba jakiś pasywny by pasowało?
Tył: Dynavoice Magic FX-4 (może być?)
Amplituner: denon x2800

Ale gdzie go widzisz? Skąd pomysł na te kolumny?

Sub aktywny. Takie złącze posiada amplituner.

Dnia 8.08.2024 o 12:38, PiotrBudowniczy napisał:

A jak dam niesymetrycznie tylne głośniki. Np. prawy będzie w dalszej odległości niż lewy i słuchacz będzie bliżej lewego, to wtedy należy podgłośnić prawy i będzie wporządku?

 

Dosunąłbym prawy głośnik do rogu ściany i będzie lepiej wyglądało.

Kalibracja to zrobi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 17:15, PiotrBudowniczy napisał:

Saxo 5 - podobno uniwersalnie grają. Tylko problem w tym że wyglądają jakby sie nie zmieściły do obudowy.

Podobno? No nadal nie wiem skąd pomysł na nie :D

Ale odsłuchaj. Zweryfikujesz czy podobno będa Ci siępodobać

18 godzin temu, PiotrBudowniczy napisał:

To teraz stoję w takim układzie:

 

Front L/P: Indiana Line Tesi 3
Centralny:  Indiana Line Tesi 7
Subwoofer: Heco Aurora Sub 30 A
Tył: Dynavoice Magic FX-4

 

Wystarczy odsłuchać frontowych przed zakupem, a reszta nie ma znaczenia?

Wystarczy,

Chyba że hcesz kupic inny centralny nie od kompletu. Jakis "lepszy"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Kilka tygodni później...

 

I po odsłuchach Tesi, Diva, Bronze, Ariane, Debut reference w wielu konfiguracjach stwierdzam, że najbardziej mi leżą kolumny podłogowe, bez subwoofera.

Do tego uważam że Davis Acoustics Ariane deklasuje wszystko inne, szczególnie w tej cenie.

 

Także na tę chwilę chcę złożyć system 3.0 i potem rozszerzyć do 5.0:

Także: na przód  - Ariane 5 i C2, a na tył Ariane 1.

https://streamaudio.hu/Davis-Acoustics-ARIANE-5-hazimozi-hangfal-szett-c2

 

 

Jaki amplituner do tego najlepiej dobrać? Chciałbym żeby się zmieściło w okienko szafki RTV o wymiarach 53x16 cm. Denon tylko się zmieści. :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...