Skocz do zawartości

Tani wzmak stereo do Dali Concept 6


Izzyvitfam

Recommended Posts

Cześć,

szukam wzmaka do tanich kolumn z tytułu.

Tak wgl to szukam czegoś co mi zastąpi głośniki w tv po taniości i pozwoli posłuchać Dire Straits czy Stinga w bloku (sub odpada), więc kolumny też są ruchome (nie mam ich jeszcze).

Dali mogę kupić za 800 zł, widziałem do tego wzmak Cambridge Audio Topaz AM10 za 500 zł do tego, pytanie czy to ma sens?

Akustycznie salon do dupy - TV na dłuższej ścianie, 2.5m do kanapy, salon 15m2 (5x3) połączony z aneksem ok 10m2 i nic z tym nie zrobię - taki układ mieszkania.

 

Szukam używek, jak najtaniej, byle lepiej niż TV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Kruger będzie lepszy od tego Cambrigde? 🤔

 

34 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Topping mx3, smsl q5 pro. 

Pierwszy sprawdzę, drugiego nie widziałem na OLX 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Izzyvitfam napisał:

Kruger będzie lepszy od tego Cambrigde? 🤔

Nie mam pojecia, bo tego Cambridge nie znam. Znam Toppingi i Smsl’e, to jest podobna pólka, tez sa warte uwagi, ale ludzie sie ich ciagle jakos boja. Wiele osob woli klasyczne klocki, bo nie wierza, ze czasami male moze wiecej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Nie mam pojecia, bo tego Cambridge nie znam. Znam Toppingi i Smsl’e, to jest podobna pólka, tez sa warte uwagi, ale ludzie sie ich ciagle jakos boja. Wiele osob woli klasyczne klocki, bo nie wierza, ze czasami male moze wiecej :)

 

A cos takiego jak smsl da-8s? Q5 pro wszędzie niedostępny, czy nowy czy używany 😁 Topping niewiele lepiej, a samej marki Kruger jakoś sam się boje 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

To juz tylko z drugiej reki, chyba nie ma nastepcy.

Tak samo chinskie, jak SMSL :) nie ma czego sie bac, potrafi spokojnie ogarnac i duzo kolumny.

Dzięki!

5 minut temu, RLC2 napisał:

widzialem, to jedyne dwie sztuki i żadna blisko mnie, a q5 pro nawet z drugiej ręki nie znalazłem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, RLC2 napisał:

Czasem się pojawiają na OLX jednak bardzo rzadko. Był jeden na naszym forum ale chyba się sprzedał. 

Nowego MX3 kupisz bez problemu. 

https://allegro.pl/oferta/topping-mx3s-srebrny-dac-akm-bluetooth-13892709192

No to zostaje czekać aż się pojawi używka, albo wezmę tego Krugera 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, RLC2 napisał:

Czasem się pojawiają na OLX jednak bardzo rzadko. Był jeden na naszym forum ale chyba się sprzedał. 

Nowego MX3 kupisz bez problemu. 

https://allegro.pl/oferta/topping-mx3s-srebrny-dac-akm-bluetooth-13892709192

Tylko nie na Allegro, bo drozej :) Niestety, ale Allegro na takich sprzetach zarabia czesto wiecej, niz wystawiajacy aukcje... 
Tu masz to samo i tego samego sprzedawce @Q21, tylko troche nie pilnuja cen, jesli outlet drozszy, niz detal :) Ale zawsze warto pytac, poza Allegro.

image.png.59e931f2fc79e4a1e1c3baef7be74749.png

 

26 minut temu, RLC2 napisał:

nowy z gwarancją do TV posłuży długo. 

Kruger tez :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RLC2 napisał:

Link z Allegro był tylko przykładem że jest MX3 wiadomo że jeżeli nowy wchodzi do gry to kupujemy gdzie taniej, tylko gwarancja musi być.

Ja tylko daje informacje, bo jednak jest mnostwo osob, ktore kupuja "na pałę", przez allegro, w ogole nie wiedzac, ze mozna taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

U mnie clue jest takie, że ten sprzęt ma grać lepiej niż TV i oby lepiej niż soundbar w podobnym budżecie (1.5k).

Jeśli ten Kruger wytrzyma okres gwarancji to już będę zadowolony z niego. O ile lubię dobry dźwięk to jestem świadomy że do tego potrzebuje ten budżet zwiększyć minimum 10 krotnie, więc godzę się na to co jest :) Co nie oznacza że szukam co najlepszego się da upchnąć w tym budżecie i na co mogę polować. Sporo czytałem o kolumnach ale w kwocie powiedzmy max 1000 zł nie znalazłem nic bardziej sprawdzonego niż te dali concept 6, a mam je do kupienia 20km ode mnie za 8 paczek. Ewentualnie STS F-200n też są w zasięgu i nawet lepszej cenie.
 

Rozważałem wszystkie te denony, Yamahy, pionieery ale w znakomitej części to są amplitunery kina domowego, a ja na nie miejsca i tak nie mam, więc wolę lepiej napędzone stereo 😁

Edytowano przez Izzyvitfam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Izzyvitfam napisał:

U mnie clue jest takie, że ten sprzęt ma grać lepiej niż TV i oby lepiej niż soundbar w podobnym budżecie (1.5k).

Mozesz kupic nawet nowe, w tej cenie +/- 1k swietnie grajace Indiana Line Nota 260, Tesi 261, JBL A120/130 na przyklad + dalej ten Kruger, ktorego ja polecam, a kolega wyzej jednak nie potrafi napisac, dlaczego nie :) Do takiego pokoju, to super zestaw, patrzac na Twoje wymagania, a z czasem pojdziesz w gore ;)  

15 godzin temu, Izzyvitfam napisał:

Szukam używek, jak najtaniej, byle lepiej niż TV. 

Jak widzisz, mozna tez znalezc cos nowego, jesli gdzies tam w glowie masz widmo gwaranacji itd. Moze w ogole masz mozliwosc gdzies podjechac i posluchac? Znajdziesz salony, gdzie podlacza Ci i takie budzetowe zestawy :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Mozesz kupic nawet nowe, w tej cenie +/- 1k swietnie grajace Indiana Line Nota 260, Tesi 261, JBL A120/130 na przyklad + dalej ten Kruger, ktorego ja polecam, a kolega wyzej jednak nie potrafi napisac, dlaczego nie :) Do takiego pokoju, to super zestaw, patrzac na Twoje wymagania, a z czasem pojdziesz w gore ;)  

Jak widzisz, mozna tez znalezc cos nowego, jesli gdzies tam w glowie masz widmo gwaranacji itd. Moze w ogole masz mozliwosc gdzies podjechac i posluchac? Znajdziesz salony, gdzie podlacza Ci i takie budzetowe zestawy :)

Możliwość jest, mieszkam w Wwa :) Widziałem jeszcze używki Indiana line nota 550x za 1300 pewnie do nego, jednak podłogowe do mnie przemawiają chociażby ze względu na prezencję … 

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Te Dali Concept 6 dobrze grają z Marantzem pm6006, ale nie mam pojęcia za ile go możesz znaleźć? 

no najtańszy ok 1000 zł widziałem używany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Izzyvitfam napisał:

Widziałem jeszcze używki Indiana line nota 550x za 1300 pewnie do nego, jednak podłogowe do mnie przemawiają chociażby ze względu na prezencję … 

W tym budzecie akurat jestem zdania, ze duzy moze wiecej, takze jak najbardziej, ale! - podstawkowe na stojakach, tez nie wygladaja najgorzej, kwestia gustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

W tym budzecie akurat jestem zdania, ze duzy moze wiecej, takze jak najbardziej, ale! - podstawkowe na stojakach, tez nie wygladaja najgorzej, kwestia gustu :)

A taka konstrukcja jak quadral quintas 5000 II w zestawie 5.0? Taki zestaw za 650 pewnie do nego stoi niedaleko 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...