Skocz do zawartości

Stereo w kinie


PanSioś

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy. Nie wiem, czy w dobrym miejscu to piszę, jeśli nie, to przepraszam. Mam problem. Mam KD na bazie kilkuletniego Denona. Jestem b. zadowolony, lecz w stereo chciałbym lepiej-ten nie daje rady. Najprościej byłoby kupić nowy, nowoczesny amplituner, lecz szkoda mi tego Denona-w kinie robi robotę i wygląda jak nowy. Słuchałem Marantz Cinema 60-trafił do mnie, lecz znalazłem coś podobnego, a tańszego, chociaż pieniadze w tym momencie nie są bardzo ważne. W drugim pokoju mam dobry zestaw stereo na bazie Marantz pm7000n. Wracając do Denona, a właściwie do stereo w salonie. Mam możliwość kupna Marantz Cinema 70s w cenie ok. 600 €-recenzje i opisy mówią, że on gra w stereo na poziomie wystarczającym dla normalnego ucha. Mógłbym w tym momencie wynieść Denona, ale, chciałbym go nadal używać... Wpadłem na pewien pomysł-no, nie wiem, czy dobry. Pod cinema 70s podpiąć fronty-miałbym stereo, a Denona z resztą głośników-kpl do Atmosa-do Tego Marantza przez ProOut. Zachowałbym dobre kino i miałbym dobre stereo i miałbym możliwość rozbudowy kina o następne 2 głośniki. Dzwonię po dobrych sklepach, lecz konkretów nie słyszę. Dla mnie konkret to info-mogę tak zrobić, albo nie mogę. Jest też możliwość zakupienia drugiego pm7000n w cenie ok. 2800 zł, ale musiałbym przepinać fronty... Proszę o sugestie i propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanSioś napisał:

Wpadłem na pewien pomysł-no, nie wiem, czy dobry. Pod cinema 70s podpiąć fronty-miałbym stereo, a Denona z resztą głośników-kpl do Atmosa-do Tego Marantza przez ProOut.

Jak w sklepie też nie powiedziałeś jaki to Denon to nikt tego nie odgadnie... 

Na 99% sie nie uda. Musiałbyś mieć w jednym z tych sprzętów wielokanałowe wejście liniowe. O zabawie z poziomami wzmocnienia nawet nie wspominam. 

 

1 godzinę temu, PanSioś napisał:

cenie ok. 2800 zł, ale musiałbym przepinać fronty...

Za ok 200 PLN możesz kupić przełącznik/selektor głośników i nic nie przepinać z tyłu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zaproponować konkretny przełącznik głośników? 

I nie ma możliwości połączenia tych 2 urządzeń? W sensie Denon 1200 W i Marantz Cinema 70s? 

No już przeczytałem, że nie

Byłbyś uprzejmy napisać, dlaczego? 

Szybko napisałeś, że 1200 W - nie. 

Znasz ten amplituner? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko napisałeś, że 1200 W - nie. 

Znasz ten amplituner? 

3 minuty temu, PanKlor napisał:

Nie ale to niska seria Denona a takie modele nie mają pre out a tym bardziej wejścia wielokanałowego.

Co do przełącznika glosnikow. Nie korzystam wiec żadnego szczerze nie polecę. Poszukaj w sieci. Wpływu na dzwiek na tym poziomie bym się raczej nie spodziewał.

1200 W nie ma Pre Out, ale Marantz Cinema 70 ma. Nie che podłączać Marantza pod Denona, tylko Denona pod Marantza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PanSioś napisał:

1200 W nie ma Pre Out, ale Marantz Cinema 70 ma. Nie che podłączać Marantza pod Denona, tylko Denona pod Marantza

Ani w jedną, ani w drugą stronę tego nie zepniesz, Denon 1200W

image.png.a14a15a15961bb18a930df63b52873b2.pngma raptem dwa wejścia liniowe audio, więc Marantza 70 pod to nie podłączysz, nie ma wyjść przedwzmacniacza więc do Marantza 70 też się nie podłączysz z dwóch powodów - pierwszy brak PRE-OUT w Denonie, brak wejścia na końcówki mocy w Marantz 70, tak samo w Denonie 1200W więc nie ma do czego podejść z PRE Marantza.

Skoro chcesz lepsze stereo to dlaczego najtańszy/najniższy model amplitunera Marantza. Kup przełącznik głośników i wzmacniacz stereo za cenę amplitunera kupisz o wiele lepszy wzmacniacz stereo, albo wykorzystasz posiadany PM7000, który notabene jest droższy od amplitunera Cinema 70 i na pewno Cinema 70 nie ma podejścia pod posiadany wzmacniacz - będzie gorszy w stereo.

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, musiałbyś posłuchać, Cinema 60 to następca SR5013/SR5015 więc najniższy poza slim 70 w całej serii. Denon 4800 to już nieco wyższa półka, ale pytanie jak jest zestrojony pod stereo? Generalnie amplitunery w przedstawionym budżecie nie wypadną na poziomie PM7000, ale najlepiej wypożyczyć i posłuchać. Kino i stereo to trochę inne światy i nawet średnia półka amplitunerów ma problem w konkurowaniu z typowym nawet tańszym wzmacniaczem stereo. Jeżeli dużą część ma stanowić muzyka rozważ „hybrydę” amplituner z wyjściem Prę Out i wzmacniacz z wejściem na końcówkę. W kinie będziesz korzystał z amplitunera i końcówki wzmacniacza na frontach, stereo będziesz słuchał z pominięciem amplitunera. Ja mam taki układ i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon-a 1200W i tak stracisz, w kinie lepiej wypadnie Cinema 60 o Denonie 4800 nie wspomnę - to już inna liga w kinie. Nie wiem jak się ma Marantz względem Denon-a, ale dla mnie mój SR5013 jest w kinie zbyt łagodny i grzeczny (wcześniej miałem Onkyo TX-NR686). W stereo względem byłego Onkyo wypada nieco lepiej, ale jak na pokładzie pojawił się Audiolab 8300A to zmiażdżył amplituner Marantz-a. Jeżeli podoba Ci się Denon w kinie, niekoniecznie może przypaść do gustu Marantz. Jeżeli jednak chcesz zachować obecny amplituner, to najprostszym rozwiązaniem jest przełącznik kolumn i wzmacniacz stereo. Znasz i pasuje Ci dźwięk PM7000, masz go w innym pomieszczeniu, czy głośniki/kolumny masz takie same? Może przenieś go na próbę do pomieszczenia w którym masz obecne kino, bo rozkminiamy tutaj wzmacniacze stereo vs amplitunery kina, a może się okazać że ten PM7000 w pomieszczeniu gdzie masz kino już tak nie zagra, no i kolumny - czy takie same są w obydwu pomieszczeniach? Każdy element toru ma znaczenie, jednym z nich (często pomijanym) i to bardzo ważnym jest pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze mówisz. Pm7000n nie zagrał z moimi frontami z kina. Chyba one są skrojone pod Denon. Qrde, korci mnie ten Denon 4800h. Jest droższy od Cinema 60,ale do kina to pewniak. Recenzje mówią, że w stereo też daje radę. Ojjjj. Sklepy nie bardzo chcą robić odsłuchy w kinie, tylko w stereo. 4800 jest w zasięgu poniżej 1500 €-chyba najlepszym wyjściem byłoby wypożyczyć Marantz Cinema 60 i Denon 4800 i wybrać. 

Inne marki nie wchodzą w rachubę. W sypialni też mam Denona i tutaj Heos jest decydujący, choć nie jest idealny. 

Dziękuję Wam za poświęcony czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienam 70s to fajne urzadzenei jako procesor kina i amplituner do pozstałych kolumn efektowych. Z frontami i centralnymi momentami bywa malo wciągający i brakuej mu pary.

Ale to oczywiscie kwestia jakie kolumny beda dobrane.

Tak czy siak jakas zewnętrzna koncowka czy integra przyda się.

Z Denona model X4800 gra całkiem fajnie ale to wciaż nie poziom Arcama AVR 5 albo 11 czy Anthema

Przesłuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

cienam 70s to fajne urzadzenei jako procesor kina i amplituner do pozstałych kolumn efektowych. Z frontami i centralnymi momentami bywa malo wciągający i brakuej mu pary.

Ale to oczywiscie kwestia jakie kolumny beda dobrane.

Tak czy siak jakas zewnętrzna koncowka czy integra przyda się.

Z Denona model X4800 gra całkiem fajnie ale to wciaż nie poziom Arcama AVR 5 albo 11 czy Anthema

Przesłuchaj.

Z tymi poziomami to jest tak. Denon 4800,Arcam, następny, aż dojdziemy do 30 tysi. Potem głośniki-tu możemy iść zdecydowanie dalej. Nie-poziom Denona 4800 jest ostatnim dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 7.08.2024 o 22:56, PanSioś napisał:

Z tymi poziomami to jest tak. Denon 4800,Arcam, następny, aż dojdziemy do 30 tysi. Potem głośniki-tu możemy iść zdecydowanie dalej. Nie-poziom Denona 4800 jest ostatnim dla mnie.

Rozumiem, szanuję.

Na Amazonie bywa taniej. Fajny model warto polować. Ewentualnie rozważyć jego VS RZ50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Rozumiem, szanuję.

Na Amazonie bywa taniej. Fajny model warto polować. Ewentualnie rozważyć jego VS RZ50

Amazon niektóre pozycje ma duzo taniej w porównaniu że sklepami, np. wspomniany Denon 4800-prawie 2 tysie mniej,lub kilka razy wspomniany przeze mnie Marantz pm7000n. 

Inne marki nie wchodzą w rachubę z racji tego, że w domu jest HEOS. A teraz gdy Heos obsługuje jyz Tidal Conect , to już nawet nie myślę o czymś innym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 10:29, PanSioś napisał:

Amazon niektóre pozycje ma duzo taniej w porównaniu że sklepami, np. wspomniany Denon 4800-prawie 2 tysie mniej,lub kilka razy wspomniany przeze mnie Marantz pm7000n. 

Inne marki nie wchodzą w rachubę z racji tego, że w domu jest HEOS. A teraz gdy Heos obsługuje jyz Tidal Conect , to już nawet nie myślę o czymś innym. 

Ma mniej. Wiem. Regularnie tu wpadają okazję z Amazonu. Dobrze, bo są to znacznie bardziej dostepne ceny.

Rozumiem. No to  4800 z Amazon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...