Skocz do zawartości

Przygotowanie instalacji pod 5.2


asd

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym się was poradzić, w kwestii doboru zestawu do salonu, obecnie jestem na etapie przed tynkami i chciałbym pociągnąć kable do tylnich glosnikow, w związku z tym lepiej byłoby zamontować je na tylnej ścianie za kanapą czy może w podwieszanym suficie skierowane w stronę kanapy na wysokości uszu ? 

Chciałbym stworzyć takie cos:

i dodatkowo chciałbym się poradzić czy wzmacniacze wspolczesne posiadaja mozliwosc automatycznego wykrywania zrodla np. Puszczam sobie rano muzyke z telefonu i zaczyna grac caly zestaw, a załóżmy wieczorem uruchamiam TV i automatycznie wykrywa zrodlo ? Niestety ten bose lifestyle 650 jest poza moim budzetem wiec pytanie czy mozecie mi polecic podobne satelity ale w podobnym wygladzie ? Bo nie ukrywam ten zestaw Bose wygląda dość stylowo a np. Taki Kirsch nie podoba mi się. 

Pozdrawiam

 

Wrzucam zdjecia jakbym to chciał ustawic na podstawie wizualizacji.

Messenger_creation_af120c36-af3a-4419-92c5-24c8ecda1901.jpeg

Messenger_creation_9d07afbc-0968-445f-b59b-330c88ba1d42.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, asd napisał:

zamontować je na tylnej ścianie za kanapą czy może w podwieszanym suficie skierowane w stronę kanapy na wysokości uszu ? 

Na wysokości uszu.

 

20 minut temu, asd napisał:

Wrzucam zdjecia jakbym to chciał ustawic na podstawie wizualizacji.

 

Subwoofery niekoniecznie dobrze zagrają tak ustawione. Są pewne zasady którymi można się kierować w przypadku prostokątnych pomieszczeń. Jednak każdy korytarz, duże drzwi, niesymetryczne ustawienie zestawu powodują, że trzeba dochodzić empirycznie najlepszego ustawienia. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

 

Subwoofery niekoniecznie dobrze zagrają tak ustawione. Są pewne zasady którymi można się kierować w przypadku prostokątnych pomieszczeń. Jednak każdy korytarz, duże drzwi, niesymetryczne ustawienie zestawu powodują, że trzeba dochodzić empirycznie najlepszego ustawienia. 

W tym przypadku mam pomieszczenie łączone w kształcie litery L, ponieważ po prawej stronie na 2 zdjęciu jest kuchnia. A jak mogę ustawić subwoofery w tym przypadku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, asd napisał:

W tym przypadku mam pomieszczenie łączone w kształcie litery L, ponieważ po prawej stronie na 2 zdjęciu jest kuchnia. A jak mogę ustawić subwoofery w tym przypadku ?

Teoretycznie one mogą stać w dowolnym miejscu bo niskie częstotliwości nie są kierunkowe. Żeby to zrobić dobrze to wypadałoby to po prostu zmierzyć. To znaczy - mikrofon pomiarowy + darmowy program REW. Ustawiasz subwoofery, wstępnie kalibrujesz i patrzysz czy niskie tony mają w miarę równą charakterystykę w miejscu odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...