Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w kompletacji- laik


macdur

Recommended Posts

Dzien dobry. Myślałem,ze choc cos wiem na temat zestawu KD i stereo a po przeczytaniu nastu tematow okazuje sie ,ze jestem kompletna gapa.

 Pomieszczenie duze, ok 100m2 ale wydzielona czesc do leniuchowania przy tv to ok4.5 x 5 m . Glownie telewizja ,netflixy i tym podobne.Rzadziej muzyka, moze z 20%-cd i radio internetowe . Zestaw obecny to denon n10 +dali oberon 3. To wszystko znika. Chcialbym wreszcie miec pozytek z wynalazku jakim jest system 5.1 , 7.1 czy cokolwiek podobnego. Okablowania na przeciwko tv brak,ale to mozna zalatwic zimą-remoncik. Nie jestem , niestety ? , audiofilem ale slyszę roznice pomiedzy dzwiekiem z tv a N10 ,takze w aucie czuje roznice brzmienia b&o a burmester.Tak wiec do jakiejs kwoty wydatek ma sens.

  Budzet? Raczej sredniowysoki.Chcialbym sie zamknac do kwoty 20 tys,choc jesli naprawde byloby to uzasadnione przejsciem na lvl wyzej (ale ciagle cos dla amatora nie dla audiofila :) ) to mogę dolozyc.

  Mieszkam pomiedzy Wroclawiem a Poznaniem ,wiec odsluch takze mozliwy lub tez wskazany.Wolabym jednak uslyszec od profesjonalistow porady zeby nie dac sobie wcisnac czegos na czym jest wysoka marza, lub tez zeby nie przekroczyc poziomu ,ktorego i tak nie dostrzege, nie uslysze.

20240817_150649.jpg

20240817_150710.jpg

20240817_150727.jpg

Ze staroci mam jeszcze b&w dm602s2 , ok 20 letnie oraz subwoofer magnat 300A, 

  Kolor poza ampl raczej bialy z uwagi na wystroj 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanKlor, skupmy sie na glosnikach przez chwile.

Dali oberon on-wall, to ok

Ale czy wystepuje cos takiego jak na zdjeciu oberon vokal c aktywny?

 

Screenshot_20240817_183612_Chrome.jpg

Screenshot_20240817_183504_Chrome.jpg

Screenshot_20240817_183447_Chrome.jpg

A cos ladnego ,sensownego ze standow moglbys polecic? 

 Zailuwaz prosze,ze w razie czego miejsce na pelnowymiarowe kolumny jest ,ale nie upieram sie, moze byc kolejna para oberon 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Oberony do kina sa spoko, nie ma problemu ze zbudowaniem kina na malych kolumnach, jesli jest sub. Tutaj niedziwne, ze wszystko znika, jesli stoja na podlodze.
A propos stojakow, to polecam takie: https://allegro.pl/oferta/2x-stand-stojak-stojaki-podstawy-pod-kolumny-glosniki-podstawka-biale-60cm-15273885843
Masz do wyboru 20-100cm, albo na innej aukcji wszystko pod wymiar.  

14 minut temu, macdur napisał:

Ale czy wystepuje cos takiego jak na zdjeciu oberon vokal c aktywny?

Ale po co aktywny?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czyli zwykly vokal, i ok 

 A subwoofer ? Cos polecisz, bialego ?

Glosniki na standach maja byc na wysokosci glowy ? Sorry za durne pytanie,ale wole sie upewnic

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, macdur napisał:

Dali oberon on-wall, to ok

Ale czy wystepuje cos takiego jak na zdjeciu oberon vokal c aktywny?

Ale czemu ma być aktywny? 

20 minut temu, macdur napisał:

 Zailuwaz prosze,ze w razie czego miejsce na pelnowymiarowe kolumny jest ,ale nie upieram sie, moze byc kolejna para oberon 3

Do kina nie potrzebujesz pełnowymiarowych kolumn i tak odcina się je na 80 Hz. Wazne, żeby był subwoofer. Podrzuciłem Oberony bo już 2 masz i można je z powodzeniem wykorzystać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, macdur napisał:

Glosniki na standach maja byc na wysokosci glowy ? Sorry za durne pytanie,ale wole sie upewnic

Przyjelo sie, zeby glosnik wysokotonowy byl na wysokosci uszu, no i to sie sprawdza.

21 minut temu, macdur napisał:

A subwoofer ? Cos polecisz, bialego ?

Opcji jest mega duzo, a zmieszcza Ci sie nawet dwa po przekatnej, moze to dac fajny efekt. Przywolam tu @Butlerbo ma ogrom wiedzy. @PanKlor tez, a troche dublujemy sie w odpowiedziach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

Tam jest podobno 100 metrów... nie wiem czy ktoś na forum robił dobry bas w takiej przestrzeni. 

Mysle, ze tutaj nie szukamy czegos nadzwyczajnego, a po prostu tego:

3 godziny temu, macdur napisał:

Chcialbym wreszcie miec pozytek z wynalazku jakim jest system 5.1 , 7.1 czy cokolwiek podobnego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maciek72 napisał:

Bas ma uzupełnić pasmo , czy wypełnić 100m2 ?

To jest pytanie do autora wątku. Poza tym jeden subwoofer tego pasma raczej nie wypełni...

 

31 minut temu, maciek72 napisał:

Myślę , że strefę odsłuchu wystarczy .

Jak ja zamkniesz szczelnie to z powodzeniem wystarczy...

 

5 godzin temu, macdur napisał:

Chcialbym wreszcie miec pozytek z wynalazku jakim jest system 5.1 , 7.1 czy cokolwiek podobnego

To z budżetem 20k szedłbym w 5.1.2 z dobrym kinowym subwooferem i drugi dołożył w przyszłości. Najlepiej po osłuchaniu się i poczytaniu po co się to robi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PanKlor napisał:

Problem w tym, że ciśnienie nic sobie nie robi z takich życzeń.

PanKlor, sws pb2000 pro ? Czy moze to przerost formy na trescią?

W grupie Oberon nie widze niczego c dolby atmos, chyba ze on-wall to to samo ? Brakuje tylko tych glosnikow i sprawe mielibysmy za rozwiazana.

Zostanie ampituner .Ciagle podswiadomie wracam do opisow yamahy rx A6A -jest sens ? Cos ew podobnego w z tej połki,czy znowu to przerost ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, macdur napisał:

PanKlor, sws pb2000 pro ? Czy moze to przerost formy na trescią?

 

SVS PB2000 Pro to na 100 m^2 pewnie będzie niezbędne minimum. Jeszcze raz zazanaczę - nie mam doświadczenia z takimi przestrzeniami. Tak czy inaczej warto pomyśleć o drugiej sztuce na zaś. Drugi subwoofer (dobrze ustawiony i skaibrowany) pozwoli na wyrównanie pasma między 20 a 80/100 Hz. Fizyka jest tutaj niublagana i z jedną sztuką szanse bez dodatkowych zabiegów są raczej zerowe. 

 

52 minuty temu, macdur napisał:

W grupie Oberon nie widze niczego c dolby atmos, chyba ze on-wall to to samo ? Brakuje tylko tych glosnikow i sprawe mielibysmy za rozwiazana.

Jako Atmos mozesz dac cokolwiek - jak na uchwycie to np Minx 22. Do Atmosów dali ma Alteco ale na suficie w ładnm pomieszczeniu będzie to moim zdaniem słabo wyglądało. Jak masz sufit podwieszany to wybór jest też spory np. Dali Phantom jeżeli chcesz z jednej firmy wszystko.

 

55 minut temu, macdur napisał:

Zostanie ampituner .Ciagle podswiadomie wracam do opisow yamahy rx A6A -jest sens ? Cos ew podobnego w z tej połki,czy znowu to przerost ? 

Taniej i z Diraciem Onkyo RZ50. Trochę drożej Arcam AVR11. Można też próbować Denona X4800 + licencja Dirac - pewnie wyjdzie taniej niż Yamaha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy nie wolał bym w tym budżecie iść w Klipscha 640d albo 240d od tych on Wall Dali. Chociaż one ładnie wyglądaja.

Mozna tez zastanowić się nad Magnat THX

Beznazwy.jpg.dd23bf629f29ffffb37bfdad39f971e9.jpg

Albo Monitor Audio ma nowy model Gold on Wall. Ale nie wiem w jakim budżecie

https://www.q21.pl/monitor-audio-gold-on-wall-6g-macassar.html

Amplituner jak głównie do filmów to faktycznie Onkyo RZ50 albo Yamaha A4A tylko tu mniej kanałów, Denon X4800

Jak więcej muzyki koncertów to Arcam AVVR11 jako taki bardziej uniwersalny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Moim zdaniem Dali są jak najbardziej okej opcją tutaj. Brzmienie Oberonów znasz, choć na pewno zostanie ono ożywione przez ampli takie jak Onkyo RZ50, czy Arcam AVR11, którego mamy w outlecie w fajnej cenie. Denon AVC-X4800H sprawi, że sama charakterystyka będzie podobna. 

Rozważyłbym jednak na surround Monitor Audio Bronze FX, przy kanapie pod ścianą mogą się lepiej sprawdzić. Z subwooferem na pewno będzie dużo zabawy, by go odpowiednio ustawić na takiej przestrzeni, ale PB-2000Pro jest dobrą opcją na start do sprawdzenia Nie omijałbym też Klipschy RP-1400SW lub RP-1600SW. Duże, ale robią wielką robotę. Atmosy to jak wyżej, względnie dowolnie :) Minxy 22 dobrze się sprawdzają w takim ustawieniu. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...