Skocz do zawartości

dobór stereo 50m2 budżet 4k, max 5k, używki


Biff Eastwood

Recommended Posts

Witam. Szukam dla brata stereo do budowanego salonu 50m2, czyli podłogówki, najlepiej 3drożne + wzmacniacz (raczej bez funkcji sieciowych bo można w przyszłości pomyśleć o jakimś odtwarzaczu strumieniowym). Budżet pierwotny to 3k, realny to 4k, ale gdyby miała to być znaczna różnica to nawet 5k. Wiem, że powierzchnia pomieszczenia powoduje, że nie mogą to być słabe kolumny, ale tak naprawdę sama moc nie jest tutaj najważniejsza - aby przyjemnie grało. Kolumny najprawdopodobniej i tak będą szły do delikatnego tuningu. Wszystko powinno być używane, żeby zmieścić się rozsądnie w budżecie. Muzyka elektroniczna, lata 90, trochę rocka.

Patrzę na Pylony, patrzę na B&W, ale tak naprawdę poza cyferkami i cenami na platformach sprzedażowych nic mi to nie mówi.

Ja słucham monitory Tannoy m2 po dużym tunningu + Denon PMA 700AE w niedużym pomieszczeniu i gra to na moje ucho przyjemnie przy dobrym źródle typu Tidal.

Poproszę o pomoc w znalezieniu czegoś, ewentualnie wrzucanie linków do konkretnych przykładów. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kolumny są ważniejsze niż reszta toru, coś jak obiektyw jest ważniejszy niż body w fotografii (oczywiście bez skrajności).

Ojciec ma Heco Aurora 700 na około 75 metrach, 1000-ki dają lepszy bas, brzmienie jest zbliżone. Więc jak nie zależy na bassie, to można rozważyć "700".

Jaki wzmacniacz? - za 1300 będzie trudno, właściwie tylko używany, być może chiński (można użyć np. dwóch monobloków FOSI V3 ). Jest sporo fajnych używanych sprzętów na OLX czy Allegro, ale nie podejmę się wyboru, .....Koledzy może podpowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurory, zarówno 700 jak i tysiączki to dobre wybory na ten metraż. Możesz też szukać używanych Dynavoice DF8, Pylonów Sapphire 31. Z elektroniki dobrze mozna znaleźć starsze Cambridge Audio, ostatnio też w fajnych cenach pojawiało się Primare i21 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Generalnie kolumny są ważniejsze niż reszta toru, coś jak obiektyw jest ważniejszy niż body w fotografii (oczywiście bez skrajności).

Ojciec ma Heco Aurora 700 na około 75 metrach, 1000-ki dają lepszy bas, brzmienie jest zbliżone. Więc jak nie zależy na bassie, to można rozważyć "700".

Jaki wzmacniacz? - za 1300 będzie trudno, właściwie tylko używany, być może chiński (można użyć np. dwóch monobloków FOSI V3 ). Jest sporo fajnych używanych sprzętów na OLX czy Allegro, ale nie podejmę się wyboru, .....Koledzy może podpowiedzą.

Z przekonaniem napiszę, że korzystniej jest mieć droższą elektronikę od kolumn, zawsze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Biff Eastwood napisał:

opinie są raczej na korzyść Heco w tej półce cenowej.

 

4 godziny temu, Biff Eastwood napisał:

chyba stanie na Heco Aurora 700

 

4 godziny temu, Biff Eastwood napisał:

znalazłem ładne białe

Nie obraź się ale sprzętu audio nie kupuje się ani na podstawie opinii ani oczami ale tylko i wyłącznie własnymi uszami. Konkretnie zbierasz ze 3 propozycje na forum a następnie jedziesz na odsłuchy - w ten sposób minimalizujesz ryzyko porażki a maksymalizujesz zadowolenie. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...