Skocz do zawartości

Stereo salon 30m max 5k zł


larsx

Recommended Posts

@Piotr SonidoBezcenne są własne doświadczenia, autor pragnie coś pod telewizor i muzykę taneczną. Soundbar da lepsze efekty przestrzenne w filmach w muzyce co najwyżej średnio zagra. Zestaw stereo będzie bardziej uniwersalny w mojej ocenie choć sytuacja w salonie nie jest łatwa.

Ciekaw jestem jaki padnie wybór @larsx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2024 o 10:47, larsx napisał:

Bardzo dziekuje za zaangażowanie i że mój post nie pozostał bez odpowiedzi

Soundbar będzie ostatecznością jak już uznam że cena stereo aby efekt był zadowalający przekroczy granicę tego ile uważam że warto wydać.

Akurat w Twoim przypadku soundbar niekoniecznie będzie ostatecznością, raczej jedynym sensownym rozwiązaniem, z tego względu, że po prostu nie ma za bardzo jak ustawić głośników w Twoim (bardzo gustownym) wnętrzu.

Jest sporo dobrych soundbarow, Audio niedawno testowało droższe modele, warto się zapoznać. Spora powierzchnia, wiec dobrze coś z porządnym subem.

 

No chyba ze odkurzacz by zwolnił miejsce, tv dałbyś na środku tej ścianki i wtedy bo jego bokach dał jakieś głośniki, przy czym musiałbyś wtedy przesunąć kanapę w stronę tv na nie więcej niż 3m, żeby uzyskać choć namiastkę stereofonii, bo zdaje się ze rozstaw będzie dość wąski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak coś wybiorę napisze tutaj. Zakup trochę odwlecze się w czasie ponieważ jakieś dziwne perturbacje się zaczęły w firmie gdzie pracuję. 

Co do wnętrza, są dwa spore kwiaty, dywanu nie będzie bo żona nie chce (tak wygodniej sprzątać)

Nie ma szans żeby przysunąć kanapę 

Dziś po naleganiach syna na półkę obok dekodera wleciała konsola więc nie ma już miejsca na wzmacniacz. 

Wszystko zmierza do tego że faktycznie będzie np JBL 1000 do telewizora a do imprezek jakaś kolumna aktywna. 

Widzę że żeby zrobić to dobrze to może się okazać że przemebluje salon, wydam 20k a efekt i tak może być poniżej oczekiwań.

Lubię posłuchać muzyki z jajem ale nie nazwał bym się melomanem, wiekszosc czasu jestem poza domem ponieważ pracuje za granicą, a jak już jestem raczej wolny czas poświęcam na komputer i gry ( zakup nowego modułu do DCS i już kilkadziesiąt godzin nauki ) pojadę gdzieś czegoś posłucham jak już znajdę wolny budżet ale coraz bardziej rozsądek mi mówi że i tak skończy się na soundbarze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rajdek napisał:

Za sprawą kodeków. Pod warunkiem że ścieżka została nagrana w systemie przestrzennym i i dane kino obsługuje te kodeki.

Nie rozumiem.

Ale co kodek Ci zmienia ? Część soundbarów nie ma dekoderów HD nawet.

Czesć nie ma żadnych innych kanałów. Oprócz belki z randomowo skierowanymi głośnikami.

20 lat w tym siedziałem i słyszałem kilka belek które faktycznie robiły wrażenie przestrzenne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rajdek napisał:

Wystarczy puścić film ze ścieżką dźwiękową nagrana w dwóch kanałach pcm i ścieżka dźwiękowa nagrana choćby dolby digital 5.1, różnice od razu słychać.

No ale w belce nie ma tych kanałów. To jest po prostu inaczej.

Część ma jakieś głośniczki na boki czy do góry ale to nie jest to samo co realnie te kanały znajdujące się w odpowiednich miejscach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

No ale w belce nie ma tych kanałów. To jest po prostu inaczej.

Część ma jakieś głośniczki na boki czy do góry ale to nie jest to samo co realnie te kanały znajdujące się w odpowiednich miejscach.

Soundbar 2.1 i 3.1 już inaczej brzmią. Głośnik centralny już robi robotę są lepsze dialogi. System 5.1 gdzie ustawiamy sorround za plecami może dopiero stworzyć dźwięk przestrzenny. Zgodzę się że sama belka 2.0 z jakaś wirtualna adaptacją dźwięku nie da efektów przestrzennych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rajdek napisał:

Soundbar 2.1 i 3.1 już inaczej brzmią. Głośnik centralny już robi robotę są lepsze dialogi. System 5.1 gdzie ustawiamy sorround za plecami może dopiero stworzyć dźwięk przestrzenny. Zgodzę się że sama belka 2.0 z jakaś wirtualna adaptacją dźwięku nie da efektów przestrzennych.

No moga bo włącza się centralny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2024 o 00:54, larsx napisał:

Oczywiście jak coś wybiorę napisze tutaj. Zakup trochę odwlecze się w czasie ponieważ jakieś dziwne perturbacje się zaczęły w firmie gdzie pracuję. 

Co do wnętrza, są dwa spore kwiaty, dywanu nie będzie bo żona nie chce (tak wygodniej sprzątać)

Nie ma szans żeby przysunąć kanapę 

Dziś po naleganiach syna na półkę obok dekodera wleciała konsola więc nie ma już miejsca na wzmacniacz. 

Wszystko zmierza do tego że faktycznie będzie np JBL 1000 do telewizora a do imprezek jakaś kolumna aktywna. 

Widzę że żeby zrobić to dobrze to może się okazać że przemebluje salon, wydam 20k a efekt i tak może być poniżej oczekiwań.

Lubię posłuchać muzyki z jajem ale nie nazwał bym się melomanem, wiekszosc czasu jestem poza domem ponieważ pracuje za granicą, a jak już jestem raczej wolny czas poświęcam na komputer i gry ( zakup nowego modułu do DCS i już kilkadziesiąt godzin nauki ) pojadę gdzieś czegoś posłucham jak już znajdę wolny budżet ale coraz bardziej rozsądek mi mówi że i tak skończy się na soundbarze 😉

Nie bierz soundbara :( Masz tyle możliwości do wyboru a idziesz w najgorszą ;) Nie ma żadnego argumentu za tym aby twierdzić, że w słabej akustyce soundbar zagra tak samo źle jak zestaw stereo. Po pierwsze nie wiesz co będzie dopóki nie przytargasz tego sprzętu do tego pomieszczenia i nie sprawdzisz. Najlepiej idź gdzieś na odsłuch i porównaj belkę z systemem stereo i przekonaj się sam co ma więcej sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...