Skocz do zawartości

Denon1800 h


PanSioś

Recommended Posts

Jeśli chcesz koniecznie HEOS to odpalasz go przez amplituner kinowy i słuchasz stereo przez wzmaczniacz 2ch (bo jest połączone przecież przez preout). Jesteś tu ograniczony jakością amplitunera, mimo iż by pracowały zewnętrzne końcówki mocy. Jeśli chcesz pominąć ampli, to Denon ma swoje stremery z HEOS, tj. Denon DNP-2000NE. I budujemy budżet... hehe

Tu potrzeba najlepiej kogoś z branży żeby ogarnąć czy jest wzmak Denon/Marantz z bypass i HEOS, ja się poddaję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Butler napisał:

Jeśli chcesz koniecznie HEOS to odpalasz go przez amplituner kinowy i słuchasz stereo przez wzmaczniacz 2ch (bo jest połączone przecież przez preout). Jesteś tu ograniczony jakością amplitunera, mimo iż by pracowały zewnętrzne końcówki mocy. Jeśli chcesz pominąć ampli, to Denon ma swoje stremery z HEOS, tj. Denon DNP-2000NE. I budujemy budżet... hehe

Tu potrzeba najlepiej kogoś z branży żeby ogarnąć czy jest wzmak Denon/Marantz z bypass i HEOS, ja się poddaję. 

 

23 minuty temu, PanKlor napisał:

Ewentualnie warto zrozumieć po co ten Heos. Dla mnie to najsłabsza część całego ekosystemu... Po dodaniu Tidal Connect nic wiecej do szczescia nie trzeba (Spotify i Airplay bylo wczesniej). 

Zgadza się. Zapomniałem o ostatniej aktualizacji. Oczywiście Tidal Connect. Opłacam i Tidal i Spotify. 

Ale jeżeli podane wczesniej urządzenia nie zagrają razem z Cinema 70 s, to pozostaje mi zostawić na razie mojego poczciwego Denona 1200 W i zakupić coś do stereo i przepinać kable-to potrwa nie więcej niż minutę.Wilk syty i owca cała. Moje ucho już nie wyłapuje wszystkiego i jak już wspomniałem Denona DRA 800 zamieniłem na pm 7000 n-jest świetnie, lecz pamiętam też dźwięk dra 800-byl wystarczający. Bardzo dynamiczny i dla mnie pełny, albo prawie pełny. Mogę też w dobrych pieniądzach zakupić drugiego pm 700,lecz tu mi chyba  pasuje Denon DRA 900.Dziekuje za uwagi i sugestie. Wiem już, czego nie mogę zrobić. I chyba wiem, co zrobię. Temat uważam za zamknięty. Dobranoc. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PanKlor napisał:

Ewentualnie warto zrozumieć po co ten Heos. Dla mnie to najsłabsza część całego ekosystemu... Po dodaniu Tidal Connect nic wiecej do szczescia nie trzeba (Spotify i Airplay bylo wczesniej). 

Wczoraj pisałem i oglądałem tenis,wiec nie byłem dobrze skoncentrowany na pisaniu, przepraszam. HEOS potrzebny mi  do Tidal Conect, bo właśnie Heos po ostatniej aktualizacji zyskał taka możliwość. Działa teraz tak, jak Spotify. Masz rację, Heos jest niedopracowany, lecz teraz mogę Tidal obsługiwać w telefonie, wcześniej to była tragedia, choć dźwięk był tak samo super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Weź pod uwagę że możesz porzucić HEOS na system innej marki który obsługuje także Tidal. Dużo większe możliwości. To może być zewnętrzny streamer lub w ogóle zintegrowany wzmacniacz z usługami sieciowymi.

Oczywiście, że mogę. Jednak od wielu lat mam Denona i ten dźwięk w kinie, który znam jest dla mnie-nie zmienię. 

Zakupiłem jakiś czas temu WIM Pro plus. On działał, lecz mój Denon nie odbierał dźwięku. Optycznym jest TV podłączony. I oddałem.Najprawdopodobniej przyjdzie jakiś wzmacniacz i będę przepinać kable. Dziękuję. 

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Oczywiście, że mogę. Jednak od wielu lat mam Denona i ten dźwięk w kinie, który znam jest dla mnie-nie zmienię. 

Zakupiłem jakiś czas temu WIM Pro plus. On działał, lecz mój Denon nie odbierał dźwięku. Optycznym jest TV podłączony. I oddałem.Najprawdopodobniej przyjdzie jakiś wzmacniacz i będę przepinać kable. Dziękuję. 

I pewnie mój 1200 W zostanie, jak będzie już zmęczony życiem, to zakupię nowy amplituner. Wystawiłem go na sprzedaż, lecz nie ma za bardzo chętnych. 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanSioś napisał:

 Wystawiłem go na sprzedaż, lecz nie ma za bardzo chętnych. 😄

 

realnie to warty jest 500 PLN  a najlepiej go oddac potrzebujacym w miejscowosci w jakiej mieszkasz

obecnie zyjemy w czasach ze sprzet elektroniczny z segmentu entry staje sie szybko elektrosmieciem ktory po kilku latach jego uzywania blokuje nam doznania muzyczne ktore mozemy osiagnac z  zakupu nowszych modeli ulubionego producenta

nie zastanawiaj sie nawet chwili i kup nowszy model  ktory jest lepiej dopracowany do wymogu nowych technologii lat 2025+

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

 

realnie to warty jest 500 PLN  a najlepiej go oddac potrzebujacym w miejscowosci w jakiej mieszkasz

obecnie zyjemy w czasach ze sprzet elektroniczny z segmentu entry staje sie szybko elektrosmieciem ktory po kilku latach jego uzywania blokuje nam doznania muzyczne ktore mozemy osiagnac z  zakupu nowszych modeli ulubionego producenta

nie zastanawiaj sie nawet chwili i kup nowszy model  ktory jest lepiej dopracowany do wymogu nowych technologii lat 2025+

 

 

 

Dobrze mówisz. 🙂Wiem, ile czasu straciłem słuchając muzyki na nim. Ale czlowiek póki nie posmakuje, to nie wie. 1 miesiąc miałem DRA 800 i kupiłem pm7000n. I to mi wystarcza. Kino jest dalej wazne dla mnie. 

Być może zrobię, jak mówisz, tym bardziej, że jest w czym wybierać. Pozdrawiam 

2 godziny temu, PanKlor napisał:

No więc po tych wszystkich rozważaniach wróciłbym do x4800h. ;)

Wydaje mi się to bardzo sensowne. Dzięki. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Rozdzielanie systemu przy rozważaniu Stereo 70s, czy DRA-900H nie ma zbytnio sensu moim zdaniem. Dalej tgeż nie znamy Twoich kolumn. Denon AVC-X4800H zagra na ich poziomie, a przy tym będzie ciekawszy w kinie i brak konieczności przepinania zrobi robotę. W przyszłości możesz dokupić Atolla, Musical Fidelity, czy Audiolaba (bo mają wejście HT) i wtedy może pojawić się faktyczna różnica na plus. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć :) Rozdzielanie systemu przy rozważaniu Stereo 70s, czy DRA-900H nie ma zbytnio sensu moim zdaniem. Dalej tgeż nie znamy Twoich kolumn. Denon AVC-X4800H zagra na ich poziomie, a przy tym będzie ciekawszy w kinie i brak konieczności przepinania zrobi robotę. W przyszłości możesz dokupić Atolla, Musical Fidelity, czy Audiolaba (bo mają wejście HT) i wtedy może pojawić się faktyczna różnica na plus. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Witam. Teraz mam Magnat Signature 505, jako sourrand 503 centralny też MS, sub jest od Kruger&matz - jest ok. Zakupiłem ten zestaw po tym jak pod  Marantz pm7000n podpiąłem Magnat Signature 503-maly pokój. Bardzo mi pasują, jest świetna góra, podpieram się subem Onkyo. Ten Denon 1200 W tak mnie męczy, w sensie chciałbym zmienić, ale szkoda. Trochę odżył przy tych Magnatach. Byłem na odsłuchu Marantz Cinema 60.Dzwiek bardzo mi się podobał. Dlatego kupiłem tego pm7000n. Jak ma się ten Cinema 60 do Denona 4800? Czytam, że to już konkretny sprzęt, ma coś tam z droższych modeli i to, że niewiele pod względem dźwięku ustępuje najdroższym ampli Denona. Ale też korci mnie ten Cinema 60...Myślę, że gdybym kupił któryś z tych pli, to nie myślał bym już o wzmacniaczu. Jestescie gdzieś na Dolnym Śląsku? 

33 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć :) Rozdzielanie systemu przy rozważaniu Stereo 70s, czy DRA-900H nie ma zbytnio sensu moim zdaniem. Dalej tgeż nie znamy Twoich kolumn. Denon AVC-X4800H zagra na ich poziomie, a przy tym będzie ciekawszy w kinie i brak konieczności przepinania zrobi robotę. W przyszłości możesz dokupić Atolla, Musical Fidelity, czy Audiolaba (bo mają wejście HT) i wtedy może pojawić się faktyczna różnica na plus. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Już wiem - Pabianice. Daleko, 300 km. Lubię słuchać i oglądać tego fajnego z brodą. Jeśli to Ty, to serdecznie pozdrawiam. Jeśli to nie Ty, to też pozdrawiam🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Spoko. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. 

Byłem na odsłuchu Cinema 60 i Denona 3800 jako 2 rywali w klasie i podobnej cenie. W moim odczuciu na Direct w stereo to ten Marantz zjadł 3800 na śniadanie. Dobry salon we Wro. 

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Byłem na odsłuchu Cinema 60 i Denona 3800 jako 2 rywali w klasie i podobnej cenie. W moim odczuciu na Direct w stereo to ten Marantz zjadł 3800 na śniadanie. Dobry salon we Wro. 

Słuchasz oczami, czy uszami? Uważam dyskusję z Tobą w tym temacie za zakończoną. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może Ci się bardziej podobać - to odczucia. Wiele zależy od kolumn i pomieszczenia. X3800h ma lepszą korekcję niż Cinema 60 a ta została wyłączona. Fakty są takie jakie są. Konstrukcyjnie to jest inna klasa urządzenia. To, że komuś się coś bardziej podoba tego nie zmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanKlor napisał:

I może Ci się bardziej podobać - to odczucia. Wiele zależy od kolumn i pomieszczenia. X3800h ma lepszą korekcję niż Cinema 60 a ta została wyłączona. Fakty są takie jakie są. Konstrukcyjnie to jest inna klasa urządzenia. To, że komuś się coś bardziej podoba tego nie zmienia. 

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PanSioś napisał:

👍

Już wiem. Wiedziałem, że jest coś na rzeczy. Ty masz tego Denona 3800 i dlatego atakujesz tych, którzy chcą go ciut umniejszać. Zanim, kilka tygodni temu, trafiłem na to forum, najpierw czytałem. I dowiedziałem się, że jest jakiś Klor, który bardzo często wręcz kłóci się z innymi. Ty jesteś taki wszystko wiedząca upierdliwa mucha. Ty jesteś chemik, akustyka, znawca wszelakiej maści Audio, video, moto srogo i wszystkiego innego. Więc w ostatnim już zdaniu poproszę Cie, abyś już nigdy nie komentował moich pytań, problemów, zamiarów i opini. 

Tyle w temacie na ten temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanSioś napisał:

Ty masz tego Denona 3800 i dlatego atakujesz tych, którzy chcą go ciut umniejszać.

Mam i nigdzie Cię nie zaatakowałem. Pokazałem Ci czym się te urządzenia różnią oraz pokazałem gdzie przy porównaniu był błąd. Jak wybieram się do salonu na jazdę próbną to chcę zobaczyć jak auto jeździ i nie ustawiam go w trybie eco.  Jak nie wiesz czym się różni XT32 od zwykłego Audyssey albo XT to już nie moja wina. 

4 minuty temu, PanSioś napisał:

Ty jesteś taki wszystko wiedząca upierdliwa mucha. Ty jesteś chemik, akustyka, znawca wszelakiej maści Audio, video, moto srogo i wszystkiego innego.

Brawo. 

4 minuty temu, PanSioś napisał:

Więc w ostatnim już zdaniu poproszę Cie, abyś już nigdy nie komentował moich pytań, problemów, zamiarów i opini. 

Niestety ale nie będziesz mnie cenzurował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanSioś napisał:

Witam. Teraz mam Magnat Signature 505, jako sourrand 503 centralny też MS, sub jest od Kruger&matz - jest ok. Zakupiłem ten zestaw po tym jak pod  Marantz pm7000n podpiąłem Magnat Signature 503-maly pokój. Bardzo mi pasują, jest świetna góra, podpieram się subem Onkyo. Ten Denon 1200 W tak mnie męczy, w sensie chciałbym zmienić, ale szkoda. Trochę odżył przy tych Magnatach. Byłem na odsłuchu Marantz Cinema 60.Dzwiek bardzo mi się podobał. Dlatego kupiłem tego pm7000n. Jak ma się ten Cinema 60 do Denona 4800? Czytam, że to już konkretny sprzęt, ma coś tam z droższych modeli i to, że niewiele pod względem dźwięku ustępuje najdroższym ampli Denona. Ale też korci mnie ten Cinema 60...Myślę, że gdybym kupił któryś z tych pli, to nie myślał bym już o wzmacniaczu. Jestescie gdzieś na Dolnym Śląsku? 

Już wiem - Pabianice. Daleko, 300 km. Lubię słuchać i oglądać tego fajnego z brodą. Jeśli to Ty, to serdecznie pozdrawiam. Jeśli to nie Ty, to też pozdrawiam🙂

Jako, że kiedyś odrzuciłem Denona 3800,myślę o 4800 i Marantz Cinema 60,ktorego słyszałem. Jednak powinienem chyba obok 4800 postawić Cinema 50,nieprawdaz? Zauważyłem, że macie ciekawą cenę na Cinema 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...