Skocz do zawartości

Końcówka mocy do Diamondów 28?


Atlas1304

Recommended Posts

Witam serdecznie. Postanowiłem sobie zmienić cały system i zainwestować i zrobić od początku. I tak więc kupiłem po odsłuchu Pylon Diamond 28 i eversolo dmp6. Na chwilę obecną mam podłączoną rege mire jako końcówke mocy i bardzo podoba mi się to granie. Jest dobra podstawa basowa jest dociążony dźwięk grubszy środek tak jak lubię. No i góra czytelna spokojna i wyraźna. Oczywiście eversolo robi za przedwzmacniacz. I teraz prośba do was.

Doradźcie mi jakąś integre albo końcówkę co by mi zagrała w bardzo podobny dociążony sposób. Co tutaj można typować? Kwota na to to do 10tyś.

To przesłuchałem i wnioski po krótce.

Końcówka od eversolo za bardzo sterylna.

Cambridge audio cxa81 za dużo góry. 

Nad c368 za kluchowaty. W ogóle nie moj typ grania.

Silver luna fezz jakieś takie za lekkie to granie.

Marantz model 50 za dużo iskier za mało nasycona średnica.

Sam już wnioskuję że chyba bardziej do mnie przemawia brytyjskie granie.

Lekko ocieplone gestrze dociążona średnica i czytelna szczegółowa ale nie ostra góra. Dajcie jeszcze jakieś typy co posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Sprawdziłbym w takim razie Regę Elex MK4, w dobrej cenie mamy też Elicita MK5 z uszkodzoną obudową. Da Ci to podobny charakter grania do Miry, ale brzmieniowo powinno być zauważalnie lepiej. Stosowanie ich wbudowanego przedwzmacniacza też da lepsze efekty niż tego z DMP-A6, bo on nie jest najwyższej klasy. Pod końcówkę znacznie lepiej nadaje się DMP-A8 :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian M2 jak jeszcze dostępny. To dokładnie takie brytyjskie granie średnica, wokale, bas świetny nie przesadnie za mocny ale  dobrze kontrolowany i delikatna góra ,nie kłuje ale wyraźna. Music Fidality M5Si  tez brytyjskie granie z mniejszą ilością wysokich.

Potem juz jest Naim Supernait 3 , Leema Tucana 2 ale to juz drogie zabawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Atlas1304 napisał:

Dzwoniłem dzisiaj do jednego z salonów i otrzymałem typ do Diamondów o którym nawet nie pomyślałem a Pan stwierdził że jest pewien na 90% że mi przypasuje. Mowa o Arcam radia 25. Co o nim sądzicie? Wygląda ciekawie.

Warto sprawdzić, ale to też nieco bardziej otwarte granie. Nie ma tu takiego dociążenia jak w Redze, ale nie ma też mowy o takim rozjaśnieniu jak w CXA81. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...