Skocz do zawartości

Wasze sposoby przeprowadzania odsłuchów 3-wnioski końcowe


Nowy75

Recommended Posts

Nie jestem zbytnio oblatany w częstotliwościach ,więc nie odpowiem wiążąco na pytanie o te 700Hz . Natomiast mogę potwierdzić ,że chętnie schodzą dość nisko jeśli dać im okazję np. zbyt bliskim ustawieniem do ścian czy mebli . Potrafią wtedy pięknie zarezonować ,a raz nawet uzyskałem efekt basu ,który wybrzmiewał mi w salonie jeszcze moment po tym jak już nie było go w muzyce . Samemu basowi brakuje w mojej opinii nieco zróżnicowania ,niektóre jego zakresy nieco się rozlewają . Obecne moje "prace domowe" mają wykazać ,co mogę uzyskać w zakresie brzmienia korektą ustawienia monitorów . Nie wiem , skąd wziął się w wątku ten Cambridge ,póki co nie zamierzam zmieniać sprzętu 😀 . Czasami rozmyślam przyszłościowo nad zmianą zarówno elektroniki jak i monitorów ,oczywiście w kontekście poprawy jakości słuchanej muzyki . I tu dochodzimy do wspomnianej przez Ciebie opłacalności ,ile będzie trzeba wydać ,żeby zagrało wyrażnie lepiej ,a nie tylko trochę ,albo inaczej . Ale o to jeszcze głowa mnie nie boli 😀 . Zanim nastąpią jakiekolwiek zmiany sprzętowe ,będę chciał sprawdzić w domu, co mogę uzyskać podpinając np. najpierw lepsze kolumny ,potem lepszy wzmacniacz ,a wreszcie to i to . Sądząc po reakcjach niektórych forumowych kolegów na mój zestaw , z tym "lepszym" nie będzie większego problemu 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy75 Ja bym zaczął od zakupu dużo lepszego wzmacniacza. Ten dziwny bas to wina kiepskiego wzmocnienia a nie samych kolumn.

Masz amplituner hybrydę na lampach i stopniu końcowym prawdopodobnie na którymś tanim układzie scalonym. 

Potrzebujesz rasowego tranzystora ze stopniem końcowym na elementach dyskretnych - najlepiej Sankenach albo Toshiba z porządnym zasilaczem i radiatorami. Ewentualnie coś w klasie D, żeby faktycznie mogło bujnąć i zatrzymać te kolumny.

Tak jak teraz to nawet nie słysząc tego zestawu wiem, że ta Taga jest zbyt słaba skoro masz przygody z basem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AudioTube napisał:

Poproszę o zachętę, jakiś sposób, bym jeszcze raz spróbował. Dziękuję 

Adam , to proste. Kupujesz sobie Odina , jak masz bi-amping lub skromniej Valhallę 

https://audiosfera.eu/4711,nordost-odin-2-2-m-komplet-przewodow-glosnikowych-autoryzowany-dealer-szczecin.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral&utm_term=CPC5#dlapi_npa=0&dlapi_lu=202404152113291174106131

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-glosnikowy-Nordost-Valhalla-2-4m/9817?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=b0f10c76-21df-954e-3982-af552c17f011#

włączasz sprzęt , kładziesz fakturkę przed sobą i nie ma takiej możliwości byś nie usłyszał kabli :) 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gargan napisał:

@Nowy75 Ja bym zaczął od zakupu dużo lepszego wzmacniacza. Ten dziwny bas to wina kiepskiego wzmocnienia a nie samych kolumn.

Masz amplituner hybrydę na lampach i stopniu końcowym prawdopodobnie na którymś tanim układzie scalonym. 

Potrzebujesz rasowego tranzystora ze stopniem końcowym na elementach dyskretnych - najlepiej Sankenach albo Toshiba z porządnym zasilaczem i radiatorami. Ewentualnie coś w klasie D, żeby faktycznie mogło bujnąć i zatrzymać te kolumny.

Tak jak teraz to nawet nie słysząc tego zestawu wiem, że ta Taga jest zbyt słaba skoro masz przygody z basem 🙂

Zostałem chyba żle zrozumiany . Nic dziwnego z basem się nie dzieje . To cuda ,które wyprawia akustyka , bo przecież sprzęt jest ten sam . Przestawiam monitory ,coś dostaję nowego w dżwięku,czegoś mi ubywa ,fizyka 😀 . Jestem świadomy ,że Taga raczej nie grzeszy jakością podzespołów/np.napędu cd 😀/, i bardzo mnie ciekawi,co mógłbym uzyskać wydajniejszym piecem , ale jakimś cherlakiem też nie jest . Same monitory jak praktycznie każde grają "jakoś", coś jest w nich lepsze kosztem czegoś innego .

41 minut temu, Gargan napisał:

@Nowy75 Ja bym zaczął od zakupu dużo lepszego wzmacniacza. Ten dziwny bas to wina kiepskiego wzmocnienia a nie samych kolumn.

Masz amplituner hybrydę na lampach i stopniu końcowym prawdopodobnie na którymś tanim układzie scalonym. 

Potrzebujesz rasowego tranzystora ze stopniem końcowym na elementach dyskretnych - najlepiej Sankenach albo Toshiba z porządnym zasilaczem i radiatorami. Ewentualnie coś w klasie D, żeby faktycznie mogło bujnąć i zatrzymać te kolumny.

Tak jak teraz to nawet nie słysząc tego zestawu wiem, że ta Taga jest zbyt słaba skoro masz przygody z basem 🙂

I jeszcze dla jasności, ja nie narzekam,ja poszukuję 😀 . Koledzy często tu pisali , a to brumi ,a to szumi , u mnie takich zjawisk nie słychać ,a że nie wszystkie zakresy idealne... , kto tak ma? 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nowy75 napisał:

 bardzo mnie ciekawi,co mógłbym uzyskać wydajniejszym piecem 

Zyskasz szybkość, szczegółowość, dokładność - panowanie nad kolumnami. 

Podejrzewam, że ta Taga ma moc, ale też wysoką impedancję wyjściową. To nie jest dobrze.

Spróbuj tych kolumn z mocniejszym wzmacniaczem i dopiero zobaczysz jak one grają 🙂 Tylko żadnych lamp... 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gargan napisał:

Wydaje mi się, że te Nordost mogą brzmieć trochę zbyt płasko, bo to są taśmy

Podsunąłeś mi pewien pomysł. No i @AudioTube Adam trochę mnie może niechcący, ale zmobilizowałeś. Dzisiaj uruchamiałem lampy, więc miałem mnóstwo kabli do przepinania. Tak sobie teraz pomyślałem , że pójdę za ciosem i jutro pobawię się głośnikowymi. 

Teraz jest wpięty Talk Concert 4 / zdjęcie 1/ , jutro zobaczę, czy usłyszę różnicę po wpięciu baaardzo grubej Kody , a na koniec taśmy Alpha Core Goertz. 

IMG_2214.JPG

koda1.jpg

IMG_2213.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gargan napisał:

Nie wiem jak można znaleźć coś czego nie ma, ale zawsze można spróbować

Próbować należy. Gdyby nie paru gości z wizją, to nadal żylibyśmy w jaskiniach i biegali z zaostrzonym patykiem po żarcie ;) 

A i kalorii się trochę spali podczas eksperymentu. Same plusy Panie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MMarek napisał:

Ja tak robię ale z fakturą na paczki, wtedy słyszę różnicę w stosunku do poprzednich kolumn

Zazdroszczę. Marek patrząc na cenę Twoich kolumn , to faktycznie wystarczy tylko spojrzeć na f-rę. Nawet systemu nie trzeba odpalać by wiedzieć , że lepiej grają od poprzednich :) A jaka oszczędność w rachunkach za energię elektryczną ! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Podsunąłeś mi pewien pomysł. No i @AudioTube Adam trochę mnie może niechcący, ale zmobilizowałeś. Dzisiaj uruchamiałem lampy, więc miałem mnóstwo kabli do przepinania. Tak sobie teraz pomyślałem , że pójdę za ciosem i jutro pobawię się głośnikowymi. 

Teraz jest wpięty Talk Concert 4 / zdjęcie 1/ , jutro zobaczę, czy usłyszę różnicę po wpięciu baaardzo grubej Kody , a na koniec taśmy Alpha Core Goertz. 

IMG_2214.JPG

koda1.jpg

IMG_2213.JPG

No i to jest coś -oprócz lepszego osłuchania ,wyższej klasy setu ,itd.-czego mi brakowało w moim małym teście ,by był bardziej miarodajny,mianowicie kabli różnych konstrukcyjnie . Dziękuję za przejęcie niewdzięcznej roboty z tymi przepinkami i czekam na wnioski z porównania 😀

21 godzin temu, Gargan napisał:

Zyskasz szybkość, szczegółowość, dokładność - panowanie nad kolumnami. 

Podejrzewam, że ta Taga ma moc, ale też wysoką impedancję wyjściową. To nie jest dobrze.

Spróbuj tych kolumn z mocniejszym wzmacniaczem i dopiero zobaczysz jak one grają 🙂 Tylko żadnych lamp... 🙂

Spróbuję i wzmaka i kolumny i lampę też 😀 . Jak dla mnie to już sama ta lampowa poświata w ciemnościach  "gra"😀 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nowy75 napisał:

No i to jest coś -oprócz lepszego osłuchania ,wyższej klasy setu ,itd.-czego mi brakowało w moim małym teście ,by był bardziej miarodajny,mianowicie kabli różnych konstrukcyjnie . Dziękuję za przejęcie niewdzięcznej roboty z tymi przepinkami i czekam na wnioski z porównania 😀

Spróbuję i wzmaka i kolumny i lampę też 😀 . Jak dla mnie to już sama ta lampowa poświata w ciemnościach  "gra"😀 .

Dla mnie lampy to tylko marnowanie prądu i wcale to dobrze nie gra... Ale inni mają odmienne zdanie na ten temat 🙂

Tradycyjny tranzystor z dużym w stosunku do mocy wyjściowej zasilaniem to jest właściwy kierunek 🙂

Próbuj różnych konfiguracji. Za którymś razem znajdziesz optymalne dla Ciebie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gargan napisał:

Dla mnie lampy to tylko marnowanie prądu i wcale to dobrze nie gra...

Po pierwsze wcale dużo prądu nie biorą / zdjęcie z listwy sprzed chwili / :) , a "dobrze" to pojęcie względne. Dla mnie dobrze to nie gra np. De' Agostino z Wilson Alexia , a już na pewno McIntosh z kolumnami ... McIntosha , plamę daje także Gryphon ze swoimi paczkami , o Naimie z Focalami Utopia już pisałem w innym wątku. Pasuje mi bardziej Cyrus, niż Cambridge na którego mam alergię. :)  Słuchałem różnych tranzystorów i różnych lamp. I tutaj i tutaj znajdę perełki i takie , które niestety mi nie leżą. Za nic nie powiedziałbym , że coś dobrze nie gra , nie znając pozostałych elementów systemu i pomieszczenia. A nawet jak mi nie pasuje to .... tylko mnie. 

 

IMG_3239.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gargan napisał:

Czyli jest jeszcze dla Ciebie nadzieja

Czytając Twoje niektóre wypowiedzi chciałbym to samo powiedzieć o Tobie :) 

Nie wiem czemu , ale mam dziwne wrażenie , że spotkałem się już z podobną narracją. Do złudzenia przypomina mi dyskusję , a raczej podawanie prawd objawionych na AS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Czytając Twoje niektóre wypowiedzi chciałbym to samo powiedzieć o Tobie :) 

Nie wiem czemu , ale mam dziwne wrażenie , że spotkałem się już z podobną narracją. Do złudzenia przypomina mi dyskusję , a raczej podawanie prawd objawionych na AS.

Nie mogłeś mnie czytać na AS, bo mam tam bana 😁

Tak, wiem że to źle, że mam swoje zdanie 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...