Skocz do zawartości

Tani wzmak (Wiim Amp, Loxjie A40,....NAD ?) pod tanie kolumienki (Bowersy 607 S3)?


sybilant

Recommended Posts

Cześć!

Ze względu na mały metraż (i niewielkie zasoby gotówki :) ) myślę żeby skusić się na B&W 607 S3.  Pierwsze odsłuchy większych 606 S2 były bardzo pozytywne (inne pomieszczenie, inne warunki, itd.). Nie wiem jednak jak one wypadają na tle KEF LS50 czy Usher S-520.

Myślę jednak, że postawię na Bowersy, tylko jaki wzmak (1000-2500 zł) im dać?

Na redditach polecają Wiim Amp pod 607 S3, ktoś też poleca Loxjie A40 i NADy w klasie D, ale to już sporo ponad budżet, chyba że używane (np. C368).

Zyskam wiele dopłacając do używanego NAD-a?

Wiim Amp podoba się, bo obsługuje (jeśli dobrzez zrozumiałem) serwisy streamujące Tiidal, Qobuz i inne.

Jakie są Wasze typy jeśli chodzi o wzmak?

Z czym łączycie swoje Bowersy 600 S2/ S3?

Co polecacie żeby wypożyczyć do odsłuchu?

 

 

Edytowano przez sybilant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, stach_s napisał:

Expo jest ciepło grającym wzmacniaczem??????? 

Ten konkretny model  Expo gra z lekkim ociepleniem, choć z tym zestawieniu bardziej spokojnie zgrają MF i Magnat. Po kolumn grające mocniejszą górę te modele się sprawdzają, a które połączenie najlepiej wypadnie to już zależy od gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Niesyety pod te kolumny trzeba coś cieplejszego , łagodniejszego.

 

9 godzin temu, rajdek napisał:

Lekko ocieplone, muzykalne, gładkie granie zapewni Octavio AMP

 

3 godziny temu, kn1234 napisał:

Bo twój🤺

Nie mój to już nie będzie gładki i ocieplony ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sybilant ciesz się tymi kolumnami póki ich nie masz. 
Załączysz, będziesz kombinować na jakie inne zmienić. 
 

Na pierwszą płytkę polecam George’a Michaela. Songs from the last century. Uwielbiam sybilanty. Większość audiofili za nimi nie przepada. A przy przyzwoitym sprzęcie polubisz i Ty.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sybilant napisał:

Na redditach polecają Wiim Amp pod 607 S3, ktoś też poleca Loxjie A40 i NADy w klasie D, ale to już sporo ponad budżet, chyba że używane (np. C368).

Może to być zbyt jasne połączenie i na pewno nie każdemu przypasuje :) Prędzej rozważałbym Argona SA2Audiolaba 6000A, Quad Vena II, może Taga Harmony HTA-1000B. Tu opcje od lekkiego ocieplenia, do mocnego ;) Może poza Quadem, który jest bardzo naturalny, ale jednocześnie temperuje górę, więc można go tak odebrać :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) W filmie omawiamy Audiolaba, dodatkowo Atolla IN50 i Musicala M2si, które znajdziesz wśród używanych w zamierzonym budżecie :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem Audiolab 6000 Play, to chyba to samo co A tylko w funkcją streamingu za 2400 zł.

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/wzmacniacz-audiolab-play-6000a/1089981

38 minut temu, AudioTube napisał:

@sybilant ciesz się tymi kolumnami póki ich nie masz. 
Załączysz, będziesz kombinować na jakie inne zmienić. 

607 S2 bardzo mi przypadły, więc nie wiem.......... Co polecisz za 2.5 tys zł zamaist Bowersów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sybilant napisał:

Co polecisz

Chciałbym, żebyś cieszył się zrównoważonym brzmieniem. Tak by godzinkę, dwie bez bólu głowy wytrzymać. 
 

Nie wiem na pewno, ale gdybym miał tak składać audio z oddzielnych elementów za 2.5-3 tyś za element, to jednak poszedłbym w aktywne kolumny. Plus źródło/Wiim/Bluesound. Tych jest cała masa w normalnych pieniądzach.

I oczywiście nigdy więcej na forum ani żadnych recenzji. 
 

Albo poszedł w słuchawki/tor. 
Ale to już tak na marginesie, bo dopiero od 2-3 lat mam, więc nie długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sybilant napisał:

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

W mój gust najlepiej się wpisują Exposure 1010, Muscial Fidelity M2si, może też jakiś "Danone". Od tych zacznę.

Jak będziesz miał kolumny to najlepiej, aby udał się z nimi do salonu na odsłuch i wstępnie porównał granie tych połączeń, wtedy zobaczysz szybko co najlepiej trafi w Twój gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2024 o 22:00, rajdek napisał:

Lekko ocieplone, muzykalne, gładkie granie zapewni Octavio AMP. Posiada wbudowany streamer, można podpiąć też dysk/pendrive pod USB.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-strumieniowy-octavio-amp-24v-gwarancja-CID99-ID11uJOt.html

O jak o nim dawno nie było :)

Dnia 6.09.2024 o 10:55, sybilant napisał:

Tu znalazłem Audiolab 6000 Play, to chyba to samo co A tylko w funkcją streamingu za 2400 zł.

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/wzmacniacz-audiolab-play-6000a/1089981

Warto u nich polowac na wersję bez Play. Będzie jeszcze taniej a dokupisz Wiim

Dnia 6.09.2024 o 16:38, rajdek napisał:

Z Marantz PM7000N też się zgrają neutralny tak pomiędzy Octavio a M2si.

Dobry wzmacniacz w fajnej cenie. Moim zdaniem warto. Lepiej od Octavio i M2si,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...