Skocz do zawartości

Dobry zestaw stereo na lata - prośba o pomoc


Pablo78

Recommended Posts

14 minut temu, Chmarski napisał:

@Tomasz Kluczynski czym nagrywasz? Bo na Quadralach to słabo brzmi :( 

 

Tomku nagrywam mikrofonem stereo podłączonym do telefonu. Filmy z Youtuba by dobrze brzmiały to trzeba słuchać na słuchawkach plus wzmacniacz sluchawkowy. Puszczane z tv na zestaw stereo zawsze będzie brzmiało gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Filmy z Youtuba by dobrze brzmiały to trzeba słuchać na słuchawkach plus wzmacniacz sluchawkowy. Puszczane z tv na zestaw stereo zawsze będzie brzmiało gorzej.

Obawiam się, że trzeba by było jednak w coś lepszego zainwestować.

Sprawdź kanał VirtualHIFI na YT. To może brzmieć z TV na zestaw stereo tak, ze specjalnie nie ma się do czego przyczepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kn1234 napisał:

Nie żebym się czepiał ale masz za słaby recorder pewnie,bo wiele wstawek na YT brzmi jak z tidala(😁) a słucham na wzmaku sł. i BD DT 770,lepiej się słucha na czerwonej komodzie,bas mniej kartonowy

Miałeś rację jeśli chodzi o wczorajsze filmiki, bo nagrywałem telefonem z podłączonym mikrofonem, ale niestety źle ustawiłem czułość mikrofonu na minimalna. Wieczorem jak sprawdziłem po twoim wpisie to rzeczywiście było bardzo kiepsko i wszystkie te filmy skasowałem. Wcześniej wszystko nagrywałem samym telefonem. Może dzisiaj popróbuje coś ponagrywać ale będę musiał pozmieniać ustawienia i od razu spróbuję podłączyć słuchawki do mikrofonu by słyszeć jak to się nagrywa. Jak nie będzie lepiej to dam sobie z tym spokój, bo w specjalne programy do nagrywania oddzielnie dźwięku nie będę się bawił. 

Sam dźwięk leci puszczany z Qobuza a czasem z płyt przegranych na dysk twardy A8. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Miałeś rację jeśli chodzi o wczorajsze filmiki, bo nagrywałem telefonem z podłączonym mikrofonem, ale niestety źle ustawiłem czułość mikrofonu na minimalna. Wieczorem jak sprawdziłem po twoim wpisie to rzeczywiście było bardzo kiepsko i wszystkie te filmy skasowałem. Wcześniej wszystko nagrywałem samym telefonem. Może dzisiaj popróbuje coś ponagrywać ale będę musiał pozmieniać ustawienia i od razu spróbuję podłączyć słuchawki do mikrofonu by słyszeć jak to się nagrywa. Jak nie będzie lepiej to dam sobie z tym spokój, bo w specjalne programy do nagrywania oddzielnie dźwięku nie będę się bawił. 

Sam dźwięk leci puszczany z Qobuza a czasem z płyt przegranych na dysk twardy A8. 

Jakim mikrofonem nagrywasz ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Jakim mikrofonem nagrywasz ? 

XYPERX QUADCAST S

Muszę jeszcze sporo popróbować, bo dzisiaj próbowałem zmieniać czułość mikrofonu, i nagrywać w trzech różnych charakterystykach: stereo, dookólnej i kordioidalnej, ale nie byłem zadowolony z efektów.

Bawić się w inne mikrofony nie będę, bo to nagrywam tak dla siebie i jak nie osiągnę lepszych efektów to dam sobie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kn1234 napisał:

Nie poddawaj się bo starsze wstawki nawet fajne wyszły👍

No ale ogólnie jestem bardzo zawiedziony, że lepiej brzmią te filmiki nagrane mikrofonem telefonu niż normalnym mikrofonem. Nie jest to żąden  dobry mikrofon, ale taki średniaczek za 5 stówek.

No ale to pewnie moja wina , że czegoś nie ogarniam.

W czwartek jadę do Niemiec jak przyjadę następnym razem to spróbuję jeszcze powalczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to drogie hobby, te 10 tysięcy to faktycznie tak na początek budżetowo, potem to juz od 20 tysięcy w górę.

Średniej klasy wzmacniacz to 8000 zł minimum ,średniej klasy kolumny koło 10 tysięcy do tego kable , Streamer, Dac, Gramofon etc a i tak najważniejsza jest akustyka, która może powalić sprzęt i za 200 tysięcy

Każdy tak zaczyna potem coraz wyżej i wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Audio to drogie hobby, te 10 tysięcy to faktycznie tak na początek budżetowo, potem to juz od 20 tysięcy w górę.

 

No właśnie, tak naprawdę to studnia bez dna Dlatego finalnie zdecydowałem się na Yamahę RN800a, bo jestem przekonany że na początek (który mam nadzieję się nieco przeciągnie) to idealne optimum dla mnie. Mocne all in one, gra niezwykle przyjemnie (przynajmniej dla mnie - dopiero wchodzę w świat audio, daruję sobie opisy bardziej wysublimowane typu jaśniej, chłodniej, szybko etc., bo nie do końca jeszcze wszystkie je łapię) i ma moim zdaniem świetny design (wiem, to sprzęt audio, ale dla mnie w tej kwestii wygląd też ma znaczenie ). 

Gdybym mógł jeszcze poprosić o sugestie kolumn do tej Yamahy tak do 6k za parę (8k to absolutny max teraz, przy którym przekroczę budżet), które mimo profilu Yamahy zagrają w miarę fajnym basem byłbym wdzięczny. Na podkaście S4Home natknąłem się na informacje, że do modelu Yamahy 803 całkiem dobrze pasowały kolumny Heco Aurora 700. Czy byłby to również dobry pomysł do modelu RN800a? W wątkach przewijały się też polecajki do Monitor Audio Bronze 500, Dali Oberon 7 czy Focal Aria 936. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No ale ogólnie jestem bardzo zawiedziony, że lepiej brzmią te filmiki nagrane mikrofonem telefonu niż normalnym mikrofonem. Nie jest to żąden  dobry mikrofon, ale taki średniaczek za 5 stówek.

No ale to pewnie moja wina , że czegoś nie ogarniam.

W czwartek jadę do Niemiec jak przyjadę następnym razem to spróbuję jeszcze powalczyć.

Jaki jest w ogóle cel tych nagrań ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo78 napisał:

do modelu Yamahy 803 całkiem dobrze pasowały kolumny Heco Aurora 700. Czy byłby to również dobry pomysł do modelu RN800a? W wątkach przewijały się też polecajki do Monitor Audio Bronze 500, Dali Oberon 7 czy Focal Aria 936. 

Aurory będą bezpiecznym wyborem, aczkolwiek najlepiej przesłuchać wszystkie 4 paczki.

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PiotrJ12 napisał:

Do autora,

mam stereo od ok 10 lat i też nie planowałem zmian w systemie. W sumie mam 3 wzmacniacz i chyba 5 kolumny ;)

Im więcej czytam i bardziej zagłębiam się w świat HIFI to mam niejasne wrażenie, że tak się to właśnie może skończyć  😏

Edytowano przez Pablo78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Jaki jest w ogóle cel tych nagrań ?

Nagrywam sobie, by pózniej łatwo móc odtworzyć i popatrzeć .A jak jestem zagranicą to lubię sobie włączyć na słuchawkach plus wzmacniacz i mam taką namiastkę swojego domu.

Nie chcę zajmować miejsca na dysku czy w telefonach, dlatego po dodaniu na Youtuba kasuję filmiki na telefonie. Mam swój kanał gdzie mam sporo nagranych filmów , z wcześniejszej mojej strony sportowej i zawodowej, a teraz dodaję te filmiki z muzyką. Nie ma to służyć żadnym innym celom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działa, wspólne fizjologicznie brzmiące źródła, A-klasowa lampa set + kolumny z wysokimi AMT. To do jazzu, wokalistyki, i ogólnie pitolenia ze zjawiskową stereofonią (i na chłodne dni) basu w tym nie brak, wystarczy odpowiednio ustawić kolumny. Do tego tran vintage + współczesne kolumny z wykopem do rocka, metalu, elektroniki i masowania "podrobów" 😉 ( i na upały). I jest ok, brzmienie się nie nudzi. Nie ma potrzeby zmian, i tak już blisko dwa lata. Coś jest na rzeczy, o ile lubisz lampy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, michaudio napisał:

U mnie to działa, wspólne fizjologicznie brzmiące źródła, A-klasowa lampa set + kolumny z wysokimi AMT. To do jazzu, wokalistyki, i ogólnie pitolenia ze zjawiskową stereofonią (i na chłodne dni) basu w tym nie brak, wystarczy odpowiednio ustawić kolumny. Do tego tran vintage + współczesne kolumny z wykopem do rocka, metalu, elektroniki i masowania "podrobów" 😉 ( i na upały). I jest ok, brzmienie się nie nudzi. Nie ma potrzeby zmian, i tak już blisko dwa lata. Coś jest na rzeczy, o ile lubisz lampy.

Winszuję ;) Czasami dwa sety to najlepsze wyjście z sytuacji. No a od dwóch zestawów lepsze są tylko trzy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli ktoś traktuje to jako hobby jak ..... my :(

Dla niektórych to po prostu chęć słuchania muzyki. Zatrzymuja się na swoim wybranym systemie i nie szukają problemu dalej.

 

Przy obecnych cenach to nawet "po prostu" słuchanie muzyki wychodzi dość drogo 😕

Zwyczajny, prosty, analogowy wzmacniacz to ponad 10k PLN ☹️ Zwyczajne słuchalne kolumny też coś koło tego ☹️ A gdzie jeszcze szukać odtwarzacza CD, żeby słuchać jak cywilizowany człowiek? Dobrze, że nie wierzę w kablarskie przesądy, bo dopiero byłoby drogo... 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...