Skocz do zawartości

Rozbudowa kina domowego


Shadow90

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza strumieniowego oraz słuchawek do mojego zestawu kina domowego. Kino domowe ma już swoje lata jednak jestem z niego bardzo zadowolony i puki co nie planuję go wymieniać. Mój aktualny zestaw to:

Amplituner DENON AVR 1908

Odtwarzacz DVD DENON 1940

Kolumny (zestaw 5.0) Wharfedale Diamond (fronty 8.4, centralny 8.0 i satelity 8.1)

W tym roku wymieniłem jeszcze kable do głośników frontowych na Dali 3mm2 z wtykami bananowymi (poprzednie po remoncie pokoju okazały się zbyt krótkie).

Całość jest podłączona HDMI i przewodem optycznym do telewizora LG OLED i w sumie fajnie to gra.

Zastanawiam się nad poniższymi odtwarzaczami strumieniowymi:

  1. Cambridge Audio CXN100

  2. EverSolo DMP-A6 Master Edition

  3. EverSolo DMP-A8

Całość będzie zainstalowana w pokoju 16m2. Podłączenie po WiFi (brak możliwośći podłączenia LAN). Serwisy streamingowe to Spotify i ewentualnie Tidal.

Proszę uprzejmie o opinię, który z powyższych odtwarzaczy będzie najlepszy do tego zestawu. Pozycja 1 i 2 jest bardzo zbliżona cenowo, natomiast pozycja 3 to już ponad 9tyś i tu pytanie czy będzie aż taka różnica na dzwięku, że warto dopłacić. Odtwarzacz strumieniowy chciałem podłączyć do amplitunera przewodem optycznym i dalej już sygnał na głośniki (tutaj też jestem otwarty na wszelskie sugestie).

Dodatkowo planuję jeszcze zakup słuchawek HiFiMan Sundara. Z tego co wiem jest to konstrukcja otwarta. Czy polecacie te słuchawki i czy nie będą one zbyt głośne w domu wieczorem podczas słuchania? Pytam ponieważ mam małe dziecko i słuchawki byłyby używane w nocy.

Dodam tylko, że nie chcę sprzedawać całego zestawu za groszę i inwestować 20tyś w coś nowego ponieważ mam aktualnie inne priorytety :)

Z góry dziękuję za wzelkie konstruktywne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Shadow90 napisał:

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza strumieniowego oraz słuchawek do mojego zestawu kina domowego. Kino domowe ma już swoje lata jednak jestem z niego bardzo zadowolony i puki co nie planuję go wymieniać. Mój aktualny zestaw to:

Amplituner DENON AVR 1908

Odtwarzacz DVD DENON 1940

Kolumny (zestaw 5.0) Wharfedale Diamond (fronty 8.4, centralny 8.0 i satelity 8.1)

W tym roku wymieniłem jeszcze kable do głośników frontowych na Dali 3mm2 z wtykami bananowymi (poprzednie po remoncie pokoju okazały się zbyt krótkie).

Całość jest podłączona HDMI i przewodem optycznym do telewizora LG OLED i w sumie fajnie to gra.

Zastanawiam się nad poniższymi odtwarzaczami strumieniowymi:

  1. Cambridge Audio CXN100

  2. EverSolo DMP-A6 Master Edition

  3. EverSolo DMP-A8

Całość będzie zainstalowana w pokoju 16m2. Podłączenie po WiFi (brak możliwośći podłączenia LAN). Serwisy streamingowe to Spotify i ewentualnie Tidal.

Proszę uprzejmie o opinię, który z powyższych odtwarzaczy będzie najlepszy do tego zestawu. Pozycja 1 i 2 jest bardzo zbliżona cenowo, natomiast pozycja 3 to już ponad 9tyś i tu pytanie czy będzie aż taka różnica na dzwięku, że warto dopłacić. Odtwarzacz strumieniowy chciałem podłączyć do amplitunera przewodem optycznym i dalej już sygnał na głośniki (tutaj też jestem otwarty na wszelskie sugestie).

Dodatkowo planuję jeszcze zakup słuchawek HiFiMan Sundara. Z tego co wiem jest to konstrukcja otwarta. Czy polecacie te słuchawki i czy nie będą one zbyt głośne w domu wieczorem podczas słuchania? Pytam ponieważ mam małe dziecko i słuchawki byłyby używane w nocy.

Dodam tylko, że nie chcę sprzedawać całego zestawu za groszę i inwestować 20tyś w coś nowego ponieważ mam aktualnie inne priorytety :)

Z góry dziękuję za wzelkie konstruktywne odpowiedzi.

Twój oldschoolowy Denon wcale nie jest taki zły. To był stosunkowo wysoki model. Ja pokusiłbym się o kompromis i przycelował w DMP-A6. Osobiście brałbym Eversolo przede wszystkim z uwagi na korektor graficzny. Napisz lub zadzwoń do nas, powołaj się na forumowicza a na pewno dostaniesz dobry rabat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Mam pytanie do @PanKlor i @Q21

Jeżeli tylko i wyłącznie Denon odpowiada ze dźwięk w przypadku streamera to dlaczego jest taki rozstrzał cenowy w przypadku tych urządzeń? Czy idąc tym tropem, konfigurując nowy zestaw jest obojętne jaki wybiorę odtwarzacz strumieniowy (jak najtańszy) ponieważ i tak powinienem większość pieniędzy przeznaczyć na wzmacniacz stereo/amplituner i kolumny?

Pytam z czystej ciekawości. Nie jest to pytanie prowokujące.

Pytanie do wszystkich:

A co sądzicie o DMP-A6 Master Edition plus słuchawki HiFiMan Sundara?

Czy te słuchawki otwarte grają bardzo głośno dla otoczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamer oczywiście ma wpływ na dźwięk. Tylko, że w Twoim przypadku DAC, pre i wzmocnienie będzie robione przez Denona. 

To tak jakbyś do malucha założył komplet sportowych kół o wartości 10 tysięcy pln. Maluch będzie trochę szybszy w zakrętach. Tylko to dalej bedzie gorsze auto niż współczesna Skoda Fabia.

Mając Twój zestaw i np. 5 tysięcy PLN do wydania lepiej wyjdziesz kupując np. nowy amplituner ze średniej półki. Będzie miał wbudowane Tidal i Spotify connect plus nowsze standardy dźwięku, obrazu, hdmi etc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PanKlor napisał:

Streamer oczywiście ma wpływ na dźwięk. Tylko, że w Twoim przypadku DAC, pre i wzmocnienie będzie robione przez Denona.

Można podpiąć zewnętrzny DAC przez RCA i ominąć ten wbudowany w amplituner. Podłączałem u siebie z ciekawości IFI Audio Zen DAC do Denona X4700h i oczywiście słychać różnicę (na plus). Niemniej traktowałem to tylko jako eksperyment, bo większego sensu taka kombinacja nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shadow90 napisał:

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Mam pytanie do @PanKlor i @Q21

Jeżeli tylko i wyłącznie Denon odpowiada ze dźwięk w przypadku streamera to dlaczego jest taki rozstrzał cenowy w przypadku tych urządzeń? Czy idąc tym tropem, konfigurując nowy zestaw jest obojętne jaki wybiorę odtwarzacz strumieniowy (jak najtańszy) ponieważ i tak powinienem większość pieniędzy przeznaczyć na wzmacniacz stereo/amplituner i kolumny?

Pytam z czystej ciekawości. Nie jest to pytanie prowokujące.

Pytanie do wszystkich:

A co sądzicie o DMP-A6 Master Edition plus słuchawki HiFiMan Sundara?

Czy te słuchawki otwarte grają bardzo głośno dla otoczenia?

Streamery różnią się ponieważ oparte są na innych podzespołach (nie wchodząc w szczegóły). Koledzy mieli na myśli to, że Twój amplituner jest na tyle słaby, że bez względu na to co podepniesz to i tak będzie stanowił wąskie gardło systemu. Dotyczy to jednak obecnego przypadku ponieważ jeśli kupisz dobry wzmacniacz to sytuacja się już zmieni - będziesz w stanie usłyszeć wyraźną różnicę pomiędzy streamerami.

Jeżeli chodzi o słuchawki otwarte to raczej musisz nastawić się na to, że będziesz słyszalny, ale to na ile ten poziom hałasu będzie komuś przeszkadzał zależy od indywidualnej percepcji. Pytanie jak głośno słuchasz muzyki ? Rozumiem, że Ty chcesz Eversolo połączyć ze słuchawkami ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2024 o 00:27, Shadow90 napisał:

Jeżeli tylko i wyłącznie Denon odpowiada ze dźwięk w przypadku streamera to dlaczego jest taki rozstrzał cenowy w przypadku tych urządzeń?

Nie tylko Denon, ale on będzie tu ogranicznikiem. 

Dnia 11.09.2024 o 00:27, Shadow90 napisał:

A co sądzicie o DMP-A6 Master Edition plus słuchawki HiFiMan Sundara?

Sundary lubią konkretniejsze sprzęty, jak np. iFi ZEN CAN :) Sam DMP-A6 wzmacniacza słuchawkowego nie posiada.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Słuchawki chciałem podłączyć normalnie do wyjścia słuchawkowego w amplitunerze Denona.

Ok to może zapytam inaczej. Dysponując poniższym sprzętem:

Amplituner DENON AVR 1908

Odtwarzacz DVD DENON 1940

Kolumny (zestaw 5.0) Wharfedale Diamond (fronty 8.4, centralny 8.0 i satelity 8.1)

Oraz budżetem powiedzmy 10000

To co polecacie zrobić żebym mógł słuchać Tidala i Spotify, oglądać filmy i wieczorem posłuchać muzyki na słuchawkach?

Z tego co już tutaj pisaliście wynika, że słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy to 2000zł (nie rozumiem w takim wypadku po co wyjścia słuchawkowe w amplitunerach czy wzmacniaczach stereo. Serio jest aż taka różnica warta 1000zł?).

Pozostaje więc 8000zł na amplituner z możliwością odtwarzania Spotify/Tidal lub amplituner ze streamerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shadow90 napisał:

To co polecacie zrobić żebym mógł słuchać Tidala i Spotify, oglądać filmy i wieczorem posłuchać muzyki na słuchawkach?

Może wróćmy do tego, co już masz a czego nie masz. Jak rozumiem masz działający i satysfakcjonujący dla Ciebie zestaw do oglądania filmów, Zgadza się? Potrzebujesz tutaj zmiany? Jeżeli tu chcesz coś usprawnić w oparciu o to co masz to dokupienie subwoofera.

Nie masz na pewno fukcji streamingowych, od czego chyba zacząłeś poszukiwania. Do tego zestawu, który posiadasz wydaje się, że wystarczyłby jakiś tańszy streamer, np Wiim Pro za jakies 800zł.

Te powyższe uwagi to przy założeniu, że nie chcesz się pozbywać tego sprzętu który masz, a tylko niewielkim kosztem rozbudować o to czego tam brakuje.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Shadow90 napisał:

(nie rozumiem w takim wypadku po co wyjścia słuchawkowe w amplitunerach czy wzmacniaczach stereo. Serio jest aż taka różnica warta 1000zł?).

Tak samo jak w wielu wzmacniaczach i amplitunerach są wbudowane przedwzmacniacze gramofonowe a po przesiadce na podstawowego pro-jecta phono box`a za 400 zł okazuje się, że do tej pory nie mieliśmy pojęcia jak realnie brzmi nasz gramofon ;)  Myślisz, że w urządzenie za 3000 zł upakują 7 końcówek mocy, sekcję cyfrową, płytę HDMI, jakieś procesory i wzmacniacz słuchawkowy za 1000 zł ? :) W tych urządzeniach jest taka sama różnica jak w normalnych wzmacniaczach stereo.

Podpisuję się pod zaleceniami odnośnie suba. Przydałby się tu jakiś Rel albo SVS ;) Jeśli zostaje Ci 8000 zł to z 3000 zł przeznacz na suba, 6000 zł na ampa i będzie dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2024 o 19:35, Shadow90 napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Słuchawki chciałem podłączyć normalnie do wyjścia słuchawkowego w amplitunerze Denona.

Ok to może zapytam inaczej. Dysponując poniższym sprzętem:

Amplituner DENON AVR 1908

Odtwarzacz DVD DENON 1940

Kolumny (zestaw 5.0) Wharfedale Diamond (fronty 8.4, centralny 8.0 i satelity 8.1)

Oraz budżetem powiedzmy 10000

To co polecacie zrobić żebym mógł słuchać Tidala i Spotify, oglądać filmy i wieczorem posłuchać muzyki na słuchawkach?

Z tego co już tutaj pisaliście wynika, że słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy to 2000zł (nie rozumiem w takim wypadku po co wyjścia słuchawkowe w amplitunerach czy wzmacniaczach stereo. Serio jest aż taka różnica warta 1000zł?).

Pozostaje więc 8000zł na amplituner z możliwością odtwarzania Spotify/Tidal lub amplituner ze streamerem.

Osobiście uważam, że najlepszą opcją byłaby wymiana ampli i dorzucenie suba. Nawet jakiegoś Klipscha SPL-120, a reszta na Onkyo TX-RZ50 :) Da to sporą różnicę w dźwięku, Diraca, no i właśnie subwoofer. 

Wzmacniacze słuchawkowe w sprzęcie KD/Stereo to w dużej większości po prostu dodatek i nie są to super rozbudowane elementy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

A co sądzicie o czymś takim?

Słuchawki Meze 99 Classics + iFi Audio ZEN CAN 3 podłączone do Eversolo DMP-A6 Master Edition.

Natomiast sygnał z DMP-A6 Master Edition wyprowadzony przewodami analogowymi na mojego Denona AVR-1908 i dalej na głośniki (w tym przypadku omijam przetworniki w Denonie, które jak twierdzicie są wąskim gardłem systemu).

Zarówno Denon X4800 jak i Onkyo RZ50 wyglądają na papierze super (musiałbym posłuchać jak to gra) jednak ze streameram to będzie już około 12tyś wtedy...

Telewizor LG OLED obługuje ATMOS więc pewnie fajnie gdyby amplituner również to robił.

Edytowano przez Shadow90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Shadow90 napisał:

Zarówno Denon X4800 jak i Onkyo RZ50 wyglądają na papierze super (musiałbym posłuchać jak to gra) jednak ze streameram to będzie już około 12tyś wtedy...

Wtedy nie potrzebujesz streamera. Spotify i Tidal są obsługiwane natywnie w tych amplitunerach.

 

4 minuty temu, Shadow90 napisał:

Telewizor LG OLED obługuje ATMOS więc pewnie fajnie gdyby amplituner również to robił.

To akurat nie ma żadnego znaczenia... X4800 oraz Rz50 oczywiście obsługują Atmos. Musisz tylko rozbudować swój system o glosniki sufitowe żeby miało to sens większy niż znaczek Atmos na wyświetlaczu amplitunera.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 22:05, Shadow90 napisał:

Natomiast sygnał z DMP-A6 Master Edition wyprowadzony przewodami analogowymi na mojego Denona AVR-1908 i dalej na głośniki (w tym przypadku omijam przetworniki w Denonie, które jak twierdzicie są wąskim gardłem systemu).

tutaj mu to nic nie da. Nic nie wniesie.

Co do słuchawkowego systemu się nie wypowiadam

Dnia 14.09.2024 o 22:05, Shadow90 napisał:

Zarówno Denon X4800 jak i Onkyo RZ50 wyglądają na papierze super (musiałbym posłuchać jak to gra) jednak ze streameram to będzie już około 12tyś wtedy...

Ale nie kupujesz streamera wtedy :)

Dnia 15.09.2024 o 08:03, Gargan napisał:

Lepszego w tej cenie do muzyki nie znajdziesz 🙂

Arcam aVR11

Przy całej sympatii do amplitunerów Yamahy. Których byłem użytkownikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eMBe napisał:

Co tam jest awaryjne? Soft? Co konkretnie nie licząc upośledzonego działania wifi?

Nowe amplitunery Arcam potrafią się zbrylić - tj. nie reagują na komendy. 

Miałem coś podobnego we wzmacniaczu sieciowym SA30 i widziałem dwa podobnie załatwione amplitunery w zaprzyjaźnionym serwisie. Majster twierdził, że technicznie wszystko z nimi OK, za to problemy z softem. 

Nie chcę zniechęcać, ale lepiej z nimi uważać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...