Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 7.1 do sporego pokoju


M1kie

Recommended Posts

Podkręć sobie bas i treble. Wtedy uzyskasz styl "V". Można przyjąć że średnie pasmo wówczas jest trochę wycofane, dla melomanów to herezja i tragedia. Z drugiej strony taki styl jest bardzo widowiskowy w klubowej muzyce opartej na cyklicznym basie, mam na myśli typowe "umcyk umcyk" jak w techno i pokrewnych gatunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M1kie napisał:

Czy moglbym dopytac czym jest ten "srodek"? Widzialem to w paru postach o tych kolumnach ale nie do konca rozumiem i nie bardzo tez wiem jak to wpisac w internet :D

Środek = średnie częstotliwości. W kinie domowym mają o tyle znaczenie, że dialogi z filmów to w dużej mierze średnie częstotliwości. Wiadomo, że to się tyczy w zasadzie centralnej kolumny ale tutaj tez może są jakieś centralki Klipscha grające inaczej (chociaż z reguły cały front brzmi podobnie w celu zachowania tego samego brzmienia na całym froncie). Ale w muzyce też wokale to raczej średnie częstotliwości. Zależy jakiej muzyki słuchasz ale Klipsch ma tyle zwolenników co przeciwników. Ja osobiście do kina i muzyki bym ich nie brał ale to ja i moje uszy :>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...