Skocz do zawartości

Stereo i kino w jednym


Patryk89_896

Recommended Posts

Witam. Wszystkich serdecznie. Chciałbym w niedalekiej przyszłości poprawić swoje stereo, póki co nie satysfakcjonuje mnie. Zależy mi na kinie ale stereo również lubię posłuchać. Póki co posiadam marantza 8015 , końcówki 2 x arcam pa240 i odtwarzacz sieciowy eversolo dmp a6 master, oraz kolumny aria 948. Brakuje mi w stereo sceny , rozdzielczość, wokalu . Mam wrażenie jakby wszystko było zlane i przykryte kocykiem.

Mam kilka pomysłów ale może doświadczeni koledzy doradzą. Uprzedzam poradę z integrą - testowałem Roksana k3 , musical fidelity M5 i m6si , atolla , parasound Hint 6 - i po wpięciu marantza pod bypass do integry , za każdą razą wzbudzała się pęta masy której nie mogłem usunąć ( irytujące buczenie), próbowałem listwami , wpięciem wszystko w 1 listwę, kondycjoner itp. - nie udało się zlikwidować.

1. Opcja dokupienie przedwzmacniacza z opcją HT/bypass (primare , musical fidelity - mają taką opcję) i w tym momencie marantza jak i odtwarzacz sieciowy wpinam w przedwzmacniacz i mogę rozdzielić kino i stereo.

2. Kupić osobno wzmacniacz np: parasound Hint 6 i do niego wpiąć eversolo,

- ale muszę przepinać kabelki głośnikowe co na dłuższą metę może wkurzać 

3. Całkowicie rozdzielić kino i stereo - Hint 6 pod arie na stałe do stereo, a do kina dokupić podstawki ( nic większego nie zmieszczę ) 

4. Zostawić marantza z końcówkami połączonego RCA , a dokupić lepszego Dac'a do eversolo i połączyć XLR do końcówki. I w tym momencie mogę przełączać na końcówce mocy przełącznikiem między RCA a XLR . Kwestia po jakim czasie schrzani się przełącznik .

(Ogólnie kiedyś wypożyczyłem parasound Hint 6 i on zagrał tak jak mi się podobało rozdzielczo i przestrzennie. I w zasadzie jeszcze jeden pomysł mi się nasuwa gdyby końcówki podpiąć do parasound po xlr i dopiero marantza pod by pass do parasound to może w tym momencie nie będzie pętli masy bo dwie końcówki takie same uziemione + xlr)

Trochę namieszałem , ale mam nadzieję że mnie zrozumieliście. Chętnie posłucham waszych pomysłów . Ogólnie niechce sprzedawać tego co mam bo poprostu jest to nie opłacalne. Dzięki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

2. Kupić osobno wzmacniacz np: parasound Hint 6 i do niego wpiąć eversolo,

- ale muszę przepinać kabelki głośnikowe co na dłuższą metę może wkurzać 

Są przełączniki, by nie musieć przepinać kabli na bieżąco :) A skoro Parasound tak Ci się spodobał, to może być to dobrym kierunkiem. Dziwne też, że pojawiała się pętla masy przy stosowaniu wzmacniacza z wejściem HT. 

Stricte pod kątem jakościowym opcja 1. jednak może być lepsza. Zapraszam w razie czego do kontaktu, podziałamy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem łączenie stereo i kina i skończyłem ze stereo only :).

Film na dobrym stereo daje radę, można jeszcze dodać suba zawsze.

Tracimy efekty przestrzenne, ale sama jakość dźwięku jest ok, a odchodzi maaaasa problemów / kombinowania. 

Oczywiście jeśli masz dedykowany pokój i priorytetem są filmy, to inna sytuacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Są przełączniki, by nie musieć przepinać kabli na bieżąco :) A skoro Parasound tak Ci się spodobał, to może być to dobrym kierunkiem. Dziwne też, że pojawiała się pętla masy przy stosowaniu wzmacniacza z wejściem HT. 

Stricte pod kątem jakościowym opcja 1. jednak może być lepsza. Zapraszam w razie czego do kontaktu, podziałamy ;) 

To proszę mi zaproponować do opcji 1 a ja sobie poczytam i przemyśle i na bieżąco będziemy korygować i poprawiać .  Bo myślałem nawet nad lepszym dac'em i po xlr do arcama pa240 i przełączać RCA -xlr. I do Dac'a tego mojego eversolo.

16 godzin temu, Gargan napisał:

Z tego co napisałeś wynika, że wszystkiemu winien jest Marantz.

Jeśli chodzi o stereo to owszem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, majkel74 napisał:

Przerabiałem łączenie stereo i kina i skończyłem ze stereo only :).

Film na dobrym stereo daje radę, można jeszcze dodać suba zawsze.

Tracimy efekty przestrzenne, ale sama jakość dźwięku jest ok, a odchodzi maaaasa problemów / kombinowania. 

Oczywiście jeśli masz dedykowany pokój i priorytetem są filmy, to inna sytuacja. 

Ja również. Ale są osoby co bez kina nie chcą systemu. 

 

Spróbuj wypożyczyć Arcama AVR 11+ z końcówką pa240 powinien być wypas w stereo jak i w kinie. Co jak co ale arcamy AVR grają dobrze w stereo i w kinie również. Wtedy byś poprawił nie dość że stereo to i w kinie też by była poprawa. 

 

Jak chcesz na "bogato ' zaszaleć. 

To weź Arcama AVR 41 i dokup do niego końcówki. Będzie wypas w stereo i w kinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

To proszę mi zaproponować do opcji 1 a ja sobie poczytam i przemyśle i na bieżąco będziemy korygować i poprawiać .  Bo myślałem nawet nad lepszym dac'em i po xlr do arcama pa240 i przełączać RCA -xlr. I do Dac'a tego mojego eversolo.

Opcjami są m.in. Fezz Sagita EVO, czy Atoll PR300 Signature

Z DACów też jest trochę opcji i moim zdaniem to może być ciekawsza opcja. Warto też po prostu rozważyć EverSolo DMP-A8, który może działać jako pre i robi to całkiem nieźle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Q21 napisał:

Opcjami są m.in. Fezz Sagita EVO, czy Atoll PR300 Signature

Z DACów też jest trochę opcji i moim zdaniem to może być ciekawsza opcja. Warto też po prostu rozważyć EverSolo DMP-A8, który może działać jako pre i robi to całkiem nieźle ;)

Fezz mega ciekawa opcja! Szkoda że nie ma xlr :/ to mam trochę rozkmine teraz.  Czy iść w przedwzmacniacz i dobry dac ,czy sam dac np. topping d90se po xlr bezpośrednio do końcówki i bawić się przełącznikiem RCA vs xlr. Z którą opcja lepiej zagra ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Fezz mega ciekawa opcja! Szkoda że nie ma xlr :/ to mam trochę rozkmine teraz.  Czy iść w przedwzmacniacz i dobry dac ,czy sam dac np. topping d90se po xlr bezpośrednio do końcówki i bawić się przełącznikiem RCA vs xlr. Z którą opcja lepiej zagra ?

Przedwzmacniacz z wbudowanym DAC.

Prawdziwy przedwzmacniacz zawsze będzie miał lepszą regulację głośności, lepszej klasy stopień wyjściowy i większe możliwości rozbudowy zestawu jeśli najdzie Cię na gramofon czy inne cudo. Rotel robi tanie przedwzmacniacze, Parasound, Emotiva, Leema. Masz w czym wybierać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gargan napisał:

Przedwzmacniacz z wbudowanym DAC.

Prawdziwy przedwzmacniacz zawsze będzie miał lepszą regulację głośności, lepszej klasy stopień wyjściowy i większe możliwości rozbudowy zestawu jeśli najdzie Cię na gramofon czy inne cudo. Rotel robi tanie przedwzmacniacze, Parasound, Emotiva, Leema. Masz w czym wybierać 🙂

Masz rację , ale ja nadal jestem ograniczony przedwzmacniaczem który musi mieć opcje ht/by pass , żeby tego marantza wpiąć . Fajnie by było jak by miał xlr bo z tego co czytałem jest mniejsza ryzyko pętli masy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...