Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 Opinia


seba1934

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Przejrzałem forum w poszukiwaniu idealnego rozwiązania, ale jak wiadomo nie ma idealnego rozwiązania dlatego proszę o opinie i pomoc.

Poszukiwane kino domowe 5.1 w salonie (dom jednorodzinny), dodatkowo do podłączenia ( w przyszłym roku) dwa głośniki na tarasie. Za kanapą  na ścianie są wyprowadzone gniazda głośnikowe

Typowe zastosowanie, tj. muzyka, film, konsola. Możliwość podłączenia gramofonu.

Propozycja nr 1
Onkyo TX-NR7100
Monitor Audio Bronze 200
Monitor Audio Bronze C150
Monitor Audio Bronze FX
Monitor Audio Bronze W10

Propozycja nr 2
Onkyo TX-NR6100
TAV 5.0: TAV-607F + C + S
TSW-212 SE

Propozycja nr 3
Onkyo TX-NR7100
TAV 5.0: TAV-607F + C + S
TSW-212 SE

Czy propozycja nr 3 polepszy jakość dźwięku ? Pytam, ponieważ pierwszy zestaw przekracza mój budżet (10 tyś.), drugi jest poniżej, a trzeci mieści się, natomiast czy ma to sens. Oczywiście mile widziane inne propozycje. Czy polecacie jakieś salony w Krakowie do odsłuchu sprzętu ?

Pozdrawiam !

Salon.PNG

IMG_2381.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o amplituner, to 7100 ma "w pakiecie" Dirac, patrząc na pomieszczenie (jego właściwości akustyczne) dobry system korekcji się przyda. Do systemu 5.1 surround - dookólne (potocznie - mylnie zwany tyłem) powinien być lekko z tyłu słuchacza kąt 110-120° na wysokości uszu. W tej sytuacji jaką widać ze zdjęć raczej będą bardzo blisko głowy słuchaczy (poza centralną pozycją na kanapie). Ale akceptowalne do kąta. Do 5.1 w starych specyfikacjach Dolby dopuszczało/zalecało aby surround były wyżej (~90cm nad głową), ale obecnie tego nie ma (zresztą jak już w innym wątku było powiedziane w początkach Dolby była w pewnym sensie "wolna amerykanka" z ustawieniem głośników, szczególnie surround). Ze względu na to, że będziesz miał te głośniki bardzo blisko, można pokusić się o takie umieszczenie (powyżej głowy), spowoduje ono rozproszenie dźwięku nad słuchaczami - trochę pogorszy lokalizację, ale też dźwięk nie będzie wpadał wprost do ucha słuchacza bliżej lewej czy prawej strony.

image.png.32971e796a826589069bc9dcb216b09d.png

Bywały i takie kombinacje

image.png.fa5f2957d6b3b85e5fdafa6f7136de44.png

 

Co do zestawów głośnikowych, kiedyś miałem TAGA 606SE z Onkyo TX-NR686 grało to jak na swoją cenę można powiedzieć dobrze, ale najlepiej posłuchać amplitunera z różnymi zestawami i wybrać. Ewentualnie lepsze głośniki używane - w tym wypadku może być jednak problem z odsłuchem.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...