Skocz do zawartości

Nowe kolumny w stylu vintage od Taga harmony


Bo0M

Recommended Posts

W sieci pojawiła się pierwsza, dość entuzjastyczna recenzja nowych kolumn Taga Harmony NOSTALGIC TH-12.

Nie ukrywam, bardzo podoba mi się taka stylistyka.

30 kilogramowe paczki w komplecie ze stojakami za 7k PLN.

Do tego 30cm na basie. 

Ktoś miał już styczność z tymi kolumnami?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz ładnej kolumny to kup Tagę, jak takiej żeby grała to posłuchaj.
Z swojej strony z nowego vintage to zerknij na kolumny eltax. Można wypożyczyc te lub model z 12 na basie i samemu wyrobić sobie opinie, zamiast pytac innych jaki masz gust :) Dynamika, jakość basu, granie na niskim poziomie głośności za tą cene... spektakularne i nie do dostania nawet na rynku kolumn vintage - no może Kinoton Cinema, ale tutaj mamy skrzynię wielkości pralki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltax ma też ciut mniejszy model MTR 1959  

 

 

47 minut temu, wieczorzanalogiem napisał:

Co do ELTAX

Z linku zamieszczonego wyżej przez @wieczorzanalogiem   

" Do kogo wg mnie adresowany jest ELTAX:

osoba, która dopiero zaczyna w audio i nie ma drogiej elektroniki

ktoś z dużym pomieszczeniem odsłuchowym, którego małe kolumienki nie nagłośnią odpowiednio, albo nagłośnią, ale dopiero bardzo głośno

osoba, która muzykę odbiera bardziej w skali makro – szuka fajnego wokalu, dobrej jakości basu, odpowiedniej skali, pierdyknięcia

ktoś, kto chce puścić sobie coś w tle i wieczorem i mieć realną różnicę względem soundbara, czy kolumn z marketu w tym budżecie

dla osoby, która chce spróbować lampy – te kolumny to wg mnie max tego co warto próbować ze wzmacniaczami lampowymi do 5000-6000PLN za nowe urządzenie

meloman NIE audiofil

osoba, która szuka kolumn do knajpy, restauracji – wyglądają naprawdę imponująco i dostając mocniejszy wzmacniacz potrafią zagrać dużym dźwiękiem i nagłośnić potańcówkę" 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano.

niestety człowieki zazwyczaj kupują oczami i nie chcą same przed sobą przyznać pewnych rzeczy.

Naprawdę spoko ten Eltax, nie sadziłem że poniżej 10k można dziś kupić kolumnę, która daje takie atuty.
Jedyny vintage w tym gabarycie, z taką skala to Kinoton Cinema. Z nowych ? Klipsch , ale nie Heresey bo to jednak dużo mniej ciepłe i surowe granie wzgledem Eltax

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Sipo napisał:

Ostatnio mamy wysyp kolumn w stylu retro. Linton od Wharfedale, JBL modele 4312g i L100, Unitra, Fyne Audio seria Classic itd.

www.ceneo.pl/109594148

Taga się rozwija, to cieszy.

Unitra retro to jest bardziej z nazwy. JBL ten model chyba klepie od zawsze. Tannoy wznowił moje ukochane SRM10 np. Tylko w tej klasie cenowej jest bardzo gęsto, a te paczki tco wymieniłeś to tolanie nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sipo napisał:

Odważne twierdzenie, wszystkie wymienione zestwy odsłuchiwałeś czy oceniacz cudzymi uszami przez internet?

Oceniam cudzymi uszami przez internet i oczywiście po zdjęciu (a często wizualizacji), wszystkie moje wpisy na blogu powstają dokładnie w ten sposób. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...