Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy. Tanie głośniki + dobry amplituner. Dobre głośniki plus średni amplituner


TomekPe

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Mam dylemat zakupowy. Mam budżet koło 8k. Nie jest to jakoś wiele, ale na razie musi wystarczyć.

Pytanie czy lepiej kupić na razie coś z średniej półki. Czy na razie rozstrzelić temat. Kupić używany amp / lub nowy z niższej półki + dobre głośniki a pózniej ewentualnie upgradować amp do czegoś lepszego.

A może na odwrót?
Jakiś sprawdzony zestaw w tej kwocie?

Poradźcie cos 🙂

Dziekuje.

Edytowano przez TomekPe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8k można mieć dużo lepszej klasy używany sprzęt niż nowy. 

Np na forum ktoś sprzedaje monitor audio silver 500 za mniej jak 5000zł 

W 8k to można kupić nowy zestaw elektro śmieci. No takie są ceny. No chyba, że ma być nie audiofilsko i ma się małe wymagania. 

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie czy droższe kolumny czy wzmacniacz.

Wszystko zależy od tego jak głośnio słuchasz i jakie kolumny do jakiego wzmacniacza. Większe pomieszczenie to więcej mocy itd.

Jeżeli kolumny będą mało skuteczne to będą większe wymogi od wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

W 8k to można kupić nowy zestaw elektro śmieci. No takie są ceny. No chyba, że ma być nie audiofilsko i ma się małe wymagania. 

Od razu trzeba wydać 30 tys , za 8 tys to krew z uszu i serce też krwawi. Kto kupuje nowe ten głupi.

Przestań wypisywać takie głupoty i odstraszać ludzi od fajnego hobby Panie wyznaczniku audiofilskości i wysokości wymagań.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi. Jak sobie kupi coś z rynku wtórnego to będzie to dużo lepsze niż elektrośmieć. 

Czytaj że zrozumieniem. Gdzie jest o jakiś 30 tys napisane? Sam sobie dopowiedziałeś. 

Właśnie ja jestem za tym by audio cieszyło człowieka a nie za kupowaniem dziadostwa.

Za 8 tyś można mieć świetne audio z drugiej ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet docelowo będzie stał na poddaszu, więc kształt jest dość średni i pewnie część bede chcial wytłumić.
Poddasze jest długie na 10m, szerokie na 5. Z jednej strony wysokie na 1.7m a z drugiej na 3.5. Na wysokości 2.4m są tzw. jętki drewniane miedzy dluzszymi scianami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)  Na ten metraż trzeba moim zdaniem celować w większe kolumny i zadbać o akustykę. Idealnie byłoby pójść w stronę Amphiona, ale to niestety wyższe kwoty. 

Sprawdziłbym na pewno KEFy Q950, Monitor Audio Bronze 500, Dali Oberon 7, może Pylony Sapphire 31. Różne style brzmieniowe, różne podejścia. Warto sprawdzić wszystkie z nich, by znaleźć odpowiedni kierunek dla siebie ;) Ze wzmacniaczy posłuchałbym Audiolaba 6000A, Cambridge Audio AXR100. Ciekawym rozwiązaniem też może być Musical Fidelity M2si :) Do nich streamer, czyli np. budżetowo WiiM Mini

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, na miejscu mamy wszystkie w/w opcje, a także jeszcze więcej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek72 napisał:

Jaki metraż  ? 

KD i stereo ? Czy tylko KD 

Monitory , satelity , podłogowe ?

Kolor ?

Ile kanałów ?

Atmos , Auro 3D ?

Ile $ w kieszeni na szaleństwo ?

Jak możesz daj fotkę pomieszczenia 

 

To tak po krótce:

Fotki nie mam ale mozesz popatrzec na opis wyzej.

Samo Stereo.

Kolor czarny, srebrny lub drewno, ale raczej jednolicie niz mieszanka.

Dzwiek przestrzenny nie potrzebny interesuje mnie stereo.

Na ten moment potrzebuje tylko wpiąć kompa zeby z niego bede tez chcial puszcac muzyke. Poza tym CD/Adapter.

Na początek na razie 8k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...