Skocz do zawartości

Upgrade Denon Ceol N11 na Taga Harmony 1500CD lub Magnat MC400


przemorski

Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałem się przywitać i od razu chciałbym prosić o wyrozumiałość jeżeli coś napiszę "nie tak" :)

Jak w temacie.. Szukam upgrade'u dla mojego amplitunera Ceola N11. Po przejrzeniu wielu wątków moje zainteresowanie padło na:
1. Taga Harmony 1500CD - cena około 3500zł
2. Magnat MC400 - cena około 4000zł


Obecnie posiadam zestaw Denon Ceol N11 wraz z kolumnami Dali Oberon 1 połączone posrebrzanymi kablami InAkustik. Całość gra w pokoju o powierzchni 14m2. Na tę chwilę na pewno nie chcę zmieniać kolumn, Oberony bardzo mi się podobają a szukam jedynie poprawy w "elektronice". 

Jakie mam wymagania:
- radio internetowe o funkcjonalności nie gorszej niż to co w systemie Heos
- usb ponieważ moja największa kolekcja to pliki flac 
- opcjonalnie CD ale jestem w stanie z tego zrezygnować
Amplituner musi mieć możliwość korekty min. tonów wysokich i niskich. Ceol ma taką możliwość i Oberony wypełniają 14m2 dopiero jak podbiję basy +6. 
Z tego co widzę Taga ma taką możliwość ale czy Magnat też ? Z recenzji widzę, że Magnaty stoją klasę wyżej od Tagi ale nie chciałbym "wtopić" kupując teoretycznie lepszy sprzęt, który z tak małymi kolumienkami nie wypełni dźwiękiem pokoju. 

Edytowano przez przemorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś podpowie jak sprawują się obie propozycje ? Czy ich połączenie z Oberonami jest ok ?

Bardzo ciekawi mnie też jak przedstawia się obsługa plików z USB. Obecnie mam pendrive z kilkuset katalogami, które na Heos mogę łatwo przeglądać i wybierać, który mi odpowiada. Czy w Taga i Magnacie jest tak samo łatwo czy jedyny sposób nawigowania to żmudne przeklikiwanie się pilotem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie propozycje są ok do Dali Oberon, ale jakiejś ogromnej poprawy jakości dźwięku raczej nie uzyskasz. OK, będzie lepiej, ale jeśli chcesz dobrze wydać pieniądze i rzeczywiście usłyszeć dużo wow! po podłączeniu nowej elektroniki, namawiałbym Cię na zakup klasycznego dobrego wzmacniacza oraz streamera. Spójrz na jeden z naprawdę dobrych wzmacniaczy np. Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA61 czy Musical Fidelity M2si oraz jako moim zdaniem bezkompromisowe źródło dźwięku w takim systemie zastosowałbym WiiM Ultra. Finansowo wyjdzie podobnie, a będziesz miał nieporównywalnie lepszy wzmacniacz oraz mega nowoczesny streamer z ogromnymi możliwościami. Przyjrzyj się proszę tym propozycjom.

Ewentualnie jeśli w jednym segmencie, to spójrz na Denon PMA-900HNE, bądź Marantz PM7000N, obydwa oparte na Heos.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Z tego co widzę to Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA61 i Musical Fidelity M2si nie posiadają portu USB do odtwarzania DAC wiec odpadają (Audiolab posiada usb tylko do update).

Z pozostałych dwóch pozostanę chyba wierny marce Denon. Miałem kiedyś Marantza MCR611 i tam nie działało nic. Co parę tygodni trzeba było robić reset aby zatrybił - a na wymianę dostałem aż 3 egzemplarze i w każdym było to samo. Uraz niestety pozostał... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak się składa,że od ponad roku posiadam Taga 1500 CD. Posiada wszystkie poszukiwane przez ciebie funkcjonalności . Nie podejmę się porównania obsługi radia z HEOSem z CEOLa , bo nie obsługiwałem HEOSa . Jeśli chodzi o power to Taga bez najmniejszego problemu nagłaśnia mój salon i to bez zapędzania potencjometru w odległe rejony/gram na Elac 2.0b6.2/ . Na forum jest wątek MAGNAT MC400 VS DENON CEOL N11, gdzie branża /Q21/ poleca zarówno Magnata Mc400 jak i Tagę Htr1500 . Patrząc na suche dane z Tagą powinno być mocniej niż z CEOLem. Wybierając TAGĘ lub MAGNATa być może będziesz musiał zaakceptować możliwe pewne niedoróbki typowe dla budżetówek z Dalekiego Wschodu 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemorski napisał:

Myślę, że odsłucham sobie Tagę oraz Denona i dam znać jak wyszło porównanie.

Wiem, że do Dali Oberon jest to "overkill" ale najpierw wymienię amplituner a za jakiś czas jak już przeprowadzę się do nowego lokum w miejsce Oberon 1 wejdą "piątki".

O to chodzi ,dotkniesz, zobaczysz na żywo, a przede wszystkim usłyszysz . Daj znać tu na forum jak wypadło porównanie . Kolejnym poszukującym może się przydać relacja z porównawczego odsłuchu .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastąpiłem CEOLa, tylko że N-9. Zrobiłem to dwa razy - najpierw wyleciał z salonu i trafił do mojego gabinetu. Po kilku tygodniach wyleciał z gabinetu i trafi do pokoju syna. Jak się domyślasz, nie jestem nim zachwycony. Co go zastąpiło:

– salon: Dali Oberon 5 + CXA61 + streamer WiiM Pro Plus. WiiM podpięty do wzmacniacza via toslink (czyli dźwięk cyfrowy dekodowany przez układ sabre we wzmacniaczu)

– gabinet: Dali Oberon 1 + Fosi Audio ZA3 + WiiM Pro Plus. WiiM podpięty do wzmacniacza via RCA (dźwięk cyfrowy dekodowany przez układ Akamai w Wiim). W planach mam podpięcie WiiMa przez osobnego DAC-a. Zamówiłem w przedsprzedaży Fosi ZD3 (komplet wejść cyfrowych, topowy chip Sabre, możliwość połączenia ze wzmacniaczem via XLR) i jak przyjdzie, to zobaczymy, czy to wpadka, czy sukces ;).

Najbardziej zaskakująca jest ta druga kombinacja. CEOL jakiś czas grał z WiiM i Oberonami 1. Teraz go wypiąłem i zastąpiłem tym pyrtkiem Fosi. I dopiero jak to zrobiłem, to przekonałem się, jak beznadziejny jest wzmacniacz w CEOL. Problem z basem o którym piszesz to nie kwestia głośników, a wzmacniacza. Z wykresów generowanych przez room correction WiiM wynika, że CEOL nie radzi sobie z napędzeniem Oberonów 1 przy częstotliwościach poniżej 100 Hz i też musiałem podbijać bardzo mocno bas. Oczywiście ZA3 nie ma z tym najmniejszych problemów i okazuje się, że te głośniki mogą zejść całkiem nisko, tylko trochę sensowniejszy wzmacniacz jest potrzebny. 

Najbardziej zdumiewające jest to, że za wzmacniacz Fosi zapłaciłem na Amazon Prime Days 505 zł.

Czy CXA61 gra lepiej od Fosi? Nie miałem czasu na sensowniejsze testy (przy takich samych wejściach, układach DAC i kolumnach). Porównując 1 do 1 - na ten moment  lepiej, przyjemniejszym dźwiękiem. Inaczej buduje scenę dźwiękową. Ale gra na innym układzie DAC, no i ma do dyspozycji większe kolumny, gra również w innym akustycznie pomieszczeniu. Różnica na korzyść wzmacniacza CA jest jedna niewielka. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje. Niestety żadna z propozycji nie posiada wejścia USB do odtwarzania flac (nawet Denon PMA-900HNE, na którego odsłuch już nawet przyszedłem ;)) więc wracam do Taga Harmony 1500cd oraz Magnata MC400. 

Niestety na YouTube na kanale PremiumHIFIworld znalazłem recenzję, w której twierdzą, że Magnat akceptuje tylko dyski o pojemności max 8GB. :// Więc Magnat też odpada.
Pozostaje chyba tylko Taga. Biorąc pod uwagę, że różnica w cenie pomiędzy Ceolem N12 a nią nie jest bardzo duża to wymiana nawet jeżeli poprawi jakość dzwięku to zakładam, że będzie to niewielka różnica dlatego chyba nie ma na rynku niczego do około 4000 co by spełniało moje wymagania :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu jestem w stanie rozszerzyć swój budżet do 6000zł. Nie musi to być jedno urządzenie all-in-one, mogą to być 2-3 klocki ale musi spełniać moje wymagania. 

Przy cenie 6000zł zakładam z doświadczenia, że uda się upolować jakieś rabaty, np z 8000zł na 6000zł. W ten sposób nabyłem m.in. soundbar Sonos Beam (przecena w Salonach Denon z 2399 na 1599), Denon Ceol N11 (przecena również w Salonach Denon na 1799), Dali Oberon 1 (przecena na 1200zł z 1700). Im droższy sprzęt tym więcej można utargować 🙂

Wiem, że to będzie za dużo dla Oberon 1 ale ze względu na fundusze najpierw wymieniłbym skrzynkę a po jakimś czasie kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść tą drogą, najpierw wzmacniacz później kolumny. Jeżeli oberony mają na razie zostać, to do 6 tyś. ja Ci polecę wzmacniacz Marantz PM7000N, jest dalej w dobrej cenie około 3 tyś. zł na Amazon.pl, dostaniesz Heos, USB, radio internetowe, Tidal Connect, korekcję basu. Jeżeli na ceol podkręcasz bas, to zastanów się nad kompaktowym subwooferem np. SVS SB1000, masz go np. w Q21 za 2+ tyś. Będzie lepiej, posluchasz, będziesz chciał coś więcej, wymienisz kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, przemorski napisał:

Nie musi to być jedno urządzenie all-in-one, mogą to być 2-3 klocki ale musi spełniać moje wymagania. 

No. I to jest już niekiepski pomysł. Możesz kupić streamer tak jak chcesz z USB (zdaje się że taki np. wiim ultra odtwarza pliki z "gwizdka") a to już da ci dużo szerszy wybór odnośnie wzmacniacza i już grasz. Jako trzeci klocek i to nie od razu to możesz pójść np. w lepszy dac. Dodatkowo takie rozwiązanie da Ci w przyszłości możliwość zmiany poszczególnego klocka a nie wszystkiego na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...