Skocz do zawartości

REGA - odsłuch systemu marzeń


arksup

Recommended Posts

Witam serdecznie
chciałbym zaprosić wszystkich chętnych na odsłuch opisywanego na łamach HI-FI CHOICE systemu marzeń REGI link do recenzji:
http://hfc.com.pl/?id=artykuly&nr=7

w skład systemu wchodzi:

CD REGA APOLLO
Wzmacniacz REGA BRIO 3
Kolumny podłogowe RS3

odsłuch planowany jest w Warszawie na sobotę 9 maja ilość miejsc ograniczona startujemy około 20, w przypadku większej liczy zainteresowanych będą organizowane kolejne odsłuchy, będzie także możliwość odsłuchu w Koszalinie.

wszystkich chętnych zapraszam
Arek
arek0808@wp.pl
tel 609-500-575

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po odsłuchu wpisane będą wrażenia uczestników ja też opiszę czy się ogólnie podobało czy nie.
System REGI zmierzy się z

kolumny Yamaha NS-1000
wzmacniacz: stary lampowy OMAK
CD: dzielony meridian 207

tak więc konkurencja duża tym bardziej że dźwięk prezentowany przez wyżej wymieniony systemik jest całkiem zacny i wyrafinowany

generalnie można śmiało stwierdzić że będzie to walka starego z nowym icon_smile.gif

pozdrawiam
Arek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
z powodu długiego weekendu system REGI na który czekamy został spakowany i wysłany dopiero wczoraj do Polski tak więc odsłuch systemu odbędzie się jak towar dojedzie do Warszawy.
nie chcę obiecywać bo mam różne doświadczenia z kurierami ale mam nadzieję że w następną sobotę to jest 16 maja uda nam się spotkać i posłuchać całego systemu.
jak tylko sprzęt będzie w Warszawie dam znać
pozdrawiam
Arek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Arek
Na początku – chciałbym bardzo podziękować za Twoje zaproszenie i możliwość odsłuchu zestawu REGA u Ciebie...
Na początek może parę zdjęć – i ciąg dalszy nastąpi... icon_wink.gif

http://www.aukcjoner.pl/gallery/001077264-Rega_1.html#I8

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/1077278.html

Co grało to już Arek napisał wcześniej... Były to poprzedniego dnia wyjęte (czyli się jeszcze nie nagrały...) 3 komponenty z aktualnej serii REGA:
CD REGA APOLLO
Wzmacniacz REGA BRIO 3
Kolumny podłogowe RS3

do tego głośnikowy kabel QED oraz srebrny IC model SILTECH ST18 G3
Głośnikowe zastąpiliśmy później moim DNM Reson LSC.

W ramach prób ustawialiśmy kolumny w lekkim skosie - osie głośników na głowę słuchacza, oraz równolegle do siebie w obu konfiguracjach (głośnik basowy do środka oraz na zewnątrz), oraz sprawdziliśmy jak wpłynęła na system zmiana kabli głośnikowych (oj, wpłynęła mocno!).
W każdym razie system się sprawdził - a najprawdopodobniej będzie można jeszcze trochę pokombinować i wstawić np. wyższy model wzmacniacza (już ze zdalnym sterowaniem no i zapewne mocniejszy oraz więcej możliwości podłączeń).

Pozdrawiam
PS. W nastęnych postach informacja o repertuarze oraz coś więcej o wizualnych aspektach (wygląd i wykonanie naprawdę daje do myślenia!) i o wdzięku - czyli dźwięku ... icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka.
nie ma sprawy mam nadzieje że na kolejnym odsłuchu także się spotkamy i będziemy mogli przetestować inne interkonekty.
pozdrawiam

p.s kolejny odsłuch szykuję na sobotę 23-05 ale jeszcze to potwierdzę jeśli ktoś jest chętny niech pisze na priv. Odsłuch będzie miał miejsce także w w Warszawie
Arek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem było na tyle milo i sympatycznie że w najbliższą sobotę robię powtórkę z rozrywki i ponownie wszystkich chętnych zapraszam na odsłuch systemu Regi
dobrze by było przetestować parę IC gdyż ostatnio miałem tylko Siltecha, tak więc weźcie co macie icon_smile.gif
chętnych zapraszam na priv,
pozdrawiam
Arek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisze w koncu jakies wrazenia z odsluchu??? Jakiej muzyki sluchaliscie?. Ten system bardzo mnie interesuje, niestety obecnie jestem 1300 km od Wa-wy, wiec na odsluch nie przyjade icon_sad.gif . Szczegölnie interesujä mnie wrazenia z odsluchu "mocniejszej" muzyki, jesli takowa sie pojawila oraz dotyczäce samej budowy (obudowy) systemu. O ile jest chwalony za dzwiek w tej klasie cenowej, o tyle czytalem niezbyt pochlebne opinie o uzytych do obudowy CD komponentach. Chodzi röwniez o mechanizm "trzymania" plyty rodem z disc manöw. Sprawdza sie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie
a więc kilka słów po odsłuchu
słuhalismy bardzo zróznicowanej muzyki od klasyki po rok. był także sporo wokali

oto kilka wybranych pozycji
- Jheena Loodwick - nieziemski wokal (płyta XRCD)
- Jack Johanson - fajna gitara akustyczna + siwetny męski wokal
- The Eagels - (ta słynna stopa w utworze 6 icon_smile.gif także wydanie XRCD
- Muzyka Hansa Zimmera - z ostniej części Batmana
- Andreas Vollenweider

i jeszcze pare innych płyt przyniesionych prz uczestników

oto wypowiedzi kolegów:
na poczatku chcialem podziekowac koledze Arkowi
za mozliowsc odsluchania zestawu w bardzo milym towarzystwie i otoczeniu przyjemnie urzadzonym pokoju dziennym , bez specjalnych adaptacji akustycznych kable to Siltech ST 18 G3 oraz stary glosnikowiec firmy Qed QLSCR4
glosniki nadaja sie tylko do pojedynczego okablowania a dzwiek bardzo czytelny barwny i muzykalny
oderwany od głośników

opinia RORO1
Co do pierwszych wrażeń dotyczących wyglądu i wykonania sprzętu:
Ciekawe wzornictwo, wygięcie środkowej części panelu przedniego do środka urządzenia (a właściwie urządzeń), ciekawy pomysł na 4 przyciski sterujące CD (kolor oraz kształt).
Bardzo mi się podoba taki design, również wyświetlacz CD w kolorze czerwonym (czytelny dla mnie z odległości 3 metrów), natężenie w sam raz - bo nie jest męczące, a wystarczająco widoczne. Czerwone diody POWER również świecą w sam raz (nie było możliwości sprawdzenia przy bezpośrednim świetle słonecznym). Wyświetlacz można wyłączyć z pilota. Pewne otwieranie i zamykanie pokrywy płyty, odpowiednie (wygodne)wyprofilowanie uchwytu.

Płyta wczytuje się 3-4 sekundy, potem zmiany utworów dokonują się błyskawicznie.
Sprawdziłem z ciekawości, czy odczytuje również płyty CD-RW (nie było problemów, ale widać spadek na jakości). Zresztą próba była teoretycznie niepotrzebna, bo jak się dowiedziałem REGA odtwarza również pliki MP3 i WMA, ale tego już nie testowaliśmy icon_smile.gif))

Jeszcze co do wykonania kolumn, bo na zdjęciach widać jaśniesze krawędzie - to efekt uboczny z lampy błyskowej, w rzeczywistości wszystko jest OK i krawędzie kolumn mają taki sam odcień jak reszta icon_smile.gif Kolumny sprawiają wrażenie wykonanych bardzo starannie, krótkie oględziny nie pokazały niczego, do czego można się przyczepić - chyba, że do pojedyńczych zacisków głośnikowych


opinia: Bernard.
Wszystko jest jak w najlepszym porządku, odtwarzacz coraz bardziej mi się podoba. Szczególnie poprawiła mi się głębia sceny, bas oraz szczegółowość. Jeszcze jedno zauważyłem, a mianowicie teraz mogę słuchać muzyki zarówno bardzo cicho - dobra mikrodynamika jak i bardzo głośno - nic nie razi.
Myślę, że po parunastu dniach wygrzewania będzie jeszcze lepiej.
Pozdrawiam
Bernard

opinia: resspEct_84
MEGA odtwarzacz CD... Ze starym Rotelem zagral mi tak ze kopara opada. Piękna średnica i kryształowa góra, dużo powyżej przeciętnej w tym przedziale cenowym. Dla wzmaka któremu góry brakuje, MEGA JOGA.


i kilka słów ode mnie
sobotni odsłuch także minął w miłej atmosferze.
Na początek zaczęliśmy się bawić przestawianiem kolumn (głośnikami basowymi na zewnątrz)
ustawienie takie minimalnie powiększyło bas lecz kosztem jego dynamiki. Bas stał się bardziej okrągły i bębny nie wybrzmiewały już tak fanie.
kolumny wróciły na swoje miejsce a najlepszy rezultat uzyskaliśmy jak ustawiliśmy je na wprost bez skręcania. Dźwięk od razu się uspokoił a scena była ładnie budowana wokale zupełnie oderwane od głośników a instrumenty umiejscowione na scenie.
Co do kabli niestety kolega który miał przynieść swoje interkonekty nie dotarł ale za to inny maił ze sobą głośnikowe Reson-y.
I tu niespodzianka przy podłączeniu Resonów wszystko siadło, instrumenty zaczęły się zlewać góra została mocno zaokrąglona jedynie bas był trochę mocniejszy. Najwyraźniej różnice było widać przy odsłuchiwaniu utworku z płyty Andreas Vollenweider gdzie w ogromnej jaskini kapała woda , przy Resonach kropla nie wybrzmiewała, echo w jaskini bardzo się zmniejszyło i generalnie cała jaskinia zmalała do grotki icon_smile.gif tak więc powróciliśmy do kabli Quad-a oraz interkonektu Siltecha, ustawieniu głośników na wprost i basami do środka. Na kolejnym odsłuchu będą inne interkonekty więc zabawy ciąg dalszy icon_smile.gif opinie niebawem.
Generalnie opinnie były bardzo pozytywne i sporo osób była pod sporym wrażeniem mośliwości tgo seystemy szczególnie zważywszy na przedział cenowy do jakiego się on zalicza, śmiało konkuruję z Naimem a jest od niego o połowę tańszy (na odsłuchu były 2 osoby ożywające na codzień systemów Naima i jest to ich opinia)
dodam jeszcze że najmocniejszym elementem tego systemu jest CD Apollo wiele pochlebnych opinii jakie znalazłem na jego temat na zagranicznych forach potwierdziły się.

poniżej parę fotek:

w razie pytań piszcie arek0808@wp.pl
pozdrawiam
Arek.
609-500-575

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie
chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych że będę miał niedługo w Warszawie najwyższy model odtwarzaczy REGI czyli słynny CD SATURN.
aby podzielać się wrażeniami zapraszam zainteresowanych do siebie w Warszawie na odsłuch który odbędzie się w lipcu w jeden z weekendów (zależny na który termin będzie) niejawiącej chętnych
proszę o wpisy lub maila
arek0808@wp.pl

pozdrawiam
Arek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Wszystkich chętnych do posłuchania systemu REGI zapraszam na tegoroczne Audio Show do hotelu Sobieski pokój 615

zagra:
CD: Apollo
wzmacniacz: Brio3
kolumny: RS3
prezentowana będzie także biała wersja gramofonu P3-24 z wkładką EXACT

recenzja prezentowego systemu: http://hfc.com.pl/?id=artykuly&nr=7

serdecznie zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać połączyłem wątki, trzy na temat Regi to ciut za dużo... icon_cool.gif

O tym, że Rega będzie na AudioShow i gdzie napisałem już w wątku poświęconym AudioShow 2009
"AUDIO" - "KOMENTARZE, OPINIE" - "Kolejne AudioShow - 2009"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=15483

Pozdrawiam - i do zobaczenia w Sobieskim!
PS. Mam nadzieję, że sprzedaż się rozwinie i kiedyś będzie okazja posłuchać systemów REGI z różnych zakresów cenowych ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezencja Regi zapowiada się ciekawie tym bardziej ze będzie można skonfrontować analogowo brzmiący CD Apollo z gramofonem Rega P3-34 a do tego szykujemy promocję icon_smile.gif

z nowości mogę poinformować ze Rega właśnie zaczęła sprzedaż najnowszych produktów integry Osiris i CD Isis
http://www.rega.co.uk/index2.htm
są to komponenty z najwyższej pułki, zarówno jakościowej jak i cenowej icon_smile.gif

DSC01446.jpg



niestety nie będzie ich na tegorocznym Audio Show ale kto wie może w niedalekiej przyszłości będę miał te klocki w Warszawie a wtedy na pewno zorganizuję odsłuch

p.s
oczywiście jak ktoś by je chciał zamówić to jak najbardziej istnieje taka możliwość icon_smile.gif


pozdrawiam
Arek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał możliwość posłuchania tej końcówki to może i bym złożył, ale jak rozumiem będzie tylko ten zestaw, o którym już pisałeś tak??? Możesz mi powiedzieć jak się ma (w umiejscowieniu w ofercie) Maia vs Brio (bo po nazwach nie można wywnioskować, a nie jestem pewien czy na stronie to jest ustawione po kolei). 3000zł to całkiem niezła cena, a jeśli gra ładnie to myślę, że mógłbym namówić rodziców na zakup jeszcze długo przed świętami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na AS będzie tylko system opisywany na łamach Hi-Hi Choice czyli Brio3, Apollo i RS3 + gramofon P3-24
Maia to zupełnie inna klasa sprzętu.
Brio 3 to podstawowy wzmacniacz Regi za 1500 zł i jak za tą cenę gra naprawdę fanie i moim zdaniem nie opłaca się inwestować w kolejny model integry czyli Mira 3, ale Maia 3 to już POWER AMPLIFIER czyli dużo ambitniejsza konstrukcja wymagająca godnego PRE

nie słyszałam nigdy Maia 3 tak więc nie mogę wypowiedzieć się jak wygląda bezpośrednie porównanie itegry Brio 3 ze wzmacniaczem mocy Maia 3 sądzę że dzielony zestaw zagra pełniej i bardziej dojrzale niż podstawowa integra.

oczywiście można także iść jeszcze dalej i zainteresować się monoblokami Exon 3 lecz tu koszty podwajają się.

pozdrawiam
Arek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w monobloki to nie będę szedł, bo za przedwzmak i tak będzie robił Denon AVR2809 czyli bez szaleństw. Niestety odsłuch w tym przypadku to podstawa, bo jak czytam różne opinie to niektóre ampy mają tak słabe przedwzmacniacze, że podpięcie końcówki prawie nic nie daje. Mam nadzieję, że Denon w średniej półce nie oszczędził za bardzo icon_wink.gif
do zobaczenia na AS
Pacio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...