Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Tak w skrócie to byłem na odsłuchu z żoną i ....... najkrócej zagrały Diapasony , żona kazała je wyłączyć QLN to równowaga , spokój , takie słuchanie w zadymionym barze. Coś zaskoczy od czasu do czasu i jest to miły bonus. Diapasony to żywioł. Dostajesz mnóstwo informacji od ściany do ściany. Grają bardzo na boki i do przodu, stwarzają gigantyczną scenę. Bardzo fajnie było to uwidocznione właśnie podczas tego odsłuchu. Ta sama sala , to samo ustawienie , ta sama elektronika , a dwie różne prezentacje.
  3. Ale i tak wolałeś QLN-y. Mogę Cię prosić o choćby symboliczne porównanie tych 2 modeli?
  4. Today
  5. Dzięki za radę. Będę próbował, ale to dopiero w przyszłym roku.. Myślałem też o czymś z Unison Research
  6. Niestety to prawda. I do tego te mocniejsze czasem trochę mniej czarują. Nie wiem, na ile Ci budżet pozwala, ale ja celowałbym w coś typu Primaluna Evo 300 z dwoma trybami pracy (jako trioda lub pentoda) do różnej muzyki. Akurat tej Primaluny miałem okazję posłuchać i bardzo mi się podobała.
  7. Podobają mi się te svs. A czym się różnią te 1000 2000 3000 to chodzi o moc czy technologie czy zastosowanie?
  8. Ale, że filc odpowiada za migrację basu? Tylko ten element rozpatruję, pozostałe zagadnienia akceptuję z pełną świadomością istniejącej akustyki I możliwościami jej poprawy. Filc stanowi bazę do wyrównania sciany pod ułożenie lameli. Jego usunięcie nie wchodzi w grę.
  9. Słuchałem Adamantes V dwukrotnie w Audio Connect , ostatni odsłuch indywidualny w komfortowych warunkach. Podłączone z lampą , salka w pełni zaadaptowana 40m2. Przed nimi grały QLN-y , JMR , Diptyque i na tle tych kolumn właśnie Diapasony zagrały największą przestrzenią oraz detalem. Jak tak pomyślę, to może właśnie ta baaaardzo szeroka scena powodowała uwypuklenie detali.
  10. Teraz rozumiem.
  11. Cześć Szukając cieplejszego brzmienia z fajnym detalem spojrzałbym na takie zestawy jak Monitor Audio Silver 500 z Regą Elex 4. Detaliczne kolumny, cieplejszy wzmacniacz. Bardzo fajny zestaw. Ciekawy będzie też Audiolab 7000A lub Fezz Silver Luna EVO w połączeniu z KEF Q7 Meta To takie wstępne opcje, bo warto będzie też posłuchać Sonus fabera, wzmacniaczy Atolla, Musical Fidelity, może jakiegoś Primare, czy Cambridge'a z cieplejszymi kolumnami W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy
  12. Nic w powietrzu nie wisi to tylko nowa technologia do której trzeba się przyzwyczaić , tak jak dosowiec do wi dowsa. Przykładem są smartfony które kiedyś były sceptycznie odbierane przez posiadaczy klasycznych komórek. Teraz to jest standard. To samo będzie z klasą d. 😀
  13. Dzięki, ale ... Tu współczucie raczej wskazane 😉 Nie przez granie, raczej przez chorobę zakupową i nieustającą chęć sprawdzenia czy można lepiej? taniej? inaczej? przyjemniej? dokładniej? bardziej realistycznie? Zabawa trwa 😎 Pozdrawiam. M Bo wszystko jest kwestią oczekiwań. Pasuje mi 3W z lampy, ale H120 wcale nie odstaje w materii moich oczekiwań. Wzmacnia jak wiagra i można pograć w bierki nie męcząc się jakbyś grał makaronem aldente 😉 Pozdrawiam. M
  14. O ile te dane i wiadomości są prawdziwe to dlaczego nikt nie siedzi ? https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/do-produkcji-mamy-wszystko-amunicji-wciaz-brakuje-generalowie-boja-sie-mowic/8r5xly8,79cfc278
  15. Nie widziałem za połowę ceny, poszukam
  16. Rubikore to ciekawy kierunek, wawrty odsłuchu moim zdaniem
  17. Cześć, moim zdaniem będzie kiepsko. Dużo lepiej byłoby spojrzeć w stronę Onkyo TX-NR6100, TX-NR7100. Tak, jest drożej, dalej nie będzie perfekcyjnie, ale samą barwą bardziej się dogada z Diamondami W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch
  18. Pod warunki że się na tym znają od strony technicznej. Sam mam taki falownik audio. Mogę powiedzieć jako elektronik na emeryturze że tragedii nie ma. Dlatego musimy się do tej te hnogii przyzwyczajać .
  19. Cześć DACi w starych CD mają całkiem inny styl grania niż typowe przetworniki dziś. Szukając dużo większej przejrzystości, to będzie to dobry kierunek. Ale jeśli chcesz zachować więcej barwy, to trzeba spojrzeć w kierunku droższych sprzętów lub R2R
  20. Pozwolę sobie dziś na takie banalne stwierdzenie, że ile człowiek by nie słuchał, to ciągle coś miłego wyskoczy. I można mieć 10 plyt Elvina Jonesa i 10 płyt Jana Hammera, a potem trafiasz na coś takiego... .... i następuje opad szczęki 😲!!!
  21. Miłego słuchania! Niech służy
  22. Kurde, jestem mega zaskoczony tym co piszesz.
  23. Szkoda go. Znając życie szybko zatęsknisz bo naprawdę fajnie to gra 😀
  24. Dali Zenzor 7. Mój kolega miał taki zestaw i było super.
  25. z RELa T9x to najbardziej optymalna opcja pod stereo moim zdaniem. Szukając mocniejszego uderzenia seria HT się fajnie sprawdzi lub opcje od SVSa. Bardzo ciekawe są też suby Velodyne
  26. Tak, ścianę z balkonem. Miałem Cyrus One + Sonus Faber Lumina II. Podobało mi się to granie, choć w nieco dynamiczniejszych i ostrzejszych utworach było zbyt grzecznie.
  27. Legalnie tam zamieszkały? 😄
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...