Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Today
  2. Witam serdecznie. Zainteresował mnie temat, gdyż sam jestem muzykiem i ostatnio miałem okazję poszukać czegoś lepszego do odsłuchu niż to audio, które od kilku lat kaleczyło moje uszy.Zagrałem setki koncertów różnych stylów z różnymi orkiestrami i zespołami. Na wielu również byłem jako słuchacz. Nigdy nie interesowałem się sprzętem audiofilskim, pewnie z racji braku czasu i muzyki " na żywo". Umówiłem się na wybór sprzętu ( mając cel ok 8 tys zł za kolumny, no może 10tys ze wzmacniaczem)Odsłuchu zacząłem od kolumn za 5 tys za parę i....kolejne kolumny, kolejne coraz drozsze Długo , długo nic.. Podirytowany poprosiłem o coś co brzmi. Usłyszałem Pylon Jasper 25 ( nie podobają mi się z wyglądu) i nagle usłyszałem coś co znam z pracy z żywą muzyką ( podłączony do wzmacniacza Musical Fidelity M6si). Pozniej dowiedziałem się ile kosztują i mina mi zrzedła.Zszedlem do Pylon Diamond 30MK2 i zostawiłem ten wzmacniacz Fidelity ( też przetestowałem kilka w podobnej cenie) . Nie mówię że jest to jakiś ideał, ale naprawdę odczuwam przyjemność słuchania na tym sprzęcie. ( Chociaż Jasper miał to coś, ciepło spajające scenę, jakby koncert był w sali ciepłej, z dominacja drewna.. Diamond 30 są troszkę "jaśniejsze". Ale ten wzmacniacz, super scena i muzykalność.. tyle od laika. Pewnie można było jeszcze lepiej, ale budżet i tak ponad 2 razy większy od założonego więc musiałem się słono w domu tłumaczyć.. Najgorsze że kwota jak w temacie (20 tys) to dopiero początek zabawy z dobrym słuchaniem..
  3. cymes

    Dali Rubicon 2

    Teraz to najsłabszy element, po wymianie będzie killer zestaw Pre potrafi zmienić więcej niż transport i dac.
  4. BlaBla

    Dali Rubicon 2

    Następny krok pre lampowy
  5. Witam Czy w kolejnych wersjach mini Denon serii RCS Mxx (znaczy od 37 do 41) były jakieś większe różnice? Jakie? Czy w wersjach z DAB+ tunery FM były/są jakoś zubożone w stosunku do wersji bez DAB?
  6. cymes

    Dali Rubicon 2

    Następny krok preamp bardziej ?
  7. Wczoraj
  8. To klocek all-in-one z wbudowanym pre ,Taga HTR 1500. Pre na dwóch lampach elektronowych z bieżącej produkcji.
  9. Oko tak samo ważne jak ucho!😉
  10. @BlaBla z używkami jest rzeczywiście bardzo słabo, a nowe z tych większych są za drogie. Nie chcę też wyjść na malkontenta, ale kurczę bardzo mi się nie podobają.
  11. Witam. Posiadam od niedawna tytułowy zestaw. Źródło skonfigurowany Tidal, odtwarzam przez AudioQuest Cobalt, kabelki Melodika. Pomieszczenie 27m2. Słucham muzyki instrumentalnej, klasycznej, troszkę polskiego rocka z lat 90. Poprzednio korzystałem z HK980 oraz Klipsch RF82 MK2. No i mam teraz dylemat, bo część utworów mi odpowiada a części nie mogę na tym sprzęcie słuchać. Odpowiada mi na pewno wokal w większości śpiewanych utworów. Brakuje mi jednak przestrzeni i mocy. Chciałbym poczuć się jak na koncercie. Rozumiem że poprzedni zestaw był potężniejszy, ale może nie w tym problem? HK980 strasznie szumial co mnie irytowało. Lubię miękki ciepły nisko schodzący bas, ale tylko tam gdzie jest potrzebny. Tu spotykam go rzadko.
  12. Witam. Posiadam od niedawna tytułowy zestaw. Źródło skonfigurowany Tidal, odtwarzam przez AudioQuest Cobalt, kabelki Melodika. Pomieszczenie 27m2. Słucham muzyki instrumentalnej, klasycznej, troszkę polskiego rocka z lat 90. Poprzednio korzystałem z HK980 oraz Klipsch RF82 MK2. No i mam teraz dylemat, bo część utworów mi odpowiada a części nie mogę na tym sprzęcie słuchać. Odpowiada mi na pewno wokal w większości śpiewanych utworów. Brakuje mi jednak przestrzeni i mocy. Chciałbym poczuć się jak na koncercie. Rozumiem że poprzedni zestaw był potężniejszy, ale może nie w tym problem? HK980 strasznie szumial co mnie irytowało.
  13. 😁😁😁😁 Już zmieniasz? 😉
  14. Rubikony2 .... ? 😁 używane.
  15. Odtruwania po przypadkowym (naprawdę) kontakcie z "Sylwestrem z jedną z TV" ciąg dalszy.
  16. Koledzy, Zanim wątek umrze śmiercią naturalną, może mały plot twist 😉 macie jakieś propozycje jeśli chodzi o monitory w budżecie do 5-6k lub takie, które Waszym zdaniem byłyby wskoczeniem na wyższy poziom w stosunku do obecnie grających i mnie B&W? Wątek kolumn został poruszony już kilka razy więc postanowiłem z Waszą pomocą ugryźć temat od tej strony 🙂 zależy mi na dobrej scenie, przyzwoitej detaliczności (o ile dobrze to rozumiem) i jestem ciekaw brzmienia innego niż B&W.
  17. Amphiony wręcz reklamują się jako kolumny całkowicie niewrażliwe na ustawienie. Jak nie możesz posłuchać, to musisz poczytać tu i tam, może akurat coś dla Ciebie. Z dostępnością używek chyba słabo, bo to nie najpopularniejszy producent ale wiem, ze wchodzi (weszła już?) wersja X, więc może dotychczasowa seria S trafi do jakiejś wyprzedaży posezonowej 😉
  18. nie wiem jak z jakości obecnie Y. Ale poprzedniczka - s300 - u mnie po 4 latach - pojawił się szum podczas kręcenia CD oraz losowo przestała wysuwać tacę, ALE.... tak jest po kolejnych 2 latach. Działa.
  19. Jedna z moich ulubionych płyt, choć poza tym twórczość tego zespołu jest mi zupełnie nieznana...🤭. Świetnie brzmiące wydanie z 1987r.
  20. Dziękuję za typy. Przydałoby się więcej, ale to już jest coś.
  21. https://www.instagram.com/reel/DSufiP6DYaj/?igsh=MmUzcmZ3MDRjd3gy
  22. Do obu wersji potrzebny jest też mikrofon pomiarowy Umik.Wersja z Dirac jest" łatwiejsza "w pomiarach i ich automtyzacji.W wersji z dirac ,po przeprowadzeniu pomiarów ,ustawiasz krzywą na zadany krztałt i dirac ją tak ustawia. Przy wersji 4hd trzeba ogarniać Rew aby wprowadzić korekcjẹ. Dodatkowo zdarzają siẹ wersje z pilotem IR.Na pilocie masz 4 przyciski PRESET(pozwala zapamiẹtać 4 różne ustawienia) ,Dirac On /Off,przełączanie miẹdzy wejściami(Analog ,USB,Tos Link ) oraz Master Volume czyli ciszej/głośniej.Dodatkowy Bonus jest jeszcze taki,że wersja DDRC24 to dwa w jednym.Bo prócz tej z Dirac ,można uruchomić zwykłe miniDSP 4 HD. I żeby nie było... To nie czat GPT sam to napisałem... Ale pewnie Ty już to wiesz 😁 Idẹ spać🙃
  23. Dzień dobry, Stoję przed wyborem nowych kolumn do wzmacniacza jak w temacie. A dokładnie: Heco Aurora 300 (XT) albo Elac Debut Reference DBR62. Obecnie mam 15 letnie PSB Alpha B1, które lubię za ogromną muzykalność, można słuchać godzinami. No ale brakuje mi trochę dokładniejszej góry i w zależności czego słucham - silniejszego bardziej punktowego basu. Wybór ograniczyłem do wspomnianych powyżej modeli. Niestety w Lublinie mogę odsłuchać tylko Elac. Czy forumowicze mogliby coś doradzić? Teoretycznie za Heca przemawia atrakcyjniesza cena, za Elac przedni bass reflex i wygląd . Co prawda obecne PSB mają tylny, ale ponoć Heca jest bardziej wymagająca jeśli chodzi o odległość od tylnej ściany i te przysłowiowe pół metra trzeba im dać. PS. Czy w Warszawie byłaby możliwość odsłuchania w jednym salonie powyższych konfiguracji czyli Pioneer A-40AE z Elac, albo z Hecą?
  24. Czyli amazonowe HD, to standardowe CD.
  25. Podpiąłem słuchawki, przełączyłem na "Media Player", gdzie mam podpięte AppleTV - w słuchawkach cisza. To chyba wadliwy ampli mi się trafił, co? Tak czy siak, w pon pojadę sprawdzić to do sklepu gdzie kupiłem... Dam znać jaki outcome. Dziękuję pięknie wszystkim zaangażowanym.
  26. W pierwszej chwili też myślałem , że trzeba cofnąć. Ale mam suba wysuniętego równy metr od narożnika. Jak go dosunę , co już próbowałem to przestaje panować nad regulacją głośności. Manewrowanie staje się bardzo ograniczone i muszę kombinować crossoverem. Wysunę zobaczymy co będzie.
  27. Świetnie, że nie musimy się o to przeciągać. I chyba też zgadzamy się (to piszę również do @cymes) co do ograniczeń testu ABX: polegającego na wzorcach dostarczanych bezpośrednio (czyli na pamięci krótkoterminowej) i wynikającej z tego konieczności podawania ich w ramach każdej próby (co nabija dużą liczbę odsłuchów!). A wszystko to bierze się z komercyjnej genezy tej metody: firmy testowały formaty dźwiękowe i produkty na ludziach z łapanki i długotrwałe oswajanie testerów ze wzorcami A i B byłoby zbyt czasochłonne, kosztowne, czy trudne organizacyjnie. My - audiofile - na szczęście możemy się najpierw gruntownie zapoznać z testowanymi urządzeniami i dlatego krótkoterminowych wzorców A i B nie potrzebujemy - możemy je zastąpić tymi wrytymi w pamięć długoterminową, redukując tym samym liczbę odsłuchów w ramach jednej próby z 3 (ABX) do... no właśnie - ilu? Wojtek: moim zdaniem dobrze kombinowałeś z wyrugowaniem AB z pojedynczej próby. Ale tu pojawia się problem techniczny Twojego testu samych X-ów: z jednej strony wraz z liczbą prób rośnie odstęp czasowy od kontaktu ze wzorcem, a z drugiej strony - mamy sąsiedztwo czasowego z poprzednią próbką. Czy ani razu nie zdarzyło Ci się zastanawiać, czy słuchane urządzenie jest innym, czy też tym samym, co w poprzedniej próbie? Jeśli tak - masz na tacy dowód na to, że próby nie były niezależne. I w tym momencie szlag trafia wszystkie rachunki - w tym podane przez Ciebie 17%. Bo u podstaw obliczeń dokonywanych przez AI czy internetowe kalkulatory leży proces Bernoulliego, który zakłada niezależność prób. Który to warunek jest nie do obronienia. A nawet gdyby go obronić, to wciąż pozostaje problem braku punktu odniesienia. Mogę to zilustrować Tobie / Wam, gdybyście byli zainteresowani - wymyśliłem na spacerze wdzięczną analogię. I tu przechodzimy do mojej wersji XY. Dwa odsłuchy w jednej próbie (w połączeniu z wzorcami długoterminowymi AB) czynią ją niezależną. Nie musimy się przejmować ani odstępem czasowym od kontaktu ze wzorcami, ani następstwem prób po sobie. Ba - możemy je dowolnie odseparować w czasie. Podsumowując: jeśli znacie testowany sprzęt i ktoś Was zmusza do ślepego testu, to nawet w pijanym widzie czy z lufą przy skroni domagajcie się wersji XY -sekwencji dwu różnych próbek podanych w nieznanej kolejności (do odgadnięcia).
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...