Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Bo to są świetne kolumny, jestem pewien, że nawet Tobie(to nie są słupki , których tak nie lubisz) by się podobały , oczywiście myślę o tych z serii Ditton.
  3. A po czym stwierdzasz, że byłby zadowolony, przecież nie wiesz jaką lubi sygnaturę, a z tego co kojarzę to raczej trancu nie słuchasz. @mike8585Nie wybrałbym żadnego z nich z tego względu, że to granie mi totalnie nie leży ( oba grają imo słabo ) Nad mam wyrazistą średnicę i niskie tony są bodajże obszerniejsze takie bułowate i z tego co pamiętam to był ciemniejszy chyba od rotela, który ma krótszy bas i chudszy, zwinniejszy, ale nie pamiętam dokładnie jak to grało, słuchałem nada jak jeszcze był produkowany. Musiałbyś sam posłuchać bo to dwa różne brzmienia.Nie ma opcji, że Ci ktoś doradzi w kwestii wyboru bo to już indywidualne preferencje.
  4. Zawsze tak będzie, ilu użytkowników tyle opinii. Jednak przy odpowiednio dobranej konfiguracji, zestaw gra wyśmienicie. Jeden z użytkowników napisał " Nie mam jeszcze głośników surround, tylko Sub 4, ale przy niektórych dźwiękach jest to bardzo realistyczne, do tego stopnia, że nawet mój pies i kot wyglądały na zdezorientowane i próbowały ustalić, skąd dochodzą dźwięki. Serial Netflixa „American Primeval” brzmi niesamowicie na Ultra, jako przykład"
  5. Ja wiem, że mniejszy, że AI, ale jeśli chodzi o suby to ja zawsze wolę większy i cięższy (dla producenta droższy w produkcji)
  6. Co do tego nad cY rotel?jeden i drugi ma więcej mocy jak deklaruje producent
  7. @majkel74 no może tak napisali, ale jednocześnie piszą, że ten nowy subwoofer gra zdecydowanie lepiej od tego w serii d. Zarazem piszą że całościowo to też spore zmiany i wyższy poziom grania. Największą niespodzianką HW-Q990F jest radykalnie przeprojektowany subwoofer. Samsung porzucił wysoką, pionową konstrukcję z pojedynczym przetwornikiem na rzecz kompaktowej, sześciennej obudowy z dwoma aktywnymi 8-calowymi przetwornikami umieszczonymi na przeciwległych bokach. Ta zmiana przynosi dwie kluczowe korzyści: subwoofer zajmuje około połowę miejsca swojego poprzednika, a dzięki przeciwnie skierowanym przetwornikom zapewnia bardziej równomierny, mniej kierunkowy bas. Nowy subwoofer wykorzystuje 300 W mocy (wzrost z 200 W w Q990D) i schodzi aż do 32 Hz. Co więcej Samsung wprowadził Dynamic Bass Control - technologię opartą na AI, która w czasie rzeczywistym analizuje i minimalizuje zniekształcenia powodowane przez wibracje. To oznacza, że mimo mniejszych gabarytów, nowy subwoofer oferuje czystszy i bardziej precyzyjny bas.
  8. @mike8585 no a na czym stanęło z kolumnami. Bo ta marka kolumn Celestion to był by świetny ruch, a gdybyś jeszcze poszedł w któryś z modeli serii Ditton to byłbyś na pewno zadowolony.
  9. Sęk w tym, że ja bym chyba osobiście wolał ten poprzedni zestaw z „d” z uwagi na sporo większy subwoofer. Nawet w jednym z tych testów z linków wyżej piszą: „Nowy subwoofer mógłby być bardziej dynamiczny.” Do słuchanie muzyki to ja bym soundbara nie polecał. Sam mam Harmana topową listwę i muzyki to na niej nigdy nie słucham. Chyba że zależy Ci na okazjonalnym włączeniu czy tworzeniu muzycznego tła, to wtedy ok - jest lepiej na pewno niż na dobrych głośnikach Bluetooth.
  10. Dzięki Ci bardzo mam moc byś wziął nada 356 czy rotel Ra 12?
  11. Jeśli Anisimowa nie odczuje tych dwóch ostatnich spotkań z Igą i Naomi, to będzie zacięty finał. Teraz już nie spali się psychiczne jak w finale Wimbledonu, gdzie była dodatkowo mocno zmęczona po tym bardzo zaciętym półfinale z Sabalenką. Na korzyść Sabalenki to , że miała lekką drogę do finału, sam półfinał z Pegulą dobrze jej zrobił po darmowym ćwierćfinale.
  12. Wysłałem Ci na priv jak to zrobić.
  13. Today
  14. Hej. Fajnie, że jesteś zadowolony. Ale jeśli masz na myśli X2HR to chyba jednak chodzi Ci o Philipsy Tak czy inaczej fajny duet (Hifiman, Philips). Dwa różne podejścia do brzmienia. Jednym i drugim warto zapewnić odpowiednie wzmocnienie, także kombinuj teraz ze wzmakiem. Może jakiś stacjonarny iFi albo używany pierwszy Chord Mojo jak ma być w miarę budżetowo? Tak, zwykle tak jest, że otwarte mają więcej oddechu i budują pokaźniejszą przestrzeń.
  15. Tak jak mówiłem tak też się stało, klipsch rp-1000sw podłączony i uśmiech z gęby nie schodzi. Ustawione mam na 4 z 12 moc i jak dla mnie jest wystarczająco, zapas jest potężny. Mam go ustawionego bezpośrednio za kanapą, podczas niskich zejść czuj jak drgania przechodzą na plecy. Jednym słowem warto i polecam;)
  16. Kupiłem tak jak zapowiedziałem Sony X2HR oraz planary od Hifimana HE400se. Bardziej podoba mi się prezentacja Hifimana - pomimo że mają niską impedancje chyba 24ohm to ciężko je napędzić żeby było bardzo głośno (są takie utwory że tego wymagają 😄 )W tym shalingu dopiero przy opcji zbalansowanej jest prawie 200mW wiec juz zamówiem taki kabelek. W jakiś amatorskich recenzjach były opisy że są niewygodne dla niektórych i za jasne w sensie dźwięku...hmm ja bym to podsumował rześkie, rozdzielcze -bez stłumionej góry pasma i tego się świetnie słucha. Wygodne zakrywają całe ucho i dobrze leżą (mam dość dużą głowę) i ich waga mi nie przeszkadza. Świetna przestrzenność ale to chyba cecha otwartych słuchawek - poprawcie jak się myle. Sony również w samych superlatywach raczej. Może mniej szczegółowe ale to zupełnie nie przeszkadza....te różnice wychwytuje w pewnych utworach które znam, jakieś gitary, talerze czy wysoki wokal kobiecy. Poza tym ogólnie odbieram jest mocno pozytywnie - naturalnie z dobrym basem jak na moje oczekiwania. Superluxy troche styrane zębem czasu 😉 także definitywnie zostawiam obie pary. Tak jak pisałem udało się w dobrych cenach kupić m.in. dzięki @lpomis wiec nie bede odsprzedawał - uważam że trzeba i tak obowiązkowo podłączyć do rasowego stacjonarnego wzmaka słuchawkowego aby zobaczyć czy obie jakieś rezerwy jeszcze mają. Te dongle jak shanling, iFi, FiiO to jednak słabe jest. Może ja się myle ale czy nie powinno być tak że dając głośno około 70/80% powinno być już nie do wytrzymania jeśli chodzi o głośność ? chodzi o zapas żeby m.in. dynamika była lepsza. Na telefonie z wejsciem minijack bo znalazłem jakiś starszy model było bardzo źle - grało cicho. Na donglu już znacznie lepiej ale liczyłem że bedzie duży zapas.....ostatnia nadzieja w zbalansowanym wejściu.
  17. Mam jakąś blokade .u Ciebie pobiera?
  18. Możesz pobrać z tej stronki co wysłałeś
  19. Tak jestem rocznik 85 więc muza zaczelem się interesować szybko z 9-10 lat miałem czyli 94-95 Wtedy wielbilem niemiecko-ieanski duet RMB https://www.edmliveset.com/radio/paul-van-dyk-live-labor-day-special-mix-04-09-2006/ Znajdzie mi to ktoś w MP3 albo inny do pobrania jest kozacki set
  20. Telrac 2008, CD made in 🇯🇵. Okladka i zawartość trochę nie idą w parze 😄. Dodatkowo załączam fotkę wkładki - można by wzorem programów kulinarnych założyć na tej podstawie temat "Wiem czego słucham" 😆. Rzeczywiście brakuje tylko informacji o recyklingu i emisji co2... A Hiromi wielką pianistką jest! Plyta tak jak cała twórczość Hiromi, to współczesne fusion...? No chyba tak jakoś. Tego albumu akurat słucha się lekko, łatwo i przyjemnie, a sama realizacja po prostu bajeczna.
  21. Paul to akurat jeden z przedstawicieli, ale jego rzemiosło trancowe pojawiło się nie w 85 bo wtedy nie istniał trance( występowały podwaliny tego gatunku) nurt pojawił się w latach 90 wtedy też dopiero Dyke zaczął karierę. Chyba, że chodzi Ci, iż Ty jesteś z rocznika 85, więc super lata Użytkownik wyżej podał kompilację pod szyldem Tunnel, nie wiem czy jest świadomy, ale zawierały one nie tylko trance, lecz również inne gatunki.
  22. A jak wygląda słuchanie muzyki w tym zestawie?
  23. Można kupić ten nowszy model w podobnej a nawet niższej cenie niż ta co podałeś w linku. https://www.ceneo.pl/184048171?srsltid=AfmBOop6Ue2OzoNaaQ5dk5TX4k38IehYJDWMx6ADABYJScgwr6gq_xgh https://magazynt3.pl/test-samsung-hw-q990f/ https://spidersweb.pl/2025/07/soundbar-samsung-hw-q990f-recenzja.html
  24. Za wygląd sax dostaje 10 na 10. Na tym koniec. Wczoraj zarzuciłem w samochodzie np Pharoah Sandersa, leci barwna, ciekawa muzyka, no ale w pewnym momencie nie da się po prostu wyrobić z tym bezsensownym skowytem, rzężeniem i rozhisteryzowaną wibracją. I tak jest prawie zawsze. Wiem, że jest parę dobrych kawałków 😉. Czasem to brzmi znośnie (Ptaszyn), czasem da się przeżyć (Namysł), lecz zazwyczaj to udręka. Jestem baaardzo wyrozumiały w muzyce ale nie toleruję 3 rzeczy: saksofonu, country i górnopiejących wokalistek w stylu Celine Dion, czy Edzi Górniak. O ile jednak saksofon jakoś daję radę przerwać, to coutry i Górniak muszę zamieniać na ciszę. Każdy ma swoje wady 😁 Przepraszam fanów country i Edyty oraz Celiny. W tym wątku sobie pozwoliłem ale w temacie "Czego słuchasz?" na pewno nie.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Bo to są świetne kolumny, jestem pewien, że nawet Tobie(to nie są słupki , których tak nie lubisz) by się podobały , oczywiście myślę o tych z serii Ditton.  
    • A po czym stwierdzasz, że byłby zadowolony, przecież nie wiesz jaką lubi sygnaturę, a z tego co kojarzę to raczej trancu nie słuchasz.   @mike8585Nie wybrałbym żadnego z nich z tego względu, że to granie mi totalnie nie leży ( oba grają imo słabo )  Nad mam wyrazistą średnicę i niskie tony są bodajże obszerniejsze takie bułowate i z tego co pamiętam to był ciemniejszy chyba od rotela, który ma krótszy bas i chudszy, zwinniejszy, ale nie pamiętam dokładnie jak to grało, słuchałem nada jak jeszcze był produkowany. Musiałbyś sam posłuchać bo to dwa różne brzmienia.Nie ma opcji, że Ci ktoś doradzi w kwestii wyboru bo to już indywidualne preferencje.
    • Zawsze tak będzie, ilu użytkowników tyle opinii. Jednak przy odpowiednio dobranej konfiguracji, zestaw gra wyśmienicie. Jeden z użytkowników napisał  " Nie mam jeszcze głośników surround, tylko Sub 4, ale przy niektórych dźwiękach jest to bardzo realistyczne, do tego stopnia, że nawet mój pies i kot wyglądały na zdezorientowane i próbowały ustalić, skąd dochodzą dźwięki. Serial Netflixa „American Primeval” brzmi niesamowicie na Ultra, jako przykład"
    • Ja wiem, że mniejszy, że AI, ale jeśli chodzi o suby to ja zawsze wolę większy i cięższy (dla producenta droższy w produkcji)
    • Co do tego nad cY rotel?jeden i drugi ma więcej mocy jak deklaruje producent
    • @majkel74 no może tak napisali, ale jednocześnie piszą, że ten nowy subwoofer gra zdecydowanie lepiej od tego w serii d. Zarazem piszą że całościowo to też spore zmiany i wyższy poziom grania. Największą niespodzianką HW-Q990F jest radykalnie przeprojektowany subwoofer. Samsung porzucił wysoką, pionową konstrukcję z pojedynczym przetwornikiem na rzecz kompaktowej, sześciennej obudowy z dwoma aktywnymi 8-calowymi przetwornikami umieszczonymi na przeciwległych bokach. Ta zmiana przynosi dwie kluczowe korzyści: subwoofer zajmuje około połowę miejsca swojego poprzednika, a dzięki przeciwnie skierowanym przetwornikom zapewnia bardziej równomierny, mniej kierunkowy bas. Nowy subwoofer wykorzystuje 300 W mocy (wzrost z 200 W w Q990D) i schodzi aż do 32 Hz. Co więcej Samsung wprowadził Dynamic Bass Control - technologię opartą na AI, która w czasie rzeczywistym analizuje i minimalizuje zniekształcenia powodowane przez wibracje. To oznacza, że mimo mniejszych gabarytów, nowy subwoofer oferuje czystszy i bardziej precyzyjny bas.
    • @mike8585 no a na czym stanęło z kolumnami. Bo ta marka kolumn Celestion to był by świetny ruch, a gdybyś jeszcze poszedł w któryś z modeli serii Ditton to byłbyś na pewno zadowolony.
    • Sęk w tym, że ja bym chyba osobiście wolał ten poprzedni zestaw z „d” z uwagi na sporo większy subwoofer. Nawet w jednym z tych testów z linków wyżej piszą: „Nowy subwoofer mógłby być bardziej dynamiczny.” Do słuchanie muzyki to ja bym soundbara nie polecał. Sam mam Harmana topową listwę i muzyki to na niej nigdy nie słucham. Chyba że zależy Ci na okazjonalnym włączeniu czy tworzeniu muzycznego tła, to wtedy ok - jest lepiej na pewno niż na dobrych głośnikach Bluetooth.
    • Dzięki Ci bardzo mam moc byś wziął nada 356 czy rotel Ra 12?
    • Jeśli Anisimowa nie odczuje tych dwóch ostatnich spotkań z Igą i Naomi, to będzie zacięty finał. Teraz już nie spali się psychiczne jak w finale Wimbledonu, gdzie była dodatkowo mocno zmęczona po tym bardzo zaciętym półfinale z Sabalenką. Na korzyść Sabalenki to , że miała lekką drogę do finału, sam półfinał z Pegulą dobrze jej zrobił po darmowym ćwierćfinale.
    • Wysłałem Ci na priv jak to zrobić.
    • Hej. Fajnie, że jesteś zadowolony. Ale jeśli masz na myśli X2HR to chyba jednak chodzi Ci o Philipsy Tak czy inaczej fajny duet (Hifiman, Philips). Dwa różne podejścia do brzmienia. Jednym i drugim warto zapewnić odpowiednie wzmocnienie, także kombinuj teraz ze wzmakiem. Może jakiś stacjonarny iFi albo używany pierwszy Chord Mojo jak ma być w miarę budżetowo? Tak, zwykle tak jest, że otwarte mają więcej oddechu i budują pokaźniejszą przestrzeń.
    • Tak jak mówiłem tak też się stało, klipsch rp-1000sw podłączony i uśmiech z gęby nie schodzi. Ustawione mam na 4 z 12 moc i jak dla mnie jest wystarczająco, zapas jest potężny. Mam go ustawionego bezpośrednio za kanapą, podczas niskich zejść czuj jak drgania przechodzą na plecy. Jednym słowem warto i polecam;)
    • Kupiłem tak jak zapowiedziałem Sony X2HR oraz planary od Hifimana HE400se.  Bardziej podoba mi się prezentacja Hifimana - pomimo że mają niską impedancje chyba 24ohm to ciężko je napędzić żeby było bardzo głośno (są takie utwory że tego wymagają 😄 )W tym shalingu dopiero przy opcji zbalansowanej jest prawie 200mW wiec juz zamówiem taki kabelek. W jakiś amatorskich recenzjach były opisy że są niewygodne dla niektórych i za jasne w sensie dźwięku...hmm ja bym to podsumował rześkie, rozdzielcze -bez stłumionej góry pasma i tego się świetnie słucha.  Wygodne zakrywają całe ucho i dobrze leżą (mam dość dużą głowę) i ich waga mi nie przeszkadza. Świetna przestrzenność ale to chyba cecha otwartych słuchawek - poprawcie jak się myle. Sony również w samych superlatywach raczej. Może mniej szczegółowe ale to zupełnie nie przeszkadza....te różnice wychwytuje w pewnych utworach które znam, jakieś gitary, talerze czy wysoki wokal kobiecy. Poza tym ogólnie odbieram jest mocno pozytywnie - naturalnie z dobrym basem jak na moje oczekiwania.  Superluxy troche styrane zębem czasu 😉  także definitywnie zostawiam obie pary. Tak jak pisałem udało się w dobrych cenach kupić m.in. dzięki @lpomis  wiec nie bede odsprzedawał - uważam że trzeba i tak obowiązkowo podłączyć do rasowego stacjonarnego wzmaka słuchawkowego aby zobaczyć czy obie jakieś rezerwy jeszcze mają. Te dongle jak shanling, iFi, FiiO to jednak słabe jest. Może ja się myle ale czy nie powinno być tak że dając głośno około 70/80% powinno być już nie do wytrzymania jeśli chodzi o głośność ?  chodzi o zapas żeby m.in. dynamika była lepsza.  Na telefonie z wejsciem minijack bo znalazłem jakiś starszy model było bardzo źle - grało cicho. Na donglu już znacznie lepiej ale liczyłem że bedzie duży zapas.....ostatnia nadzieja w zbalansowanym wejściu.
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...