Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Wiim Amp Ultra zagra sporo lepiej przy wyższych poziomach głośności, ale może warto byłoby pójść w kierunku klasycznego wzmacniacza Jak np. Audiolab 6000A MKII Testowałeś taką lub inną konfigurację?
  3. A to nie są suby bardziej pod kino domowe? Jeśli wykluczasz DSP to pozostaje Ci spróbować jakiś zwykły rozgałęźnik RCA. Tak z ciekawości - do czego używasz tego miniDSP?
  4. RaAr

    wybór kolumn

    Witam wszystkich. Prosiłbym o pomoc w wyborze kolumn do pokoju ok. 18m.. Słuchana będzie muzyka / filmy 50/50. Zależy mi na czystym przejrzystym dźwięku stereo. .Wybór padł na Tesi 661, Tesi 5 lub Pylon Pearl 27. Kolumny będą zasilane amplitunerem Yamaha RXV 1065. Odległość między kolumnami a fotelem to ok. 3m, i tu zastanawiam się jeszcze czy na takiej małej odległości nie pomyśleć nad monitorami.
  5. Rubicony to większe wypełnienie dołu, średnica z inną barwą, bardziej skupiona na damskich wokalach. Góra bardziej otwarta. Scena z większym powietrzem, gdy ATC mają większe źródła pozorne Rubicony też bardziej wybaczające pod kątem wzmacniacza
  6. Audiofil szuka najlepszego brzmienia, tak jak napisałeś jest moment kiedy jest indywidualna granica, przekroczenie to już kierunek choroby audiofilskiej.
  7. No chyba nie do końca. Nie ma jakiejś encyklopedycznej definicji ale to "hobby" ma jakoby polegać na słuchaniu muzyki w jak najlepszej jakości. Czyli ta wymiana sprzętu ma prowadzić do momentu, w którym jakość dźwięku będzie najlepsza, na jaką we własnych warunkach (i pieniądzach), możemy sobie pozwolić. Samo żonglowanie dla żonglowania, bez bliżej określonego celu, jest moim skromnym zdaniem, startą czasu i energii.
  8. To dosyć kosztowne rozwiązanie, mam już jedno minidsp,ale używam do czegoś innego i wszystkie wyjścia są już zajęte. To klipsche r115sw Ale docelowo będzie DIY na Daytonach i wzmaki crown .
  9. Tak mogą. Mogą również wywołać impuls który da dobry efekt. Forum może kreować ścieżki i trendy ale na końcu to słuchacz podejmuje decyzje.
  10. cymes

    Dali Rubicon 2

    @KrólKiczu nie traktuj tego jako zaczepkę, nie bardzo rozumiem sensu dodawania suba do stereo, próbowałeś większego monitora PMC ?
  11. rozumiem , że powinienem zaznaczyć krzywą domową ?
  12. Czy nie na tym polega to hobby? Na żonglowaniu sprzętem. Jeśli ktoś ma wewnętrzny przymus kupowania i potem czuje frustrację, wyrzuty sumienia, to już jakiś zakupoholizm.
  13. Cześć. Najprostszy sposób to miniDSP, którym rozdzielisz odpowiednio sygnał pomiędzy obydwa subwoofery. A tak przy okazji - jakie to subwoofery i z jakimi zespołami głośnikowymi mają grać?
  14. Czesc prośba kogoś doswiadczonego o radę posadam kolumny kef q950 i zmieniam wzmacniacz miałem nad c700 z racji rozmiaru wolałbym marantz 70s zamiast 60s tylko zasgawianiam się czy będzie on miał wystarczającą moc ? 70 ma 50 w na kanał 60 już 100 w . Chce dołożyć jeszcze głośnik centralny
  15. Mam rotela ale nie mam wiim
  16. Today
  17. Hej, to musiałby określić ktoś, kto słuchał obu sprzętów jeden po drugim i porównywał te przetworniki. Takich osób wielu nie ma. I tak, jak podepniesz się wejściami cyfrowymi (w tym USB), to będzie grał DAC z Rotela. Jeśli masz oba sprzęty, to najlepiej sprawdzić samemu na własne uszy
  18. Loewe

    KD 2.1

    Dziękuję
  19. cymes

    Dali Rubicon 2

    Dokładnie tak i ja tego nie lubię, dochodzi do tego różnica w czasie wybrzmenia przeciągając końcówkę. Już po eksperymencie, z dobrym efektem.
  20. Trochę inny. SA30 bazowo jest moim zdaniem lekko rozjaśniony w wyższej średnicy i górze, a SA35 bardziej naturalny w całym paśmie. Do tego ma ciekawszą scenę i bas
  21. no wlasie tego jednego testu nie zrobilem jeszcze, bo mam przy sobie sluchawki tylko na jack'a 😆
  22. Odłączył bym TV (fizycznie HDMI) i próbował odpalić audio bez podłączonego ekranu.
  23. Jeśli masz słuchawki, podłącz je, jeśli nawet słuchawki też nie zagrają - amplituner do oddania.
  24. Dlatego najlepiej posłuchać kilka różnych opcji Będziesz wiedział, jaki kierunek Ci odpowiada.
  25. W bardzo fajnej cenie mamy jeszcze System Audio Legend 5.2. Warto je sprawdzić, to dynamiczne i uniwersalne granie z bazowo dużo wyższą ceną
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...